Skocz do zawartości

Dniepr


zursus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Dnieprem, silnik kopci z lewego cylindra, wymienilem ostatnio cylinder glowice tlok i pierscienie(wszystko nowe) i nadal to samo, kopci bialym dymem-czyli olej bierze. Prosze o jakas rade bo ja juz wymiekam! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny pęka :banghead:.

Zmierz kompresje. Może masz nominalne tłoki w cylindrach na pierwszy szlif :banghead:. A może wszystko fajnie, ale segera nie zamontowałeś, albo wypadł, i ci charata gładź cylindra.

Równo pracxuje na jałowych obrotach? Łatwo się odpala? W sumie przypadków może być mnóstwo. Ja tu tylko napisałem swoje sugestie bo na szczęście z Dnieprem nie miałem nic wspólnego, a Ural takich numerów mi nie robi.

Ogólnie najpierw zmierzyłbym kompresję (na sucho i mokro - http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...174&hl=na+sucho ). Potem gaźniki. Mogę tylko zyczyć powodzenia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na odcinku 60 km

dniepr spalił 0,5 l oleju.

Wymień pierścienie olejowe bo masz

pewnie żeliwne na tz. eksportowe

metalowe ze sprężyną w środku.

A w ogóle to kup polskie cylindry

i kompletne tłoki a problem się sam

rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zursus miałem identyczny problem. To przejdzie motocyklowi po jakiś 150km . Wlasnie przejechałem ze 150km po generalnym remoncie, kopcił identycznie, biało-niebiesko. Jeżdz chłopie, sprawdzaj poziom oleju, zobacz jak tam wyglądają świece, może gażnik przelewa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocu według mnie kopcenie czasem tez jest spowodowane slabym zapłonem mieszanki... gażnik przelewa i swieca jest "mokra". Kolega nie powiedział nam jeszcze ile tego oleju poszło;p więc Mocu jestes wróżbitą, a może tylko 100ml poszło w dym??:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...