Skocz do zawartości

AC


Rekomendowane odpowiedzi

nie orientuje sie ktos czy w jakies firmie ubezpieczeniowej nie ma opcji wykupienia ubezpieczenia tylko od kradziezy bez calego pakietu AC? bo wykup calosci jest skandalicznie drogi zwlaszcza jesli ktos nie ukonczyl 22 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w PZU można tylko od kradzieży...ok.5,5% wartości motocykla(mozna na 4 raty wziąć)

Nie wszedzie można!!! Chciałem zrobić AC na samą kradzież w PZU i się nie dało (byłem u 2 agentów - u jednego prawie mi to się udało, ale pan nie był pewien i przy mnie zadzwonił do swojego szefa i ten po krótkiej rozmowie stwierdził, że nie da rady :D (Zresztą jeżeli chciałem samą kradzież to powidział na początku, że wymagają osobnego/dodatkowego zabezpieczenia) Chyba lepszym rozwiązaniem jest ubezpieczyć całośc - rozbić na 4 (lub 3) raty, zapłacić pierwszą a z następnych z racji końca sezonu zrezygnować (w dobrowolnym ubezpieczeniu jakim jest AC nie zapłacenie kolejnych rat powoduje automatyczne rozwiązanie umowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszedzie można!!! Chciałem zrobić AC na samą kradzież w PZU i się nie dało (byłem u 2 agentów - u jednego prawie mi to się udało, ale pan nie był pewien i przy mnie zadzwonił do swojego szefa i ten po krótkiej rozmowie stwierdził, że nie da rady :D (Zresztą jeżeli chciałem samą kradzież to powidział na początku, że wymagają osobnego/dodatkowego zabezpieczenia) Chyba lepszym rozwiązaniem jest ubezpieczyć całośc - rozbić na 4 (lub 3) raty, zapłacić pierwszą a z następnych z racji końca sezonu zrezygnować (w dobrowolnym ubezpieczeniu jakim jest AC nie zapłacenie kolejnych rat powoduje automatyczne rozwiązanie umowy)

Dziwne.Ja miałem to samo że w Poznaniu w PZU mi powiedzieli że nie można wykupować AC na sprzęty powyzej 10lat.Poszedłem w Nowym Tomyślu i bez problemu wykupiłem AC od kradzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli w PZU ,że generalnie nie ubezpieczają moto powyżej 10 lat, ale jest taka możliwość, wtedy stawkę wyliczają w jakiś magiczny sposób (czyt. zaporowo), co ciekawe panienka powiedziała mi ciekawostkę,że jak ubezpieczysz np 7 letnie moto, to po 3 latach ( do tych dziesięciu) ma się jakieś zniszki, to po skończeniu 10 lat PZU generalnie mówi papa.

 

Także przejżystość typowo polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli w PZU ,że generalnie nie ubezpieczają moto powyżej 10 lat, ale jest taka możliwość, wtedy stawkę wyliczają w jakiś magiczny sposób (czyt. zaporowo), co ciekawe panienka powiedziała mi ciekawostkę,że jak ubezpieczysz np 7 letnie moto, to po 3 latach ( do tych dziesięciu) ma się jakieś zniszki, to po skończeniu 10 lat PZU generalnie mówi papa.

 

Także przejżystość typowo polska.

I tego nie rozumiem-jedna firma a każdy twierdzi co innego.Ja poszedłem do PZU w NT i bez żadnego gadania o stawkach zaporowych czy o czymś ubezpieczyłem 14 letni motocykl :D Stawka wychodzi normalnie ok 5,5%wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ju ztez tego nie kumam bylem dzisiaj w PZU i nie ma opcji zeby ubezpieczyc moto tylko od kradziezy niewazne czy ma on 10 lat czy rok :biggrin:

 

pochlastac sie mozna, moze agenci maja jakies problemy kiedy ich klient majacy tylko kradziez ubezpieczona zglosi ja, bo nie widze innego powody dla ktorego jedni agenci mieliby uzbezpieczac a inni nie

 

no poza jednym :

 

TO JEST POLSKA WLASNIE!! :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochlastac sie mozna, moze agenci maja jakies problemy kiedy ich klient majacy tylko kradziez ubezpieczona zglosi ja, bo nie widze innego powody dla ktorego jedni agenci mieliby uzbezpieczac a inni nie

 

no poza jednym :

 

TO JEST POLSKA WLASNIE!! :biggrin:

Taka jest prawda o PZU mają tam taki rozpiernicz że szok, ale są też tego wady jak i zalety :bigrazz:

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO JEST PZU WŁAŚNIE :buttrock:

 

Ale tylko noi sensownie (chodzi o stawki) ubezpieczają motocykle

Oj nie wydaje mi się :buttrock:

Obczaj kalkulator http://www.allianz.pl

Za pakiet ubezpieczeń w Allianz (OC+AC+NW+Assistance) zapłaciłem 8,5% wartości moto (bez zniżek). Na moto jeszcze nie korzystałem z ich ubezpieczenia (i odpukać tak niech lepiej zostanie), ale autem korzystałem z ich AC i poziom usług jest nieporównywalnie wyższy niż w PZU czy Warcie. W tych 2 ostatnich pracownicy robią wszystko żeby wypłacić odszkodowanie zaniżone, lub w ogóle go nie wypłacać. Np. jedno auto u nas w firmie miało uszkodzony zderzak i MIESIĄC trzeba było czekać na speca z Warty, żeby orzekł, że zderzak można wymieniać. Bez jego orzeczenia naprawa nie była by finansowana z AC. Miesiąc to i tak był dobry termin - pewnie trwało by to dłużej, gdyby nie telefon do kogośtam wysoko, że właśnie nasza firma przygotowuje wypowiedzenie umowy ubezpieczenia kilkudziesięciu aut... Wcześniejsze prośby, ponaglenia, itp nie skutkowały. W PZU przejścia miałem podobne. W Allianz natomiast przy podobnym uszkodzeniu samochodu spec przyjechał NATYCHMIAST po odstawienu auta do serwisu, obejrzał, pożartował że hamulce też są dla ludzi, po czym zatwierdził naprawę.

Co ciekawe, gdy auto ubezpieczone w PZU miało dzwon, to z AC nie wypłacili kosztów całkowicie zniszczonej opony i wycieraczek, bo "to są elementy eksploatacyjne pojazdu i ich ubezpieczenie nie obejmuje". Allianz w analogicznej sytuacji wypłacił także za lekko przytartą z boku oponę (nawet powietrze z niej nie uszło).

Tak więc moja rada brzmi - http://www.allianz.pl

Edytowane przez CosmoSquig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...