Skocz do zawartości

Skrzynia biegów i naprawa 2jki.


maverik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję osób, które maja doświadczenia w szlifowaniu zębów kłowych przy naprawianiu 2jki, słyszałem na ten temat różne opinie, jednak znam motocykle które długo na takich skrzyniach jeżdżą bez problemu, silnik to yamaha fzr 1000 '87,

 

pozdr. Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie patenty, owszem przechodzą, ale jak ktoś się chce moto pozbyć... Tylko nie wiem, czy nie dostaniesz potem laurki od przyszłego nabywcy :wink: A jak chcesz tym jeździć, to poszukaj nawet uzywanej skrzyni (byle w dobrym stanie).

Tym bardziej przy takim momencie obrotowym jakim dysponuje FZR 1000... Rozwiązanie raczej na krótką metę i nawet nie masz pewności że zadziała (uszczelki do tego też tanie nie są... )

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie patenty, owszem przechodzą, ale jak ktoś się chce moto pozbyć... Tylko nie wiem, czy nie dostaniesz potem laurki od przyszłego nabywcy :wink: A jak chcesz tym jeździć, to poszukaj nawet uzywanej skrzyni (byle w dobrym stanie).

Tym bardziej przy takim momencie obrotowym jakim dysponuje FZR 1000... Rozwiązanie raczej na krótką metę i nawet nie masz pewności że zadziała (uszczelki do tego też tanie nie są... )

 

tak, ale powiedz czy popierasz to doswiadczeniem czy gdybaniem, bo takie odpowiedzi sa zbedne, znam motocykle ktore jezdza dlugo na takich skrzyniach, a kupno dobrej uzywki graniczy z cudem, mam juz kilka skrzyn biegow, dlatego ide ta droga a potem dopiero bede kupowal nowe czesci za 2 kzl oryginalne,

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem "myślę że... lub wydaje mi się"?

A używaną skrzynię kupisz za ok 500, chociaż znam przypadek, że koleś kupił za 300 na bajzlu w Łodzi i to właśnie to FZR. :wink:

 

dostanie dobrej skrzyni do fzr graniczy z cudem, mowie powaznie, temat walkuje pol roku i jezdze bez dwojki, yamaha sie nigdy nie nauczy robic skrzyn, to samo w r1, ja ide w tym kierunku bo mamy wszystkie potrzebne narzedzia, jak i dostep do najlepszych w Polsce :icon_mrgreen:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Undercutting sprzegiel klowych w skrzyni polega na doswiadczeniu w robieniu tego i na narzedziach, jak robi to ktos bez doswiadczenia to mozliwe ze za pierwszym razem mu nie wyjdzie.

Wymiana 2 kol zebatych i wodzika jest dla mnie pewniejszym sposobem naprawy wypadajacej dwojki.

Yamaha nic do tego nie ma, to raczej rozni rzeznicy nie majacy pojecia o zmianie biegow, lub uzywajacy tych motocykli do stuntu powoduja zuzywanie sie drugiego biegu. Poza tym to 87r, kiedys jakies czesci nawet w tych motocyklach trzeba wymienic na nowe.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Undercutting sprzegiel klowych w skrzyni polega na doswiadczeniu w robieniu tego i na narzedziach, jak robi to ktos bez doswiadczenia to mozliwe ze za pierwszym razem mu nie wyjdzie.

Wymiana 2 kol zebatych i wodzika jest dla mnie pewniejszym sposobem naprawy wypadajacej dwojki.

Yamaha nic do tego nie ma, to raczej rozni rzeznicy nie majacy pojecia o zmianie biegow, lub uzywajacy tych motocykli do stuntu powoduja zuzywanie sie drugiego biegu. Poza tym to 87r, kiedys jakies czesci nawet w tych motocyklach trzeba wymienic na nowe.

 

tak ale te czesci kosztuja tyle co silnik, i nieprawda ze 87 i kiedys sie musza zuzyc, czemu RRki nie padaja?i tez starsze modele trzymaja wszystko w normie, to jest kwestia dobrania materialu ktory sie nie zuzywa IMO, przeciez w nowych R1 tez padaja skrzynie a w innych firmach nie, ale to gdybanie, ten post sluzyl znalezieniu osoby ktora to robila aby posluzyla rada, jak mowie narzedzia sa z najwyzszej polki, mamy tez wiedze, jednak czyjes doswiadczenie byloby wskazane w temacie, i bez tego sprobujemy i napisze w tym watku jak to sie skonczylo, silnik mam rozebrany w warsztacie,

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kolega z forum robił takie rzeźby z dwójką w WR450. Niestety wystarczyło na kilka jazdy, skończyło się na zakupie dwóch trybów i wodzika Genuine Yamaha. No i robota drugi raz.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum robił takie rzeźby z dwójką w WR450. Niestety wystarczyło na kilka jazdy, skończyło się na zakupie dwóch trybów i wodzika Genuine Yamaha. No i robota drugi raz.

pzdr

 

widzisz znowu Yamaha :wink: zobaczymy co z tego wyjdzie, pozdr.

 

 

p.s. ja mam takiego fachowca w obrobce metali ze jakbyscie zobaczyli jego reczne dziela to hmm :icon_mrgreen: on by zrobil od nowa rame silnik i kola z kawalkow alu :icon_mrgreen: pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...