Skocz do zawartości

Hamululce tarczowe do JAWY??


Krzysiek__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, musisz poprostu wstawic całe koło przednie od MZ ETZ i dospawac odpowiednio do teleskopu uchwyt do mocowania zacisku tarczy. Ja osobiscie założyłbym tarcze z obu stron i założyłbym dwa zaciski, pompke przedniego hamulca od jakiegos japonca. Koszta nie sa wielkie, musisz tylko wyczaic kogos kto ma rozwalona MZ i od niego kupic czesci, Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już gdzieś w necie widziałem konkretny opis takiej przeróbki i z tego opisu pamiętam, że jednak przekłada się cały przód od emzetki. A to dlatego, że rozstaw lag w obu motocyklach jest nieznacznie inny i trudno potem jest zestroić lagi jawowskie /cezetowskie z kompletnym kołem (oraz tarczą i zaciskiem) od emzetki.

Podobno można też kupić gotowy, fabryczny zestaw jawowski do hamulca tarczowego. Tyle że cena jest spora.

Najtaniej to jednak wychodzi z tą emzetką. Ostatnio na allegro były chyba ze dwie tarcze w dobrym stanie po ok. 30 zł. Zaciski widuję w cenie 20-30 zł (mnie nawet kiedyś udało się kupić w ładnym stanie za... 15 zł!!). No i jeszcze pomka z klamką: tu różne ceny, ale chyba można przyjąć podobną cenę: 30-50 zł = zależnie od stanu. Z tym że bardzo często słyszę zalecenia, żeby jednak rozejrzeć się za jakąś japońską pompką (bo emzetowskie szybko ciekną).

Pozostały lagi z półkami: może to być od 50 zł do 100 zł (czasami więcej), całe koło z piastą do tarczy: 30-60 zł.

A widywałem też na allegro kompletne przody emzetowskie na tarczy - ceny: 100-150 zł,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko podobno pasuje. Zreszta po co Ci sie gwintem przejmowac? przeciez jak sobie załatwisz przód od MZ to chyba z nakretkami mocujacymi cała os w główce ramy itp. Najlepiej żeby przód był kompletny ze wszystkim, przekładasz całosc i jest ok:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro, ebay, świstak....itp.. Internet jest ogromny wiec trzeba dobrze szukac..

Pozdro:) i powodzenia! Kumpel mi mówil kiedys że chce sprzedac cały przód od MZ, ale bez koła i bez tarczy..

Tu znalazłem fajna oferte w sam raz dla Ciebie http://allegro.pl/item112207311__mz_etz_ts...nie_przod_.html tylko jeszcze koło bys se musiał sprawic z tarcza.

Edytowane przez kobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przedni zawias od mz ts250 bedzie pasowal do jawy?? i caly czas sie zastanawiam czy mocowanie zawiasu przedniego od mz pasuje do ramy do jawy czy srednica jest taka sama i czy gwint jest taki sam ???

 

Czy jak kupie to link. to czy bede jeszcze czegos potrzebowal ???

 

Musze koniecznie wymienic przod bo wczoraj jak niewiadomo czemu nauka jazdy dala ostro po hamulcach to az musialem uciekac na lewy pas bo bym uderzyl

Edytowane przez Krzysiek__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz, jak kupisz ten przód to jeszcze bedziesz potrzebował koła od ETZ razem z tarcza! Tak wiec sie zastanów:)

Przód powinien pasowac napewno ponieważ wiele osób montowało własnie do JAwy całe zawieszenie od MZ.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwaz ze na fotach aukcji jest zdjecie kola z tarcze wiec to tez bym bral :biggrin: i wszystko powinno byc ok

 

znalazlem cos takiego na grupach dyskucyjnych

 

Trzeba wymienic caly przod

z polkami. Trzeba zwiekszyc srednice oryginalnych biezni lozyska glowki ramy.

Bez obawy jest tam cos 1 mm zaapasu. i jeszcze kilka innych drobiazgow trzeba

przerobic.

 

 

Moze mi to ktos przetlumaczyc tak zebym zorzumial ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. w sumie to Jawa oryginalnie ma łożysko składane z kulek i bieżni z MZ ma normalne gotowe łożyska kólkowe wciskane w główke ramy.. Nie umiem Ci powiedziec jakie wymiary tych biezni Jawy maja byc, ale może ktos na forum bedzie wiedzial. Musisz napewno porozbierac i pomieżyc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...