Skocz do zawartości

Pytanie o słowackie autostrady... znaczy o tunel ;-)


NaczelnyFilozof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo nie umiem szukać, albo sie nie znam.

Bo tak słowacy mają płatne autostrady za pomocą winietek.

Ale takie pytanie? Motocykliści też płacą? :buttrock: Mam nakleić winietkę na kask? :banghead:

 

Acha bynajmniej nie mam zamiaru jeździć słowackimi autostradami.

Ostatnio miałem przyjemność jechać tym ich 700metrowym tunelem nad Cadcą i w deche było :banghead: I tak sie mi myśli przejechać tym ichnim 4975metrowym tunelem przy autostradzie D1 ( strona wwww :)

 

A może jechał Ktoś tamtendy? A może w Polsce za kilkanaście lat sie doczekamy czegoś podobnego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejeżdżałam też przez tunel na Słowacji... nie wiem czy ten najdłuższy, ale możliwe, bo chwilę w nim jechaliśmy (koło Popradu). Jednak nie wspominam go miło, bo dostałam po wyjeździe mandat od niebieskiego :buttrock:

Rada: nie zatrzymuj się w nim w celu wykonania fotografii poglądowej :banghead: :)

 

ps. ale przeżycie rzeczywiście fajne... podobało mi się :banghead:

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale takie pytanie? Motocykliści też płacą? :wink: Mam nakleić winietkę na kask? :icon_mrgreen:

 

Acha bynajmniej nie mam zamiaru jeździć słowackimi autostradami.

Ostatnio miałem przyjemność jechać tym ich 700metrowym tunelem nad Cadcą i w deche było :icon_mrgreen: I tak sie mi myśli przejechać tym ichnim 4975metrowym tunelem przy autostradzie D1 ( strona wwww :rolleyes:

 

A może jechał Ktoś tamtendy? A może w Polsce za kilkanaście lat sie doczekamy czegoś podobnego? :icon_mrgreen:

Jechałem ostatnio tamtędy w weekend, fajny tunel ale ciekawiej pojeździć sobie po zakrętach w tatrach, albo okolicach słowackiego raju -a tu tylko spaliny i huk (i 80km/h). Wolałbym żebyśmy się w polsce doczekali jakichś autostrad niż tuneli, u nas nie ma aż takiej potrzeby rycia w ziemi :icon_mrgreen: , a na słowacji budowa tras szybkiego ruchu idzie dość sprawnie, czego nie można powiedzieć o naszym kraju.

Winietke jak jest konieczność zawsze można przykleić na owiewce,baku,......do kasku daleko :cool: , ale u nich chyba nie trzeba jak narazie, przynajmniej my nigdy nie próbowaliśmy kupić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał gringo77 na czeskich i chyba na słowackich autostradach motocykle jeżdżą za darmo.

To chyba jedyne kraje w Europie które są aż tak przyjazne motocyklistom. Bo wszędzie to trzeba płacić za moto.

A już całkowitą porażką są Włochy, tam za przejazd na moto po autostradzie płacisz tyle samo co za auto osobowe tj ok. 10 euro za 200 km

 

Jeśli polubiłeś jazdę w tumelach to polecam Austrię no i niestety Włochy też.

Tuneli tam dostatek. I nawet są dobrze wentylowane.

 

Najgorsze są tylko długie tunele o ruchu dwukierunkowym tam to się idzie udusić od spalin.

No i w Austrii niektóre długie tunele są płatne dodatkowo :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

Ale jak się nie śpieszysz i masz czas to lepiej śmignąć nie tunelem ale po winklach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o tunelach to ostatniej soboty miałem okazję jechać tunelem o długości 24,5 km długości :)

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phi :-)

 

 

i co cię tak śmieszy tylko nie mów , że wiesz gdzie to jest :) :)

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na motocykle nie ma winietek na terenie czech i słowacji,przynajmniej tak było :buttrock:

I jest nadal :buttrock: tylko pozazdościć :icon_mrgreen:

Edytowane przez arti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...