Skocz do zawartości

HONDA NSR 125 ! ZATARTY SILNIK ?????? POOOOMOOCY


olorol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem co sie stało :banghead:

 

Wczoraj wróciłem z wakacji i dzisiaj sie pobawiłem z motorem troche. Rozkręciłem go i okazało sie że poszedł dolny pierścień, lipa bo uszkodził oczywiście cylinder. Więc szlif będzie : / Taka fajna pogoda,a ja teraz będe musiał czekać tydzień na motor. Myśle, że koszt naprawy będzie sie wahał od 400 do 500 zł.

Tłok kosztuje 100 zł , a 2 pierścienie ( UWAGA !! ) 202 zł hahaha Nie wiem jak to możliwe ale pytalem w paru sklepach i cena jest prawie że indentyczna. Jeszcze przed moim wyjacdem kupiłem tłumik z Yamahy R6 więc jestem teraz 1000 zł w plecki ;):D

 

Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak jak napisał wyżej ktoś jest tam nikasyl :biggrin: czyli trzeba nowy cylinder. Więc kieruje teraz pytanie do WSZYSTKICH czytających to:

 

Czy znacie kogoś/jakiś tani sklep z cylindrem? ( mieszkam na śląsku)

Może być używany.

 

Poratujcie biednego właściciela zatartej hondy :biggrin:

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

u mnie to samo było w skuterku. silnik mi zblokowało (tak jakbym wsadził patyk w tłoka). przed zatarciem był mały trzask. okazało sie że zabezpieczenie od sworzenia wypadło i tłok skrzywił mi sie. odczekałem pare minut i przy odpalaniu miał też jakis inny dziwięk jakby łagodniejszy.(szorowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olorol może i tak, ktoś nieczyta daty,ale mi np: wyskoczyło że napisałeś ten temat 18 czerwca(18 czerwiec 2006 - 17:53 ),też się ździwiłem bo z tego co czytałem to twoja nsrka jest teraz po wypadku ale pomyślałem sobie że nową kupiłeś!! tak czy inaczej nie napisał bym ale widze ze jacys użytkownicy pisali dopiero teraz może im też taka data wyskoczyła??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez barthezzz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olorol może i tak, ktoś nieczyta daty,ale mi np: wyskoczyło że napisałeś ten temat 18 czerwca(18 czerwiec 2006 - 17:53 ),też się ździwiłem bo z tego co czytałem to twoja nsrka jest teraz po wypadku ale pomyślałem sobie że nową kupiłeś!! tak czy inaczej nie napisał bym ale widze ze jacys użytkownicy pisali dopiero teraz może im też taka data wyskoczyła??

 

Pozdrawiam

 

 

Halo halo wiemy ktory mamy rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

taaaa mialem idnetyczna sytuacje w sowjej rs 125:P kupilem ja z mrygajca lampka od oleju a typ od ktorego kupilem powiedzal ze mgoe z ia jeszcze dlugopojezdzic a po 2 dniu od kupna jade sobie ze 120 i nagle kolo deba staje zjezdzam na pobocze po czym odplaic nie chce ale po pewnym czasie odpalila okazalosie ze wlasie zatarlem silnik bo oleju juz nie bylo jak narazie to dzis jej ie zrobilem chcoiaz kupilem juz cylinder na allegro;p za 350zl noi bede tlok dobieral za 400zl(vertexa) i radze ci nie kupuj jakichs hujowych tlokow za 100zl bo to juz lepiej wylozyc wiecej hajsu a kupic lepszy

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa mialem idnetyczna sytuacje w sowjej rs 125:P kupilem ja z mrygajca lampka od oleju a typ od ktorego kupilem powiedzal ze mgoe z ia jeszcze dlugopojezdzic a po 2 dniu od kupna jade sobie ze 120 i nagle kolo deba staje zjezdzam na pobocze po czym odplaic nie chce ale po pewnym czasie odpalila okazalosie ze wlasie zatarlem silnik bo oleju juz nie bylo jak narazie to dzis jej ie zrobilem chcoiaz kupilem juz cylinder na allegro;p za 350zl noi bede tlok dobieral za 400zl(vertexa) i radze ci nie kupuj jakichs hujowych tlokow za 100zl bo to juz lepiej wylozyc wiecej hajsu a kupic lepszy

pzdr

aha

 

Fajnie

 

Jak może tylne koło stanąć DĘBA ?

 

Cylinder za 350 zł "radze ci nie kupuj jakichs hujowych tlokow za 100zl bo to juz lepiej wylozyc wiecej hajsu a kupic lepszy" - cylindra sie to nie dotyczy ?

 

Ciesze sie, że aktualizujesz mój roczny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dzisiaj moją hondą nsr 125 z kolegą około 140km/h. Nagle zablokowalo się tylne kolo i wyłączył się silnik. Wcisnąłem zaraz sprzęgło i zjechalem na podobcze. Na szczęście nic sie nam nie stało, bo wiem czym kończy się blokowanie tylnego koła. Jak staneliśmy, to kolo już nie było zablokowane : / mogłem normalnie prowadzić motor, ale nie dalo się odpalić ! Jest zupełnie inny dźwięk jaki był przy odpalaniu motoru. Na początku myślałem, że to świeca bo miała małą iskre. Kupiłem nową, iskra jest potężna, a motor dalej nie pali. Jak już pisałem, motor zupełnie inaczej brzmi. Mam nadzieje, że to nie jest zatarcie silnika, ale proszę o wasze opinie co to może być.

Z góry dzięki

 

 

 

Witam >>> jeśli tak się stało to nie licz na to że odpalisz i wszystko będzie ok . Jesli to pierścień przyblokował w co osobiście nie wierzę to masz do wywalenia korbowód ,tłok i zapewne czeka cie wymiana tulei cylindra a i byłbym zapomniał >> prostowanie wału korbowego << . Tak czy inaczej musisz wywalić silnik i go rozebrać wtedy będziesz miał jakotakie pojęcie o ogromie zniszczeń . Typowym objawem zacierania się silnika jest jego słabnięcie i w konsekwencji zatrzymanie >>> u ciebie odbyło się to bardziej spontanicznie więc nie przesądzajmy sprawy tylko trzeba to rozebrać . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...