Skocz do zawartości

Jakie są Wasze opinie nt. kasków Lazer?


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie, jakie zdanie mają Forumowicz-e/-ki na temat Lazerów. W tym poście chodzi mi nie tyle o jakiś konkretny model, ile o samą markę. Czy ustępują one wg Was Uvexom, Nolanom itp. (a jeśli tak, to pod jakim względem)? Bo wiadomo, że do Shoeiów czy innych Araiów się nie umywają.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mialem kask lazera nie pamietam jaki model, teraz mam Uvexa CX... i szczerze powiem , ze roznica jest wielka -

 

- uvex znacznie cichszy, mocniejsza skorupa, znacznie lepiej wykonany, lepiej przylega do glowy, lzejszy.... nie wiem jak z szybkami bo w enduro takowych nie ma

 

ja jestem za uvexem, aczkolwiek lazer jak na swoja cene znacznie nizzsza , niz np nolan czy uvex, to w porownaniu z tygrysami z allegro niebo a ziemia :icon_mrgreen:

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem użytkownikiem kasku Lazer Devil. Kupiłem go tanio jako nówkę i ... drugi raz bym tego nie zrobił. Jest co prawda przyzwoicie wykonany, na szybce jest napisane "AGV":bigrazz:, ale jest cokolwiek głośny. Na razie jechałem max 120Km/h, ale już sporo niżej mocno w czerepie huczy. Zatem powiedzienie "szukaj wiatru w polu" nie sprawdza się tutaj bo wiatr znajdziesz w tym kasku;) :icon_razz: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lazera i przy najblizszej wymianie kasku wybor padnie na pewno na inna firme. I co z tego, ze to nie schoei ?..Jak sie na cos wydaje pieniadze, to sie chce, zeby wybor byl optymalny. Ale lazera nie polecam.

 

1. Szybka sie latwo rysuje

2. strasznie paruje

3. huczy okropnie

4. Te wywietrzniki, czy jakkolwiek sie to nazywa w ogole nie zdaje egzaminu(nie czuc roznicy po przesuniecu)->to jakas atrapa w tym kasku czy jak?

5. Nie wiem,czy dobrze to "ubiore" w slowa,ale wnetrze kasku(ktorego sie nie wyjmuje np do mycia) zaczyna mi sie mechacic.Czy to normalne?

 

Mam Lazera i przy najblizszej wymianie kasku wybor padnie na pewno na inna firme. I co z tego, ze to nie schoei ?..Jak sie na cos wydaje pieniadze, to sie chce, zeby wybor byl optymalny. Ale lazera nie polecam.

 

 

 

Kask, o ktorym pisze kosztuje na allegro ~350zl

Edytowane przez Agabusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotko mowiac kaski Lazera sa bardzo dobre na skutery, przy wolnej jeździe nie ma huku itd....

 

pomijajac modele typu LAZER MX6, bo te , juz sa bardzo dobre i nie ma co im zarzucac :icon_razz: aczkolwiek za taka cene mozna dostac , znacznie lepszego uvexa, poporstu jak ja jakosc Lazer'ow za wysoko sie cenia....

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agabusa, jak sie kupuje kask za 300-800 zł to generalnie nie ma optymalnych wyborów, bo wszystkie te kaski mają wady. Kupiłaś na allegro kask za 350 i sie dziwisz że paruje, rysuje i mechaci i twierdzisz na tej podstawie że Lazer jest beznadziejny. Ja, natomiast kupiłem Lazera za 800 zł i ani nie paruje ani sie nie rysuje a wnętrze jest mięciutkie jak pupcia niemowlaka.

Morał z tego taki że za sume poniżej 500 zł NIE DA SIĘ kupić porządnego kasku. Proponuje poczytać przyklejony w tym dziale temat "Ranking kaskowy" - jego puenta jest jasna Shoei/Arai albo nic :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agabusa, jak sie kupuje kask za 300-800 zł to generalnie nie ma optymalnych wyborów, bo wszystkie te kaski mają wady. Kupiłaś na allegro kask za 350 i sie dziwisz że paruje, rysuje i mechaci i twierdzisz na tej podstawie że Lazer jest beznadziejny. Ja, natomiast kupiłem Lazera za 800 zł i ani nie paruje ani sie nie rysuje a wnętrze jest mięciutkie jak pupcia niemowlaka.

Morał z tego taki że za sume poniżej 500 zł NIE DA SIĘ kupić porządnego kasku. Proponuje poczytać przyklejony w tym dziale temat "Ranking kaskowy" - jego puenta jest jasna Shoei/Arai albo nic :icon_razz:

 

 

W ktorym miejscu napisalam,ze ja go na allegro kupilam? Kupilam od goscia co mi motocykl sprzedawal. Nie porownuje sie kasku za 800 zl do kasku za 300zl. Dziwne bylo by robienie porownan w tym przedziale cenowym. Lazer zadna rewelacja i tyle. To moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olsen, z całym szacunkiem, nie kupujesz kasku za 2000 zł a marudzisz jak stara panna...

Jak mam wydać te 600 czy 800 zł (w sumie nie jakaś wielka suma, aczkolwiek piechotą nie chodzi), to wolę kupić lepszy kask niż gorszy, nawet jak będzie o "parę" złociszy droższy, tym bardziej że kask zazwyczaj kupuje się na kilka sezonów.

 

PS Już jeśli, to jak stary kawaler. ;)

PPS Chyba pozostanę wierny marce i rozejrzę się za jakimś Uvexem.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agabusa, jak sie kupuje kask za 300-800 zł to generalnie nie ma optymalnych wyborów, bo wszystkie te kaski mają wady. Kupiłaś na allegro kask za 350 i sie dziwisz że paruje, rysuje i mechaci i twierdzisz na tej podstawie że Lazer jest beznadziejny. Ja, natomiast kupiłem Lazera za 800 zł i ani nie paruje ani sie nie rysuje a wnętrze jest mięciutkie jak pupcia niemowlaka.

