Skocz do zawartości

Problem ze silnikiem


JaJo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam problem, gday odpale motor to tlucze sie cos od strony sprzegła wykluczma wał gdyz podczas wciskania sprzegła stukanie jakby zanikało i gdy ma wiecej obrotów to juz nie słychac nic, rozkrecilem sprzegło, wyciąglem caly kosz sprzegłowy bo mechanik twierdzi ze to łozysko kosza ale jak byc pewnym i nie wydac kasy na marne?? i jeszcze jak jade i dam za wysoki bieg ( wieksze wibracje przez obciazony silnik) to slychac lekkie wibracje, BARDZO PROSZE O POMOC, MYSLE ZE MOZE KTOS SIE SPOTKAL Z CZYMS TAKIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc kazdy KTM wydaje dziwne tluczace dzwieki z kosza sprzeglowego ;) jest to normalne i nieszkodliwe

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy tylko jak łozysko dostaje lekkich luzów to telepie koszem i tyle, jeszcze jest jedna opcja ze sie poluzowały Ci nity łaczace tryb napedu pierwotnego z resztą kosza, jeśli to, to wystarczy sklepac i po zabawie.

Edytowane przez lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest schemat sprzegła sprzegło gdzie jest nit o którym mowisz? powtórze ze wyciągnolem wszystko oprucz nr 27,26,25 i wnętrza kosza czyli 30 oraz samego kosza 12, powiedzcie mi co jeszce moze byc, czy w taki sposób moze cos bardziej wewnatrz silnika sie tłuc? bo podczas odpalania obraca sie tylko kosz sprzegłowy a jego wnetrze juz nie ( bo przeciez nie ma tarczek) czy moze to byc wałek zdawczy który trzyma kosz(choc sie nie obraca) i wnetrze kosza? sprawdzalem luzy to nie wyglada zeby to dawalo taki dzwiek, boje sie zeby to nie bylo cos innego bo przeciez masakra, pol silniki bede rozgrzebywal:(

I teraz gdzie mozna zamowic (czyli nr 6) i czy brac równiez tulejke (nr 5) mam te 2 czesci przed soba, na tulejce widac oznaki zurzycia ale nie wiem jak zobaczyc je na lozysku ;)

 

Sama tólejka nie ma lozow między walkiem zdawczym a nia sama( bo ja sie naklada na walek a dopiero na nia lozysko) tylko looz jest wlasnie od strony samego kosza z lozyskiem

 

Błagam pomocy:(

 

Dołanczam schemat wałka zdawczego http://www.cyclehuttktm.com/Images/Diagram...ls/94546331.jpg

który tez ma lozysko igielkowe:( kurde boze zeby tylko nie bylo to to lozysko ;)

 

Rok motoru to 1995, nie byl jezdzony duzo bo tlok to selekcja "a" i zmieniany byl z nominala na nowy w poczatku sezonu

Edytowane przez JaJo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...