Skocz do zawartości

Honda Cbr 125 - rama


Kyzior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy niewielki wgniecenie w ramie może powodować złe prowadzenie się motocykla itp.?

 

Mam okazje kupic ten motor po lekkim wypadku. Jak twierdzi właściciel salonu geometria nie została naruszona. Prawdopodobnie krzywe są lagi.

 

PS: Jak ktoś wie skąd wziąć części(tanio) do cbr 125 to prosze o napisanie.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten motocykl i prawdę mówiąc dostać do niej części do był kosmos. Teraz już jest tego nieco więcej, ale same plastiki i lampy...

 

Lagi będzie Ci trudno znaleźć jedynie co to będziesz mógł je prostować. Jezeli jednak chodzi o rame to nie mam pojęcia co się może dziać nigdy takiego przypadku nie miałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zacząć swoją przygode z moto od wpakowania sie w zwłoki po wypadku?

 

 

 

Hmmm...raczej to nie są zwłoki, rocznik 05 przebieg 5000 km, cała reszta ok.

Plastiki w miare całe tylko poprzemieszczane, lampa cała.

Z tego co widziałem to te lagi mogą być minimalnie krzywe ( na pierwszy rzut oka nie widać).

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

Jak chcesz, ale ja bym się nie pakował w taki powypadkowy sprzęt. Co innego skrzywiony błotnik albo pęknięty klosz lampy a co innego pogięte lagi i rama - odpuść sobie lepiej ten temat. Jak już ktoś wcześniej wspomniał, w tym segmencie jest spory wybór więc znajdziesz coś lepszego na pewno. Dealer chce sprzedać towar, więc zachwala, że moto "prawie" idealne a jest po niezłym dzwonie :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że motor jest gościa z mojej szkoły. On oddał moto do serwisu zeby odzyskać kase z ubezpieczenia. Gadając z dilerem on powiedział, że on naprawią ten motor i dadzą do sprzedaży, wie raczej da sie go doprowadzić do stanu sprzed wypadku.

Wolałbym odkupic motor od tego gościa ze szkoły i samemu go naprawić, bo na pewno taniej wyjdzie.

Tylko bede musiał zapytać w salonie co dokładnie jest uszkodzone.

 

Czy uszkodzenie widelca jest aż tak straszne? Przecież jesli się to wymien to nie powinno być róznicy. Tymbardziej że nie są one jakoś powykręcane w cztery strony świata. Jak powiedział diler "mogą być lekko krzywe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim nabyles pojazd w takim stanie mogles sie zorientowac jak z czesciami bedzie, swoja droga cbr125 niema 100km i niejezdzi po 200km/h wiec prostowane lagi "przejda"......ja bym osobiscie jej niebral, no ale jak cena byla odpowiednia i masz czas i kase na remont to czemu nie, bo w sumie wiesz na czym jezdzisz, a tak diler by poprostowal wszystko i uczepil karteczke"bezwypadkowy"

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy naprawa wyjdzie bardzo dużo...Do wymiany widelec, ewentualni ktoraś półka, dźwignia biegów, klamka sprzęgła i pospawać plastiki, ewentualnie pomalować.

 

Dealer mówił że jak go poskładają to cena będzie ok 6000zł, ale niewiadomo jak poskładają. Więc lepiej zrobić to samemu- przynajmniej ma sie pewność ze jst ok.

 

Czy znacie jakieś sklepy, komisy z częściami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w twoim rozumowaniu leży w miejscu, że myślisz ze istnieją "sklepy z częściami" :) A czegoś takiego nie ma, a jeśli nawet są jakieś resztki z innych moto to nie znajdziesz tam części do CBR 125. Będziesz zmuszony kupować oryginalne części, a gwarantuje, że lagi do CBR nawet o pojemności 125 nie są tanie... A pewności że jest ok nigdy miec nie będziesz bo co bity sprzęt to bity sprzęt i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...