Skocz do zawartości

Kranik paliwa


bodek_o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze wchodzi w grę jedna rzecz - pompa paliwa. Ogólnie poziom paliwa jest powyżej gaźników i paliwo swobodnie spływa nawet przez niedziałającą pompę. Jak poziom paliwa w baku spadnie poniżej poziomu gaźników, paliwo bez pomocy pompy przestaje płynąć. Zależy jeszcze od modelu. Natomiast czy pompa może się zaciąć, a potem "naprawić" sama to niewiem.

Z pompą paliwa (tą elektromechaniczno-przeponową) jest gorzej. Paliwo nie przepłynie swobodnie ponieważ blokują dwa zaworki w pompie. Ponadto uruchomienie silnika z pustymi gaźnikami jest niezwykle kłopotliwe ponieważ pompa oryginalnie pracuje "taktowana" impulsami z zapłonu, prędzej rozrusznik się spali a akumulator rozładuje niż zdąży napompować paliwa. Z tego powodu dorobiłem mały switch chwilowy w celu awaryjnego napełniania gaźników (czas napełniania max 8 sekund). Niektórzy mają pompę paliwa połączoną bezpośrednio, z ominięciem modułu odcinającego zasilanie pompy.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc po godzinie walki, wiem już co i jak.

Faktycznie bardzo łatwo sprawdzić kranik paliwa, wystarczy podłączyć sporą strzykawkę pod ten wąż sterujący i już wszytko wiadomo - kranik działa idealnie.

Pościągałem i pozakładałem wszystkie węże i opaski na nich i prawdopodobnie chodziło o to, że główny wąż do gaźnika leciał nad wiązką elektryczną, a nie pod, zrobiło się kolanko i drań pewnie się zapowietrzał.

Dodatkowo wymieniłem wąż odpowietrzający bak na samochodowy - jest tak sztywny, że nie sposób go zacisnąć.

Pozostaje tylko kwestia tego, że bak wciąż piszczy przy wlewie paliwa, i syczy przy otwieraniu go.

Dość nielogiczne, bo dmuchając (na pustym baku) w wąż odpowietrzający powietrze szło bez żadnego oporu przez korek wlewu.

Może tu też robi się ciśnienie wewnątrz w jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...