Skocz do zawartości

Witam wszystkich rozwiejcie kilka moich watpliwosci


Rekomendowane odpowiedzi

Juz od dawna przegladam to forum i stwierdzam ze faktycznie mozna sie sporo dowiedziec. Poradzic i wiele innych. moja przygode z moto chce wlasnie zaczac. Wiec zapisalem sie na kursik juz w czwartek (22.06) pierwsze jazdy. Mozna powiedziec ze uroczyla mnie GS i tak mialem dlugo jak zaczolem czytac co piszecie to zaczolem sie zastanawiac czy nei bedzie to na mnie za male bo mam 190 cm wzrosty . Zaczolem sie rozgladac ze er, gpz. Ale zostane chyba przy swoim pierwszym czyli GS jeszcze zbieram fundusze pewnei zakupie cos dopiero za 2 m ale moze jakos wytrzymam i sie zalapie na koniec sezonu. Mysle zeby kupic cos do 6 tysi. motorkiem chce posmigac tak po miescie ale nie wykluczam dalszych wypadow. wiem ze ciezko cos doradzic zwlaszcza ze kazdy ma inny gust i potrzeby. Ale moze podsuniecie mi jakies rozwiazania i powiecie jak i gdzie szukac wymazonego sprzeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz od dawna przegladam to forum i stwierdzam ze faktycznie mozna sie sporo dowiedziec.

 

 

Ale moze podsuniecie mi jakies rozwiazania i powiecie jak i gdzie szukac wymazonego sprzeta

 

 

no na początek jak juz zawitałes na to forum to pasowałoby napisać w temacie o co ci chodzi, a druga sprawa to polecam archiwum , bo na temat GS jest mase postów.

 

Co do szukania sprzeta to polecam Allegro - z racji ze najpopularniejsze i za free,a z gazet to Dizmar i Giełda motocykowa.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze że sprzet typu suzuki gs 500 ,kawasaki er5 lub honda cb 500 bedzie na poczatek wystarczający. Sa to dość dynamiczne motorki choć na trasie może zacząć brakować mocy. Ja zaczynałem od motorowerów teraz ganiam na diversie 900 i z perspektywy czasu sądze że to była właściwa droga (na początku każdemu przychodzą dziwne pomysły do głowy wydaje się że zawsze się zmieści lub zdąży wyhamować z czasem nabiera się pokory)Przed dokonaniem wyboru konkretnego modelu proponuje sie do nich przymieżyć i wtedy najlepiej bedziesz wiedział który z nich najbardziej Ci odpowiada. powodzenia :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukac moto mozna w wielu miejscach np w internecie, prasie, ogloszeniach lub u znajomych. Ja osobiscie radze ten ostatni sposob, choc wybierajac go mamy najmniejszy wybor moto. Plusem jest to ze znajomy zawsze pomoze nam obadac sprzeta i podpowie czy kupic czy szukac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jest duzo postow na temat GS czytalem wszystkie. Wiadomo pierwsze moto najwiecej watpliwosci Zastanawiam sie czy niemcy czy polska moze polskie bardziej zajechane mysle czy nie udarzyc do kolesi z tarnowskich ale boje sie brac w ciemno nie wiadomo czy moto nie bedzie zlozony z 2 choc i tak jak pojade ogladac to wezme juz kogos kto sie dobrze zna. a za wszystkie porady wielkoie dzieki wszystkim

Edytowane przez orzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzech, jak przeczytałem Twój post to mi sie przypomniało jak ja planowałem kupic gs 500 juz miałem się z gościem umawiac na oglądanie moto, ale szwagier mnie podkusił na cb 500. pojechałem obejzałem i kupiłem swoja cebulkę, na razie nie żałuję, mysle że jakbym kupił gs'a teżbym nie żałował. Życzę trafnego wyboru, daj znac jak już coś kupisz. Myslę że klasa 500 jest spoko jak na początek, sam dopiero pierwszy sezon śmigam, ale juz zaraziłem tym kilku znajomych, jeden juz za kilka dni prawko na moto będzie odbierał, a zaczął robic na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecil bym Tobie Diversie. Osobiscie mam 188 cm wzrostu i przysiadalem sie kiedys do GS'a , dla mnie zdecydowanie zbyt maly. A jesli chodzi o XJ 600 Diversion jest odpowiednia do twojego wzrostu i jest to naprawde swietny motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też wybrałem xj 600 s, motorek super nie jest strasznie mocny ale dla mnie wystarczy do jazdy w dwie osoby prima, a moja zonan zawsze jezdzi ze mna i podziela moja opinie o wygodzie podruzowania. Pali nie wiele 4,5-5,5, częsci jest do tego modelu od groma i nie ma z nimi problemu.Sam najpierw chciłem gs, ale na szczęscie znajomy mi odradził i nie żałuje xj ma pół owiewke wiec podruzuje sie wygodniej i xj ma lepszy wg mnie wygląd bardziej nowoczesny. Ja polecam gorąco xj 600s, ale jak to sie mówi : Wybór należy do Ciebie

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...