Skocz do zawartości

Wymiana pompki hamulcowej Cb500


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musze wymienic pompkę hamulcową w swojej Cb poniewaz znajduje sie w niej uchwyt lusterka, który jest ułamany. Nie da sie tego dospawać, ani przykleic. Musze kupić druga pompkę. Jednak NIGDZIE nie moge znalesc uzywanej... nowa kosztuje prawie 400zł :) Tymczasowo przyczepiłam lusterko uchytem rowerowym, ale więcej widze swoje ramie niz to co jest za mną :flesje:

 

Pytanie...

 

Czy moge założyc pompke od innego motoru? Koleś na targach wciskał mi popmpke od CBRki i mówił ze to nie ma znaczenia, ja jednak obawiam sie, ze to może nie byc dobry pomysł :flesje:

 

Pozdrawiam

Asiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zalozyc jakakolwiek pompke, ktorej srednica wewnetrzna odpowiada twojej, lub jest wieksza - srednica podana jest na wewnetrznej stronie korpusu pompki ( tej zwroconej w strone kierownicy ). Sadze ze to sa wszystkie pompki na rynku, jezeli sie nie myle to masz tylko jedna tarcze hamulcowa w tym moto.?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej części, tak już kupiłam motur...z lusterkiem w reku:P Szkoda mi troche wyrzucać ta pompke bo nic jej nie dolega (poza uchwytem). Tym bardziej szkoda mi 400zł na nowa tylko po to żeby mieć normalnie lusterko, to już wole kupić jakąś urzywaną.

 

Jeszcze jedno pytanie...

Nie ma to znaczenia ze ta pompka i zacisk sa jednej firmy (chyba "Brembo")??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Znaczenie ma to zeby ta "nowa" stara pompa naprawde dzialala.

I byla kompletna tzn z wlacznikiem stopu, jezeli nie bedzie identyczna z twoja i nie bedziesz mogla uzyc swego wlacznika.

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zalozyc jakakolwiek pompke, ktorej srednica wewnetrzna odpowiada twojej, lub jest wieksza....

 

Adam M.

Tak z ciekawosci ?

 

Nie wiem czy dobrze kombinuje , ale jesli srednica tłoczka pompy bedzie wieksza to na klamke bedzie trzeba zadziałac z wieksza siła niz przy mniejszej srednicy (przy tym samym zacisku hamulcowym i takim samym ramieniu i "przełozeniu" klamki)aby uzyskac ten sam efekt-pamietam cos takiego z fizyki ,ale ze to bylo pare latek temu to moge byc w bledzie :flesje:

Edytowane przez niemand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci ?

 

Nie wiem czy dobrze kombinuje , ale jesli srednica tłoczka pompy bedzie wieksza to na klamke bedzie trzeba zadziałac z wieksza siła niz przy mniejszej srednicy (przy tym samym zacisku hamulcowym i takim samym ramieniu i "przełozeniu" klamki)aby uzyskac ten sam efekt-pamietam cos takiego z fizyki ,ale ze to bylo pare latek temu to moge byc w bledzie :flesje:

 

tez wydaje mi sie ze pomki zaleznie od tarcz/ilosci tloczkow maja inna wydajnosc/sprawnosc.

wrzuc foto uszkodzenia, na pewno mozna cos tam dorzezbic :flesje:

Edytowane przez bartekl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie zeby wieksza wydajnosc pompki sprawiala jakis problem, raczej odwrotnie gdy pompke o za malej srednicy zalozymy do ukladu z dwoma zaciskami. To przerobilem wlasnorecznie i rzeczywiscie hamulce wowczas sa caly czas niemozliwe do odpowietrzenia. W przypadku odwrotnym, wieksza wydajnosc pompki przelozy sie na wieksza sile na zacisku, wiec raczej hamowanie powinno byc latwiejsze niz trudniejsze :flesje:

Ja wymienialem pompki w kilku swoich motocyklach i oprocz tej jednej pomylki w Kawie 1100 nie mialem zadnych problemow.

Obecnie zreszta moje Suzuki GS jezdzi na pompie Kawy 1000R.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci ?

 

Nie wiem czy dobrze kombinuje , ale jesli srednica tłoczka pompy bedzie wieksza to na klamke bedzie trzeba zadziałac z wieksza siła niz przy mniejszej srednicy (przy tym samym zacisku hamulcowym i takim samym ramieniu i "przełozeniu" klamki)aby uzyskac ten sam efekt-pamietam cos takiego z fizyki ,ale ze to bylo pare latek temu to moge byc w bledzie :D

 

Po napisaniu ww tekstu zaczałem juz podejrzewac u siebie skleroze ... ale nie jest jeszcze tak zle :notworthy: ....... znalazłem ..,a wymyslił to Pan Pascal :buttrock:

Wartość siły F2 jest tyle razy większa od wartości siły F1 ile razy powierzchnia dużego tłoka (S2) jest większa od powierzchni małego tłoka (S1).

Gdzie:

-F2-siła działajaca na klocek(i) hamulcowy

-F1-siła działajaca na tłoczek pompy

-S2-tłok zacisku hamulcowego

-S1-tłok pompy

 

Oczywiscie nie jest tu brane pod uwage ramie dzwigni hamulca i jego "przełozenie" , co ma BARDZO DUZY wpływ na siłe z jaką działamy na tłoczek pompy hamulcowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...