Skocz do zawartości

Niezatrzymanie sie do kontroli


AdamWo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Hmm nie jestem pewien ale czy sad ma prawo przyznawac punkty karne?? Cos mi sie wydaje ze raczej nie... No i taka mala dygresja, mam nadzieje ze ,,Ci'' szybcy i wsciekli pchajacy sie w gips rozpier.... sie tak by nie uszkodzic innych.

Edytowane przez Dominick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie jestem pewien ale czy sad ma prawo przyznawac punkty karne?? Cos mi sie wydaje ze raczej nie... No i taka mala dygresja, mam nadzieje ze ,,Ci'' szybcy i wsciekli pchajacy sie w gips rozpier.... sie tak by nie uszkodzic innych.

 

Noo ... dziękujemy ci za dobre słowo i życzenia.

Ja tobie tylko życzę dwa razy tyle tego co ty innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie jestem pewien ale czy sad ma prawo przyznawac punkty karne?? Cos mi sie wydaje ze raczej nie... No i taka mala dygresja, mam nadzieje ze ,,Ci'' szybcy i wsciekli pchajacy sie w gips rozpier.... sie tak by nie uszkodzic innych.

 

Sad w wyroku nie zamieszcza wzmianki o punktach, ale one i tak zostaja "naliczone". Do czasu prawomocnego rozstrzygniecia sadu policja wprowadza do systemu tzw. tymczasowe punkty. W razie skazania punkty te staja sie normalnymi punktami, a w razie uniewinnienia zostaja wymazane z bazy.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jednego. Jak oni cie dogonili? Ja jechalem samocodem i ucieklem,a ty na moto nie mogles? Trzymaj sie// lagodnej rozprawy zycze. Predkosci nie zlapali,domyslaja sie na ilu swiatlach czerwonych przejechale,tak naprawde to mogo ci na oko przedstawic wykroczenia.(a na oko to chlop umarl w szpitalu) Mam nadzieje ze sedzia bedzie spoko. ;)

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż... jako nowy śledzę codziennie sporo tematów. Ta dyskusja stała się tak wielowatkowa, że wyjątkowo trudno odnieśc się w miarę obiektywnie. Przeczytałem wszystkie posty, każdego po koleji i budzą się we mnie dwa skrajne przemyślenia

 

1. mimo krótkiego stażu na kołach odczuwam wielki solidaryzm z innymi motomaniakami. Szczerze - było w miarę w porządku dopóki nie kupiłem swojej dziecinki. Teraz mam problem ze skupieniem się na dłużej na czymś innym. Z tej perspektywy życzę jak najlepiej. I wydaje mi się, że to trochę jak w domu - jak mi brachol nawywijał najpierw mu pomogłem, a jak już było ok dostał po tyłku - brudy pierzemy wspólnie...

 

2. może to kwestia niedoświadczenia, może odrobinę innego podejścia. Zacząłem jeździc chwilę przed otrzymaniem A, posiadajac tylko B (zdany egzamin, bez wymienionego dokumentu). osobówką robie mase km. Staram się ostrożnie - "motocykliści są wszędzie". Ale - za kółkiem i na 2 kółkach - wiem, że pies może mnie zabic (tak samo jak wiele innych rzeczy z resztą), wiem też że trzylatek nie ma ze mną szans...

 

Czytam różne tematy, sporo jest na styku my-oni (samochody, policja, ktokolwiek). Czytam też ten wątek i przykro mi, ale mam poważny problem, żeby pomóc AdamWo bo nie wiem co się stało. Nie znam stanu faktycznego. Trudno radzic - weź adwokata, nie bierz, dostaniesz 10 punktów/8puntków. Nie mówię, żeby nie dzielic się swoimi przemyśleniami i radami - po to czytamy, po to ja czytam.

Mogę odpowiedziec - tak - utrata prawka jest możliwa; tak - policja może gonic motocyklistę.

Co do reszty to cóz... od czerwca trochę minęło i może coś wiadomo.

Mimo wszystko solidaryzm każe mi wierzyc, że kara nie będzie bardzo uciążliwa a nauczkę wyciągniesz sam.

 

Rozwagi, szczęścia i bezpiecznej drogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzwa nie ma co rozkminiac czy dobrze zrobil czy zle, stalo sie i nic juz na to nie poradzimy. "jak sie nie wywrocisz to sie nie nauczysz" bedziesz mial nauczke na przyszlosc i to duza, bo koledzy z drogowki nie puszczaja poscigow plazem, a i w sadzie nie strugaj kozaka bo to nie wyjdzie na dobre. Wspolczuje bo rok bez prawko to musi byc wielki bol. Wiadomo ze byla adrenalina, dawanie do czerwonych kresek, wspomnienie na zawsze, ale teraz to sie chlopie modl, bierz adwokat i walcz do konca, bo wladza w polsce to zlodzieje i zlodziejom nie mozna dawac sie okradac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mialem niedawno przypadek niezatrzymania sie do kontroli, + ucieczka przez kilka miast itp. + blokada drogi zeby mnie zatrzymac.

