Skocz do zawartości

mz pali za duzo


dulek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem bo moja mztka 251 pali od jakiegos czasu ponad 5l/100km a wczesniej 4-4,5

czy ktos sie moze orientuje co zrobic zeby zmniejszyc spalanie?

 

Ostanio wpadł mi ręce opis użwanego motocykla MZ 250. Wydany przez Świat Motocykli.

Tam opisano, że jeśli moto pali powyżej 5l, to zachodzi konieczność regulacji punktu zapłonu.

No chyba, że masz zapłon elektroniczny ?

 

Pozdr.

Edytowane przez bodek_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jeżdzi powyżej 100km/h na gażniku tym orginalnym to będzie palić powyżej 5l/100km.W ksiazce "Jeżdze motocyklem MZ"był wykres spalania od prędkosci to przy stałej 100km/h spalanie powinno wynosić ok 5,5l/100km

ps.Jak nie masz elektronika to zapłon możesz sprawdzić,świece zmienić jak nie była dawno zmieniana.No chyba że coś w miedzyczasie w gażniku grzebałeś...

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- lejesz gorsze paliwo

- przybrałeś na wadze

- jezdzisz w innej pozycji

- zaworek iglicowy w gazniku "nie trzyma"

- przestawiony punkt zapłonu

- pierscionki i cylinder jest bardziej zużyty nież kiedyś :)

 

4 litry na gazniku BVF - to chyba podczas ciągłej jazdy na trasie z predkością 85-90 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze szybko nie jezdze ok 70-80km/h, a zaplon mam elektroniczny i sprawdzalem go...nic sie nie przestawilo.

paliwo leje ciagle z tej samej stacji i nie przybralem na wadze a chcialbym:)

tak sie zastanawiam czy to nie czas na generalny remont chociaz jak ją kupowalem to koles powiedzial ze jest po remoncie...

dzieki za pomoc.... moze cos pokombinuje z gaznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. brudny filtr powietrza

2. stary olej w skrzyni

3. padnięta świeca

 

 

w nissanie almera 1.8 po wymienieniu powyższych elementów spalanie spadło z 14-15 na 7-8 L/100km

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...