Morał z tego taki że za sume poniżej 500 zł NIE DA SIĘ kupić porządnego kasku. Proponuje poczytać przyklejony w tym dziale temat "Ranking kaskowy" - jego puenta jest jasna Shoei/Arai albo nic ;)

 

 

ponizej 500 zl nie da sie nic kupic ? a co powiesz na Uvex CX ? czy to jest, tez nie porzadny kask wedlug Ciebie ?

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponizej 500 zl nie da sie nic kupic ? a co powiesz na Uvex CX ? czy to jest, tez nie porzadny kask wedlug Ciebie ?

 

Widze że poczułeś sie urażony bo skrytykowałem twój kask ;) Zauważ, że mówimy tu o kaskach integralnych :P Za 500 zł można mieć świetnego orzeszka, niezły kask enduro albo marny integral - taka jest brutalna prawda o życiu :D

 

P.S Myśle że gdybyś śmignął rundke w terenie w Arai VX-Pro czy Shoei TC-5 to szybko zmieniłbyś zdanie na temat Uvex'a ;)

 

Jak mam wydać te 600 czy 800 zł (w sumie nie jakaś wielka suma, aczkolwiek piechotą nie chodzi), to wolę kupić lepszy kask niż gorszy, nawet jak będzie o "parę" złociszy droższy, tym bardziej że kask zazwyczaj kupuje się na kilka sezonów.

 

Rozsądna taktyka, ale zauważ że w ten sposób wpadasz w błędne koło. Oglądasz kask za 600 zł i stwierdzasz że lepszy byłby ten za 800, bo mniej paruje. Już prawie kupiłeś ten za 800 i stwierdzasz "Eh, przecież jak dołoże 200 zł to przynajmniej będę miał porządny cichy kask" i już trzymasz w łapkach kask za 1000 zł :lapad:

Trzeba się zdecydować na jakiś przedział cenowy i w nim wyszukać wszystkie możliwe opcje - ja tak działałem i wybrałem ostatecznie Lazera :wink: Przymierzałem jeszcze:

- AGV Stealth > odpadl bo nie ma miejsca na uszy i strasznie ciśnie

- Suomy Ventura > Niezły kask, ale to chyba najniższy model w gamie integrali Suomy i zupełnie nie zachwyca (przynajmniej mnie)

- Marushin TNT > nie przekonała mnie jakoś wykonania i luźny sposób w jaki leży na główie

- Shark ... (nie pamiętam modelu) > po prostu brzydki był :biggrin:

- Airoh Stardom > słabe opinie użytkowników i koszmarnie ciasne zakładanie (dotychczas jeździłem w Airohu i nie chciałem kolejenego kasku który urywa uszy przy zakładaniu)

 

No i na końcu został Lazer. W pierwszym kontakcie nie przypadł mi do gustu ale jak mu sie bliżej przyjrzałem na Motobazarze to zmieniłem zdanie - jestem bardzo zadwolony z zakupu :wink: Aczkolwiek wiem, że następny kask to musi być conajmniej XR-1000 :P

 

W przedziale cenowym 800-1000 zł (ja w takim działałem i chyba ty też się zgodzisz, że to minimalna suma na porządny kask) są jeszcze Nolan, Uvex, X-lite, FM i pewnie coś jeszcze, ale do tych kasków nie ma wystarczającego dostępu. W Starbike'u są wszystkie modele i rozmiary Marushina i kilka Airoha, w Intermotors wszystkie AGV, w Boldorze można sie dobrać do Sharków, a w PolandP. do Suomy. Dealera Lazera też ciężko znaleźć, ale jak już się komuś uda (pozdrawiam Adu) to obsługa miut-malyna :)

A reszta? W Larssonie jest kilka kasków Nolana i X-lite'a, ale to raczej słabizna i trzebaby sproawdzać do przymiarki (zawracanie dupy jak dla mnie). Do FMów w Warszawie w ogóle nie ma dostępu, a dealera Uvex'a przyznam że nie szukałem, bo nie brałem pod uwage kupna kasku tego producenta.

 

I tak, podsumowując mój przydługi wywód, trzeba stwierdzić że wybór we wspomnianym wyżej przedziale cenowym wcale nie jest specjalnie duży, ale można wybrać coś sensownego. Jednak wszyskie kaski trzeba przymierzyć, bo z suchej gadki na forum sie nie dowiesz czy AGV będzie cie uciskał albo czy Shark ci sie nie spodoba jak go z bliska oblookasz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dealera Uvex'a przyznam że nie szukałem, bo nie brałem pod uwage kupna kasku tego producenta.

Na pewno mają w Tarborze na Kijowskiej, ale może gdzieś jeszcze (może ktoś z Forumowiczów podpowie?).

 

 

trzebaby sproawdzać do przymiarki (zawracanie dupy jak dla mnie).

Dziwię się importerom/dealerom, że nie inwestują w magazyny z prawdziwego zdarzenia (i nie mam tu na myśli jedynie kasków motocyklowych, lecz wszelkiej maści akcesoria/części).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie ze Lazer lz6 jest dosc slabym kaskiem ( wiem bo sam w takim smigam ) ale w porownaniu z uvexem daytone II to napewno bym sie nie zamienil bo uvex ma za plytka szczeke i strasznie przez nia podwiewa.

A moze ktos sie wypowie czy jest jakas roznica miedzy lazer lz6 a lazer vertigo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...