Skocz do zawartości

Yamaha XJ 600 S Diversion -pare pytan


Rekomendowane odpowiedzi

92r.,26tys. Witam, zamierzam kupic ten motocykl i mam pytanie .Sprzedawca pisze ze slychac lancuszek rozrzadu i to normalne we wszytkich diversiach... Tez pisze ze bierze olej w niewilkich ilosciach jak kazda.Na co najbardziej zwracac uwage przy ogledzinach motoru ? Czy jest duza roznica w mocy pomiedzy wersja silnika 50 a 60km ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej powinien hałasować łańcuszek sprzęgłowy, rozrządu może hałasować w przypadku jak jest już za długi i napinacz już nie daje rady lub napinacz się zaciął ( może być tak za parę kilometrów napnie łańcuszek), zwróć uwagę na zawory, porządnie ja rozgrzej bo może być tak ze krudćce ( nie wiem jak to się pisze :biggrin: ) sa popękane i będzie trzymała za wysokie obroty na mocno rozgrzanym silniku, sporawdz takie pierdoły jak klocki hamulcowe, łańcuch, podczas jazdy probnej puść kierownice przy mniej więcej 60 km/h bo w Xjotach często zaczyna drgać. Jak znajdziesz dużo wyeksploatowanych części to masz podstawę do targowania :clap: o i lagi mogą być bardzo miękkie …. Pomiędzy 50 – 60HP trudno wyczuć różnice nie którzy mówią ze jak bez problemów złapiesz 160 km./ h i więcej to masz te mocniejsze wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92r.,26tys. Witam, zamierzam kupic ten motocykl i mam pytanie .Sprzedawca pisze ze slychac lancuszek rozrzadu i to normalne we wszytkich diversiach... Tez pisze ze bierze olej w niewilkich ilosciach jak kazda.Na co najbardziej zwracac uwage przy ogledzinach motoru ? Czy jest duza roznica w mocy pomiedzy wersja silnika 50 a 60km ? Pozdrawiam

Hej, mam od 2 lat xjotkę i:

1. Ta, o której piszesz - sprawadź przebieg bo coś mikroskopijny :biggrin: U mnie rocznik 98 i ok. 60 kkm

2. U mnie łańcuszka rozrządu nie słychać, natomiast głośno pracują zawory i sprzęgło

3. Zużycia oleju przy mojej, spokojniej jeździe nie stwierdzono

4. Test na prędkość chyba nie jest za bardzo wiarygodny bo mam wersję 50 KM i z 160 km/h nie ma większych problemów

5. W starszych XJ powszechnie znana przypadłość to pękające mocowanie tylnego amortyzatora, warto sprawdzić

6. Polecam opcję "Szukaj" na tym forum. O XJ było chyba wszystko...

Pozdrawiam i udanego zakupu

 

Bardziej powinien hałasować łańcuszek sprzęgłowy,

W XJ o ile mi wiadomo nie ma łańcucha sprzęgłowego. Przełożenie wstępne na zembatkach. Jest natomiast łańcuszek napędu alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kliknij szukaj , osobiscie rozpisywalem sie o Div 6 z jakies 2 lata temu (04r)

wrecz bym powiedzial ze kosz sprzeglowy ma walic - wciskasz klamke jest cisza :biggrin:

zawory beda klepac , inaczej badzie chrabaszczyk :cool:

jak kierownica ponizej 60 drga przemysl zakup , cholernie duzo D6 ma drgania miedzy 60-70(80) km/h

olej moze byc widoczny na jednej szpilce ( na skraju nie pamietam juz ktorej) ale widoczny a nie zalany , taki mankament (szczegolnie lata 92-93)

powodzenia w omijaniu min :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XJ o ile mi wiadomo nie ma łańcucha sprzęgłowego. Przełożenie wstępne na zembatkach. Jest natomiast łańcuszek napędu alternatora.

hmmmm az musze to sprawdzic :wink: ... myślałem ze łańcuszek bo po wciśnięciu sprzęgła przestaje hałasować

 

 

 

 

 

djrysio

wiesz co jeszce sprawdz ... cieżarki w lusterkach jak sa luzne to na 80 % miala szlifa ale to tez nic pewnego bo podobno te ciezarki lubia sie luzowac i halasowac ... ja tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srawdź jeszcze korozję na wydechach na wysokości mocowania wahacza, oczywiście od dołu.

 

przy mocniejszej glebie uszkadzają się ograniczniki skrętu na półce (sprawdź stan), rozrząd jak hałasuje to zdecydowanie nie normalna rzecz dla XJ (miałem z dwoma do czynienia i żadna nie hałasowała rozrządem tylko sprzęgłem).

 

acha, przebieg na 100% nie jest oryginalny więc się nie sugeruj nim !! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam od 2 lat xjotkę i:

1. Ta, o której piszesz - sprawadź przebieg bo coś mikroskopijny :wink: U mnie rocznik 98 i ok. 60 kkm

2. U mnie łańcuszka rozrządu nie słychać, natomiast głośno pracują zawory i sprzęgło

3. Zużycia oleju przy mojej, spokojniej jeździe nie stwierdzono

4. Test na prędkość chyba nie jest za bardzo wiarygodny bo mam wersję 50 KM i z 160 km/h nie ma większych problemów

5. W starszych XJ powszechnie znana przypadłość to pękające mocowanie tylnego amortyzatora, warto sprawdzić

6. Polecam opcję "Szukaj" na tym forum. O XJ było chyba wszystko...

Pozdrawiam i udanego zakupu

W XJ o ile mi wiadomo nie ma łańcucha sprzęgłowego. Przełożenie wstępne na zembatkach. Jest natomiast łańcuszek napędu alternatora.

 

 

Co do łańcucha alternatora to nie tak, alternator jest podpięty pod główny łańcuch zdawczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas jazdy probnej puść kierownice przy mniej więcej 60 km/h bo w Xjotach często zaczyna drgać

 

Dzis sprawdzalem w mojej maszynce i faktycznie wpada w drgania.

Czy powinienem w takim razie sie tym przejmowac? Jaka jest tego przyczyna?

 

Dodam, ze nie narzekam na wlasciwosci jezdne mojej xj-otki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie slychac lancucha rozrzadu tylko Kosz sprzeglowy to na 100% we wszysttkich dywersjach, bierze olej w niewielkich ilsciach o tez normalne. Pzeieg troszku malo wiarygondy chyba ze moto z niemiec. Nie wiem jaka jest roznica tzn, czy duza miedzy wersja 50 a 60 KM j mialem ta 60 i jezdzilo mi sie super, co prawda po roku braklo mi mocy ale mysle ze to sprawa indywidualna. Zwroc uwge na rame i wahach czy nie byly malowane itp. Poza tym na kolanka wydechow czy nie sa fioletowe takie blyszczace bo to znaczy ze moto bylo troszku katowane. poza tym zapytaj o czynnosci serwisowe itp. Pozdro udanych zakupow.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...