Skocz do zawartości

Urazy motocyklowe


Rekomendowane odpowiedzi

Niech każdy zapoda swoją poważną glebe i jakie miał związane z nią urazy. Ja ostatnio za mocno nacisnąłem przedni hamulec i efekt stłuczona kostka i nadgarstek, obdarty lekko bok i kolano troszke stłuczone ;) ale dopiero sie rozkręcam :banghead:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wbiłem sie na pręt na budowie. Efekt - guz pourazowy trzustki, dren, 3 miesiące w szpitalu, 2 tygodnie na intensywnej terapii, 50:50 że operacja sie uda...ale sie udała ;) Wielka blizna na całe życie, nie tylko na brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sie nieraz zwyobijałem ale nigdy nic powaznego mi sie nie stało i mam nadzieje ze tak zostanie. Ale byłem swiadkiem jak koles po skoku ze stoku za daleko doleciał bo az na sam dół i złamał sobie obie nogi w kolanach (w przeciwną strone) no i raz widziałem jak 3 chłopaczków testowało nowo zakupioną cagiwe (staroć) i jeden z nich za bardzo dodał gazu przy ruszaniu i spadł na goły łoiec na kamien... takich rzeczy to nawet na "ostrym zyrzurze" w TV nie pokazywali. nie siadam na motor bez kasku i kompletu ochraniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naszescie tylko mocno zdarte i obite prawe kolana, a innym razem nie wyszlo mi stoppie przelecialem przez kiere i zlamalem prawy nadgarstek ;/

 

taka przykladowa fotoa jak to wyglada jak sie stoppie nie uda ;) http://www.zx-12r.org/Motorcycle_info/Moto...eathStoppie.jpg ino ja xle rece ulorzylem i mi sie nadgarstek wygiął w druga strone

Edytowane przez ray69

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak się nie wywrucisz to się nie nauczysz" 100% się zgadzam z tym. Ja jak narazie mam wielkie szczęście mimo ostrej szalonej często jazdy jedynie miałem lewy nadgarstek zwichniety a teraz prawy i mi nie przechodzi ale spoko - jeździ się dalej.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem przykry wypadek miech temu za duzo przycisnalem na sciezce i wybilo mnie najpierw udezylem w jeden kraweznik potem w drugi i gleba na beton.

Mam powaznie uszkodzona noge: zerwane wiazadla krzyzowe w kolanie, podwichnieta kosc piszczelowa,uszkodzona lekotke, no i jeszcze uszkodzona nerke.

Teraz czekam na operacje.

 

P.S spokojnej i bezpiecznej jazdy wam zycze

 

Pozdr. !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez Arma87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na motorkach od 12 roku życia i jak narazie jedyną glebę,którą zaliczyłem na obecnej maszynie,złapałem w lesie przy prędkosci cos koło 60 pewnie,odkręciłem na trojce,odpuszczam aby zmienic bieg a ten ciągnie dalej do przodu,więc ja odruchowo po hamulach ale pech chciał że wjechałem w jakis doł,podbiło mi motocykl i jakos tak sie złożyło że się wywrociłem ;) Efekt to lekko obdarte lewe przedramie i przez 2 dni zdeka mnie szyja bolała,nie mogłem obkręcic głowy w lewą strone zbytnio.Jak narazie była to jedyna gleba w mojej karierze motocyklisty :banghead:

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza ogolnymi obiciami, lekkimi skreceniami, obdarciami mialem prawdopodobnie pekniete zebro, poniewaz na drugi dzien po upadku (tylne kolo mnie w zakrecie wyprzedzilo ;) ) cos mnie bolalo w boku nie moglem wziac ani wdechu do konca zle mie sie lezalo na obydwoch bokach, ogolnie nie moglem robic nic meczacego bo nie szlo oddychac i tak poltora tygodnia potem juz nie bylo to dokuczliwe tylko jak na basenie na zjezdzalni na brzuchu czy cos, ale juz jest dobrze. Zle jezdzilo sie z tym tylko na moto bo jak leciales na siedzaco chwile po jakis dziurach no to tragedia tak bolalo i nie chcialo przestac :banghead: A ogolnie rzecz biorac u nas wypadki byly calkiem powazne w tym kilka z powodu zaciecia sie gazu wiec jesli jest mozliwosc zrobcie 2 linke zamykajaca przepustnice :banghead:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peknieta rzepka, zwinchniety nadgarstek i polamany palec od klamki, ale jak narazie jakas pozadne glebe mialem tylko jedna w marcu tego roku po ktorej nie bylem w stanie chodzic przez 1,5 tygodnia i odpukac oby była ostatnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...