Skocz do zawartości

Skrzynia biegów Jawa 350 TS (dwa biegi na raz)


MaxDamage
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem...

Kilka dni temu odpaliłem sprzęta i gdy silnik pracował dodałem gazu (był wrzucony luz i stałem w miejscu) motocyklem szarpneło i zgasł. Zaobserwowałem iż pali się lampka neutralu ale bieg jest wrzucony. Wcisnołem sprzęgło i odpaliłem motocykl. Wrzuciłem pierwszy bieg i chciałem ruszyc lecz motocykl zaczoł przygasać gdy puszczałem sprzęgło. Próbowałem go pchnąć lecz coś blokowało. Wrzuciłem drugi bieg i był ten sam problem motocykl zaczoł przygasać gdy puszczałem sprzęgło (nie ruszył się nawet o centymetr). Wrzuciłem neutral (zapaliła się lampka neutralu) lecz gdzy zaczołem puszczać sprzęgło motocykl zaczoł jechać ??

Wyjąłem i rozebrałem cały silnik ale w środku oprócz rozpadniętego łożyska wszystko było wporządku (myślałem iż igła z łożyska blokowała zębatki). Złożyłem silnik i sprawdziłem czy działa. Nie działa nadal jest ten sam problem. Zauważyłem iż wchodzą dwa biegi na raz. Co mam zrobić ?? Co mam wymienić ??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz blasznane wodziki to od razu wymień na kute. Nie ma co ryzykować pęknięcia lub skrzywienia wodzików w trasie. A co do tego problemu to ciężko coś na odległość poradzić pewnie bez wymiany części się nie obędzie. W moim sprzęcie były wymieniane wodziki i do tego automat. W twoim też mogą być te dwie części bo zapinają się dwa biegi na raz do tego jeszcze prowadnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mzpower dobrze napisał:banghead: wymien wodziki na "kute", bo takowe sie nie gna, a te z blachy tak. A jak masz zgiety wodzik to taki wodzik zupelnie inaczej ustawia polozenie kół zebatych niż powinien.

Jesli masz zgiete wodziki to bedziesz to widzial po zdemontowaniu. Normalnie jak wodzik jest prosty to bedziesz widzial że blacha z której wykonany jest wodzik jest ukształtowana tak że wszystkie jej scianki sa pod katem prostym w stosunku do siebie. A jak wodzik jest zgiety to ta blacha bedzie powyginana..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee mam pytanie odnośnie wodzików.

Czy seryjnie były montowane blaszane czy kute??

i jeszcze jedno.

Nim mi się to stało to zauważyłem iż często niewchodził mi wyższy bieg (podnosiła się nóżka kopniaka/skrzyni biegów). czy to też była wina tych wodzików?? Według mnie to sprężyna która znajduje się na wałku zmieniacza biegów (trój zwojowa).

 

Wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...