Skocz do zawartości

sprzęgło aprilia rs 125


emil1005
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale napisz co znim nie tak (troche mi nerwów zjadło sprzęgło w apie).....

 

Linka ciągnie mechanizm na deklu on odsuwa sie od dekla i dociska srodek, kiedy srodek jest dociskany tarcze rozchodzą sie....

 

http://img124.imageshack.us/my.php?image=beztytu322u1et.png

 

Grafikiem nie będe :icon_mrgreen:

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 4-6 tarcz.w gruncie chodzi o to ze talerze mają frez(nazebienia,ktore nachodzą na kosz lub jakos w iinny sposob polonczone są na stale z walkiem od skrzyni biegow.teraz wciskajac sprzeglo masz jeszce tarcze (korkowe igielitowe,asbestowe) ktore po zlonczeniu z tarczami metalowymi zalanczaja je(sciskają) i zaczyna sie krecic skrzynia biego bo tarcze stalowe są z tym walkiem polonczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że sprzęgło jest "martwe"... niby chodzi klamka tak jak trzeba, a nie wysprzęgla,

mam jeszcze pytanie czy te śrubki co trzymają te blaszki i są na sprężynkach to mają być dkręcone do końca czy nie?

 

 

 

 

 

 

ja tez nie

 

i po co spamujesz? ilość postów jest dla ciebie tak bardzo ważna? :icon_mrgreen:

Edytowane przez Hazell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej napewno do końca , ja bynajmniej tak dokrecilem (na podkladkach spręż) i chodzilo dobrze,

albo tarcze ci padly albo mechanizm sprzęgla badz spaliles tarcze.....

 

Ewentualnie zbyt mala ilosc oleju

 

Jutro niedziela :/ a tak to bym włożył tarcze inne bo mam, albo cał kosz sprzęgłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że sprzęgło jest "martwe"... niby chodzi klamka tak jak trzeba, a nie wysprzęgla
jezeli nie rozłacza skrzyni na ciepłym pracujacym silniku, nie zmieniałes ostatnio oleju a zwykła regulacja nie wystarcza to najprawdopodobniej odkrecił sie kosz sprzegłowy, którys z elementów sprzegła lub dekiel(to bys chyba zauwazył :banghead: ), spalone lub wykonczone tarcze sprzegłowe objawiały by sie tym ze sprzegło by sie slizgało pod obciazeniem :icon_mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam jest to mój pierwszy post

odświeżam temat bo niewiedze sensu zakładać nowego :)

 

mianowicie mam w swoim Red Rose (silnik Rotax123) zauważyłem brak sprzędła to znaczy gdy naciskam sprzęgło i motor jest na biegu to tak jak bym nie miał naciśniętego sprzęgła:( linka nie jest zerwana nawęd dokręcałem delikatnie przy klamce, oleju nie wymieniałem

 

czytałem gdzieś ze mogły się spiec tarcze i trzeba na pych odpalić i po kilku km powinny się rozkleić

 

co to może być

a jak to tarcze i wiecie gdzie można tanie kupić to dajcie namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drafia motocykl moze nie byl dlugo odpalany i tarcze sie zkleily. Sprobuj wzocic bieg i pchnac mtocykl troche do tylu i do przodu pozniej odpal silnik i wcisnij pare razy klamke od sprzegla. Jesli to nic nie da to wtedy napisz bedziemy myslec dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby w mojej apce odkleily sie tarcze, to musialem sie troche napocic...najpierw wyciaganie na gorke coby jakos odpalic moto, jak juz odpalil to chwile przejechalem (żeby olej się ogrzał), po czym wcisnalem sprzeglo i dodalem gazu- zadziałało :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...