Skocz do zawartości

Aprilia Tuareg, Aprilia RMX czy Honda MTX


Smash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli MTX to tylko 80cc (nie są blokowane).

MTX 50 moze miec 4 biegi, i do tego jeszcze za male okna w cylindrze i/ lub za maly gaznik.

MTX80 ma mniej wiecej 10km i 11-12Nm.

Vmax zalezny od zebatek (jest duza mozliwosc wyboru, przod 12-16, tyl 38-47)

65-110 km/h.

Przyspieszenie bardzo fajne.

Zadna nowa 50cc nawet sie nie rowna z MTXem.

MTXow jest kilka modeli. MTX C (HD06 numer ramy), chlodzony pow. 6 biegow.

MTX R taki sam jak HD06 tylko chlodzony ciecza, drobne roznice.

MTX R2, to Rka po redesignie. (HD09)

 

Polecam R2, najbardziej zaawansowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku Aprilie Tuareg z 1990r. po tunningu Pollini na 80ccm, przywieziona z Włoch, nie malowana, tarcza przód i tył, elektr.rozrusznik, chłodzony cieczą, podobno bdb, bez rys, silnik nie rozbierany ( oprócz tego tunningu ) i to za 3000zł co o tym sądzicie ? i od tego jest lepszy MTX ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wolałbym tuarega, ale zastanów sie... to jest Aprillia... mój kumpel miał skuter aprilli dostępny w Polsce i przez całe wakacje czekał na pasek napędowy... to przykre, bo całe wakacje siedział w domu i poruszał sie wyłącznie rowerem i na piechtę przez takiego importera, który spieprzył sprawę... założę sie, że nie był on jedynym poszkodowanym.... nie życzę Ci takich sytuacji więc zastanów sie nad zakupem Aprilli... ja bym najlepiej brał jakąś Hondę Mtx, albo Aprillkę Rx... chociaż na Twoim miejscu poczekałbym i dozbierał kasę na Derbika Sendę :] to sprzęt nie do pobica :D sam miałem brać Suzuki Rmx-a albo Aprilię Rx, ale wziąłem Sende i nie żałuję :D za te pieniądze lepiej kupić pożądnego Mtx-a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mtx 80 r symbol ramy hd08. róznica z hd06 jest z wyglądy i silnik jedt chłodzony cieczą. mtx jak na 80 to super maszyna ja swoją po lekkim tuningu tj gaznik 21mm podcięty cylinder i odblokowany wydech na zebatce z przodu 14 zebów 105 jechałem. Z czesciami problemu nie ma bo nawet larson tanie zamieniki robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie tylko DT 80 lc2 albo suzi RMX

 

choc aprilka to tez dobre rozwiazanie bo rozrusznik

 

MOze byc MTX chlodzony ciecza.Reszte wybij sobie z glowy ,

bo do niczego sie nie nadają

 

,,resztę??!! ku*wa, wejdź na www.enduro-slabek.prv.pl tam są zdjęcia mojej Sendy, wątpię żeby rozwiazania Dt 80 Lc2 z około 93 roku były lepsze od inżynierów Derbi w latach od 1998 w górę. jeśli nie wiesz co to znaczy ta ,,reszta" to nie uogólniaj tego w ten sposób. mam dość ludzi, który twierdzą, że Derbi to jakis syf. Derbi powstało w wyniku podziału firmy Kawasaki. Kawasaki nie produkuje już większości sprzętów poniżej 125 poj. z wyjątkiem wyczyznowych crossów. Przeanalizuj to co powiedziałeś, bo ktoś komu powiesz to prosto w oczy może sie poważnie zdenerwować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary my tu mowimy o tych samych rocznikach .NIe denerwuj sie

 

a co do kawasaki to wogole szkoda sie nawet wypowiadac.Mam tu oczywiscie na mysli tylko enduraki.Wiec Senda szalu nie robi zapewne jesli powstala z Kawasaki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej to DT 80 LC II nie ma akumualtora ?? czy tylko rozrusznika elektronicznego ?? no bo przeciez nie zrobiliby świateł migaczy etc.ktore nie czerpały by energii z akumulatora...mam ogłoszenie w którym gość sprzedaje yamahe dt 80 lcII tyle że na mototyckl zarejestrowany - ale jak 80-tka to mi policja nic nie powinna zrobić, co nie ? a gosciowi ta yamaha jedzie 9km/h na godzine a sa jescze 2 blokady i po zdjceiu ich leci 140km/h :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej to DT 80 LC II nie ma akumualtora ?? czy tylko rozrusznika elektronicznego ?? no bo przeciez nie zrobiliby świateł migaczy etc.ktore nie czerpały by energii z akumulatora...mam ogłoszenie w którym gość sprzedaje yamahe dt 80 lcII tyle że na mototyckl zarejestrowany - ale jak 80-tka to mi policja nic nie powinna zrobić, co nie ? a gosciowi ta yamaha jedzie 9km/h na godzine a sa jescze 2 blokady i po zdjceiu ich leci 140km/h :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary ma akumulator, ale w zasadzie jest nie potrzebny na scislosc mozna by rzec ,bo tam jest pradnico- iskrownik to znaczy magneto.Aku jest poto w dt jak chcesz popalic pozycyjne swiatla albo jak stoisz na skrzyzowaniu i masz wlaczony kierunek.Bez aku spokojnie mozesz odpalic moto dzieki obwodowi iskrownika

 

ale rozrusznika nie ma :evil: elektrycznego oczywiscie

 

a z Ta predkoscia to przesadziles 110 max .Pomylilo CI sie z dt 125 bo ona jedzie 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...