Skocz do zawartości

Niezatrzymanie sie do kontroli


AdamWo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mialem niedawno przypadek niezatrzymania sie do kontroli, + ucieczka przez kilka miast itp. + blokada drogi zeby mnie zatrzymac.

Mam wszystkie papierym zabrali mi prawko , dali pokwitowanie na 7 dni ze moge jezdzic.

Sprawa trafi jako wykroczenie do sadu grodzkiego. Czy jest mozliwa utrata prawka ??

I jeszcze jedno pytanie, czy policja moze gonic motocykliste ??

Bo slyszalem ze istnieje taki przepis ze nie moga bo to zagrozenie zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się wpakowałeś chłopie .... możesz stracić prawko i na dodatek dobrze za bulić , czasem jest tak że pościg jest zagrożeniem i policja odpuszcza ale to bardziej jest spotykane na zachodzie i w twoim przypadku raczej nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niezarzmanie sie do kontroli moga ci grozic surowe konsekwencje, podlicza twoje wykroczenia podczas poscigu, a napewno bylo ich tyle ze zabiora Ci prawko wiec coz szkoda mi ciebie ale lepiej bylo sie zatrzymac, najwyzej maly mandat bys zaplacil a teraz...

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec chcieli mnie zatrzymac na 70 na dwupasie , mialem 230 , jak sie okazalo potem nie zdazyli mnie wziac na radar. Potem sie zebrali za mna, twierdza ze na czerwonym przejechalem , tak bylo, ale nie widzieli tego. Byla to octavia jaka ma drogowka. Skonczylo sie po 30 km blokada drogi, gdzie sie zatrzymalem. Wyskoczyli z pistoletami i skuli mnie. Nic wiecej nie przeskrobalem. Nie maja nic na wideo. I do tej blokady gonil mnie tylko 1 radiowoz. Niewiele mogli widziec bo jechalem duzo przed nimi. Oczywiscie twierdza ze przejechalem z 4 razy na czerwonym. Szczerze jak mi pomachal ten policjant to nie mialem sie juz szans zatrzymac, bylo to w takiej niecce , dolku, ze zatrzymalbym sie na srodku gorki za nimi. Nie byloby to zbyt bezpieczne. po drugie mialem prawo ich niezauwazyc. Co moge sfotografowac do sadu, bo stali w nieciekawym miejscu gdzie ich nie widac. Papiery mialem wszystkie ok. Wiec wypisali mi pokwitowanie na tydzien czasu na prawko i puscili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To GS 1400 idzie 230 ???

Nigdy bym nie uwierzyl.

Zle zrobiles ale o tym to sam wiesz.

Z r-ku kosztow wynika, ze jednak lepiej bylo sie zatrzymac i starac sie zmniejszyc wysokoscv mandatu rozmawiajac z policjantami - ja bym w kazdym razie tak zrobil w tej sytuacji ( nie mysle tu o lapowce ).

To zdarzenie pokazuje ze jak policjant machnie reka na niezatrzymujacego sie motocykliste, to nie ma sprawy, ale jesli wezmie na kiel i zacznie gonic to nie tak latwo jest uciec i robi sie z tego powazna sprawa. Material do przemyslen dla tych, ktorzy dalej uwazaja ze niezatrzymanie sie to najlepsze wyjscie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSX 1400 licznikowo idzie 260 nawet, byl robiony , na kole ma ponad 120 kucy , silnika ponad 130 , to dane z hamowni. Ale mniejsza z tym , nauczka jest, jedynie nigdy nie spotkalem takich uparciuchow , nigdy takich problemow nie bylo. Trzeba bedzie wziac adwokata, koszty kosztami , nadzieja ze prawka nie zabiora bo bez tego jak bez reki.

Edytowane przez AdamWo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdza ze na czerwonym przejechalem , tak bylo

Na Twoim miejscu cieszyłbym się, że tylko tak sie skończyło. Uciekając przed poscigiem adrenalina skacze i robi się takie głupoty, których normalnie byś nie zrobił. Nieszczęście wisi w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim stanie faktycznym skonczy sie utrata prawa jazdy na minimum pol roku i pewnie solidnie wysokiej grzywnie.

 

Utrata prawa jazdy w tym wypadku jest pewna na 99,99%. Praktyka sadowa podpowiada mi, ze bedzie to zapewne nieco ponad rok - a wiec koniecznosc ponownego zdawania egazminu.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnonie pytań czy policja może podjšć działania poscigowe za kierujšcym motocyklem w przypadku jego niezatrzymania się do kontroli drogowej, odpowiadam wszystkim zainteresowanym że, TAK. Mało tego policja ma obowišzek, wynikajšcy z przepisów wewnętrznych, podjšć pocig - w tym celu organizuje się blokady oraz posterunki zaporowe / tak jak w Twoim przypadku/ . Nie stosuje sie zajeżdżania drogi czy spychania z drogi uciekajšcego pojazdu. Do zatrzymania motocykla nie stosuje sie też kolczatki drogowej, za wyjštkiem motocykla z wózkiem bocznym. To ty! podejmujšc decyzję o niezatrzymaniu się do kontroli bierzesz odpowiedzialnoć że narażasz swoje i cudze życie, pomijajšc konsekwencje prawne takiego działania. W chwili obecnej otrzymasz 8 punktów karnych a prawo jazdy już straciłe, bo przyczyny jego zatrzymania sa wymienione w kodeksie wykroczeń i pomimo tego że nie opisałe dokładnie tego zdarzenia to powodem jego zatrzymania nie było to że nie zatrzymałe się do kontroli. Ale Ty wiesz pewnie jak było. W sumie nie rozumiem dlaczego sie nie zatrzymałe, mogłe wrócić i poddać się kontroli skoro dokumenty były OK, jeli nie mieli Cie na radarze trudno byłoby wymierzyć mandat, wobec braku stwierdzenia wykroczenia. Byłem na wielu wypadkach drogowych miertelnych i wiem że nie warto, chwila adrenaliny czasami może duzo kosztować. Mimo wszystko niezły kozak jeste 230 km przez kilka miast, czerwone wiatła,, ,,duża wyobrania

, no ale człowiek na błędach sie uczy, teraz to juz masz ból, sezon w pełni a tu klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo bylo , w kodeksie ruchu drogowego jest napisane ze moga zabrac gdy zostanie popelnione wykroczenie lub podejrzenie o nie , w moim przypadku niezatrzymanie sie bylo takowym wykroczeniem.

No plus glownie te swiatla czerwone bo predkosci nie maja. Ale nic nie jest udokumentowane.

Nic biore dobrego adwokata i bede walczyl , a co bedzie to bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...