Skocz do zawartości

Prądu tyle że rosje cała by zasilil...


Golas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takowy problem, mam elektroniczny regulator napiecia w dnieprze , i 12V alternator , podlanoczny jest on tak...

 

Alternator:

"znaczek sinusoidy" - nie podlonczony

"znaczek coś jak E" - podlonczony do regulatora do tam gdzie jest taki sam znaczek podobny do E

"znaczek +" - podlonczony do akumulatora

 

Regulator:

"znaczek podobny do AK" - podlonczony do kontrolki

"znaczek +" - podlonczony do stacyjki

"znaczek coś jak E" - podlonczony do alternatora tam gdzie jest taki sam znaczek podobny do E

"obudowa regulatora podlonczona jest do masy"

 

Daje mi napiecie od 11.5 - 17 Volt, jak kazdy wie troche za duże, da rade to jakos zmienic ??

co moze byc przyczyna ??

Czy dobrze jest to podlonczone??

Da rade jakis zamiennik ?? ( mam regulator od tarpana na alternator 6 diodowy czyli taki jak ruskie. tylko nie wiem czy da rade by go podlonczyc a jesli da rade to w jaki sposób ?? tam sa 3 styki "masa" "15" i "67" ( albo 62 bo niepamietam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz schemat

http://img427.imageshack.us/my.php?image=i...adniepr31wb.jpg

Naoisz jeszcze jak zmienia się mapięcie na wyjściu regulatora oznaczonym jkto piszesz "coś jagby E". Napięcie to piwinno maleć od pełnego nap. akumulatora (gdy silnik nie pracuje) do praktycznie 0 wraz ze wzrostem obrotów silnika.

Edytowane przez Gumiś714
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz schemat

http://img427.imageshack.us/my.php?image=i...adniepr31wb.jpg

Naoisz jeszcze jak zmienia się mapięcie na wyjściu regulatora oznaczonym jkto piszesz "coś jagby E". Napięcie to piwinno maleć od pełnego nap. akumulatora (gdy silnik nie pracuje) do praktycznie 0 wraz ze wzrostem obrotów silnika.

 

 

Napiecie nie maleje tylko rosnie , utrzymuje sie w granicach 11,5 - 17 Volt

 

 

Jesli chodzi o schemat to wszystko wyglada tak jak powinno byc podlonczone...

Edytowane przez Golas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walniety regulator napiecia...

:icon_twisted:

MOC ma rację, ale dla świętego spokoju sprawdziłbym jeszcze napęcie z odłączonym wzbudzanie, oraz omomierzem "przejście" w reglerze między "+", a jak to piszesz "E", Powinna być przerwa lub ewentualnie zachwywać się jak dioda przewodząca w kierunku "E" do "+", ale tego nie jestem pewien.

Edytowane przez Gumiś714
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem elektroniczny regulator od od TARPANA na 6 diód, ja pie**ole dziala jak mazenie , napiecie od 11,5 - 14,2 , mierzone na akumulatorze , nameczylem sie troche z kontrolka , udalo mi sie podlonczyc to przez przekaznik od GOLFA i dziala jak natura chciala...

 

Swoja drogą dlaczego nikt tego jeszcze nie spróbował , a nawet nie napisał ze mozna zamienniki wstawiać...

 

Jak bede mial czas to walne krótki schemacik jak to jest podlonczone bo chyba nie tylko ja mam problemy z regulatorami wiec nie tylko mi sie przyda, cala inwestycja kosztowałą mnie 25 zł :icon_twisted:

Edytowane przez Golas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Założyłem elektroniczny regulator od od TARPANA na 6 diód, ja pie**ole dziala jak mazenie , napiecie od 11,5 - 14,2 , mierzone na akumulatorze , nameczylem sie troche z kontrolka , udalo mi sie podlonczyc to przez przekaznik od GOLFA i dziala jak natura chciala...

 

Swoja drogą dlaczego nikt tego jeszcze nie spróbował , a nawet nie napisał ze mozna zamienniki wstawiać...

 

Jak bede mial czas to walne krótki schemacik jak to jest podlonczone bo chyba nie tylko ja mam problemy z regulatorami wiec nie tylko mi sie przyda, cala inwestycja kosztowałą mnie 25 zł :D

Golas troszkę czasu już minęło . Jak tam z twoim wolnym czasem ? :crossy:

wakacje te sprawy....schemacik można wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...