Skocz do zawartości

Thundercat - wycieki gdzieś w okolicy dekla małej zębatki


MYCIOR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmieniałem ostatnio łancuch w Thunercatcie razem z zębadkami i wszystko poszło okej,ale...

Jak odkreciłem dekiel tam gdzie mała zębatka i sprzęgło to było tam z 2 kilo syfuuu (takiego błotka olej,smar- cos tkaiego).Wyczyściłem wszystko ropą i załozyłem od nowa. Do okoła tego dekla była uszczelka,ale troche zdezelowana. Załozyłem tą stara uszczelke i po kazdej jezdzie mi kapie po podnóżce jakaś ciecz z tamtych okolic.Na początku myslałem ze to jeszcze ta ropa, ale to juz 2 tyg i co przyjade i odstawie moto to kapie i jest taka plamka z 5x5 cm i potem przestaje.

Nie mam pojęcia co to moze być.Czy to jakiś oring w popychaczu sprzęgłowym (jezeli tam jest) , czy poprostu ta zdezelowana uszczelka przpuszcza.Jesli tak to co ona przepuszcza i skąd tam olej lub inna ciecz?

 

z góry dzieki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem bo łancuch nowy, a smarownay fabrycznie i nie smarowałem jeszcze a zrobiłem na nim tak z 70 km bo nie mam czasu. Przedtem to sie zgodze ze ten syf to z łancucha był, ale teraz jak jest nowy??Chyba ze własnie jak jest nowy to tak "sika" - pierwszy raz mam nowy łancuch :icon_mrgreen:

 

 

 

PS

 

prosze o przeniesienie mojego tematu do mechaniki bo mi sie pomyliło.

 

 

Dziekuje

Edytowane przez MYCIOR1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to kontroluje olej w silniku i nic sie włansie nie zmienia, ale to sa chyba za małe wycieki jak narazie zeby sie cos działo.Ok pewnie zrobie tak jak mówisz bo najszybiej i najprościej i we własnym zakresie sie to da zrobić.

 

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

usterka zlokalizowan.

Przepuszcza uszczelka (oring) wałku od skrzyni biegów.

 

Nie jestem mechanikiem wiec pytam, czy da sie to tak normalnie wyciąnąc po odkręceniu dekla tego zenątrznego, czy trzeba rozkręcać coś wiecej.Probowałem leciutko "wydłubać" ta uszczelke ale ona mocno siedzi albo jestwkładana od drugiej strony-nie wiem.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałek ze skrzyni biegów czyli ten od zębatki czy ten od dzwigni zmiany biegów...żeby sie dostac do oringu od dzwigni zmiany biegów musisz ten wałek wyciągnąć , a żeby to zrobić to musisz zdjąć kosz sprzęgłowy ..wtedy sie wysunie bezboleśnie...

Edytowane przez pit_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze chodzi o walek skrzyni na ktorym siedzi zebatka zdawcza.

Wyciagnac simmer z tego miejsca nie bedzie latwo bez rozebrania silnika i najprawdopodobniej trzeba go bedzie lekko zdezelowac.

Dodatkowo trzeba uwazac na otwor simmera w bloku, zeby go w zaden sposob nie uszkodzic.

Ja bym przejezdzil sezon jesli wyciek jest maly i w zimie zdjal miske olejowa zeby to porzadnie zrobic.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...