Skocz do zawartości

Cos dla elektryków!!!


Wioslarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam problem z moim kawasaki gpz 1000rx a mianowicie z czujnikiem temperatury cieczy. Nie wiem jak to jest ale kupiłem czujnik od kolesia działajacy na 100% założyłem do mnie i nie dziala! Jak sprawdzic co sie stało?/ A tak w ogóle to na elektryce to sie kiepsko znam ale jak to jest ze na wskazniku sa 3 kable i kazdy z nich ma przejscie do koncówki wpinanej do czujnika! Jeden ma zerowe straty a dwa pozostałe nie maja pełnego przejscia ale maja! Jak to sie dzieje czy ja mam cos z instalka nie tak?? Moze ktos wie jak sprawdzic czujnik czy jest ok bo wole sie upewnic a jak sprawdzic wskaźnik?? Za wszelkie rady z góry dzieki! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obawiam się, że bez schematu elektrycznego Twojego motocykla niewiele zrobisz. Jeżeli są 3 przewody to może być zastosowany scalony przetwornik temperatury (np. o ile pamiętam LM35) wtedy 2 przewody to zasilanie, a 3 to sygnał napięciowy proporcjonalny do temperatury. Czasem jest tak, że w 1 obudowie są 2 czuniki, 1 przekazuje sygnał do sterownika silnika, a 2 do wskaźnika temperatury. Jest dość często stosowane w samochodach. Tak więc schemat w dłoń, podłącz dokładnie tak jak w nim pisze (kolory przewodów) i powinno być dobrze. Jeżeli to zrobisz i nie będzie działać to trzeba szukać usterki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta część układu jest analogiczna do 900, ale jeśli tak to powinny ze wskaźnika wychodzić 3 przewody żółto- biały, czarno-żółty, brązowo-biały (mają takie kolory ??). Żółto-biały do czujnika czarno-żółty masa, a na brązowo-białym napięcie. Jeśli kolory się zgadzają to sprawdź potencjały w tych punktach. Jeśli nie ma napięcia na włączonym zapłonie to sprawdź bezpieczniki (klakson działa ?). POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dzieki za pomoc! Wczoraj uruchomilem czujnik i było to prostsze niz myslałem poniewaz poprostu termostat gdzie zamocowany był czujnik z racji ze mam zdjeto owiewke wisi sobie na przewodach wodnych i nie mał masy! Po podlaczeniu masy wszystko jest ok! Dzieki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...