Mam wszystkie papierym zabrali mi prawko , dali pokwitowanie na 7 dni ze moge jezdzic.

Sprawa trafi jako wykroczenie do sadu grodzkiego. Czy jest mozliwa utrata prawka ??

I jeszcze jedno pytanie, czy policja moze gonic motocykliste ??

Bo slyszalem ze istnieje taki przepis ze nie moga bo to zagrozenie zycia.

 

... i nadal nic nie wiadomo w sprawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może siedzi? Może nie ma odwagi napisać jaką dostał kare? Może tak sie wykosztował na adwokatów i łapówki, że nie ma na rachunki i net mu odłączyli? Może jest zagranicą? Może ................... oj dużo można by było pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo niezatrzymanie sie do kontroli jest wykroczeniem i nie trzeba tu jeszcze nic innego wymieniac , choć jeszcze kilka innych rzeczy beda wymieniać policjanci. Mysle, że juz straciłes prawo jazdy, mało tego jestem tego pewien. Poza tym dostaniesz pewnie parę złotych grzywny. To co ci radzę to poddaj sie dobrowolnie karze. Nie będe ci tu mówił jak żle zrobiłeś bo myślę, że kiedys to zrozumiesz.

Edytowane przez joniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu panowie troszkę o ucieczce i konsekwencjach takiego zachowania : http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=1782

Co prawda był to katamaran recydywa ale myślę , że przy obecnej koniunkturze pomimo wszystko lepiej jest się zatrzymać do kontroli ....

 

A tak na marginesie to "wielki pirat" musiał upaść na głowę aby uciekać w tak "olbrzymiej aglomeracji" jaką jest Krosno z kilkoma skrzyżowaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyyah,

 

Muszę przyznać, że śledząc niektóre odpowiedzi jeżył mi się włos na łysej głowie :buttrock: . Ja na razie przekroczenia prędkości i ewentualnych ucieczek nie muszę się obawiać = jeżdżę SHLką więc Policja interesuje się mną tylko w kwestiach estetytki (chcą pogadać o 'cyklu itd.); nawet gdybym miał super szybki motocykl to napewno nie skusiłbym się na ewidentne złamanie prawa. Oczywiście, że zdaża mi się zrobić jakieś wykroczenie - przecież nikt nie jest święty. Nie chcę broń Boże oceniać Adama (przecież nigdy nie wiadomo czy kiedyś mi szajba do głowy nie strzeli i nie zacznę kusić losu), ale 230km/h przez skrzyżowania to chyba lekka przesada. POLICJA jeśli tylko zechce potrafi być upierdliwa, nie wspomnę o sądzie, który napewno wyda surowy wyrok. Większość z nas potrafi okiełznać tą "bestię" prędkości, która próbuje przejać nad nami kontrolę i wyzwolić najgorsze drogowe instynkty. Ja zawsze myślę o swoim synu i chrześniaku, którzy mają dopiero niespełna 3 lata i wyobrażam sobie co by się stało gdyby przechodząc z moją żoną przez ulicę zostali PRZEJECHANI/ZAMORDOWANI przez pędzącego motonitę. DLATEGO ZWALNIAM i nie SZARŻUJĘ. Nie chcę mieć czyjejś krwi na rękacha; jeżdżąc brawurowo na pewno bym się tego doigrał. Mam nadzieję, że unikniesz utraty prawa jazdy ale na przyszłość życzę Ci rozwagi i pamietaj, ze nie tylko Ty jesteś uzytkownikiem drogi.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iesz co???? jesteś baran do potęgi entejjjj.....radz mu więcej ,aby uciekał...szybko,szybciej, jak najszybciej,,,,niech się rozwali na pierwszym lepszym drzewie...a co? przecież to nie Twoje zdrowie, a nich tam....niech robi ślizga po barierach....Twoje myślenie jest adekwatne do Twojego wieku.....

kocham takie posty :notworthy:

 

 

 

dokładnie w 100 % prawda lpiej jest sie zatrzymać niż naginać mniejsza kara i lepiej Cie potraktują !!!

a takich dupolizow jeszcze bardziej :icon_razz: :biggrin: :)

Edytowane przez Gorillaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...