Skocz do zawartości

Radiotelefon i motocykle


Tuzmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Pytanie jak wyżej.

 

Wydaje mi sie ze bylo by to dobre rozwiazanie problemu komunikacji podczas jazdy. Wybieramy sie moturami na wakacje (1000km) i nie wiem czy warto inwestowac.

 

Dodam tylko ze nie ma to służyć pogaduchom w eterze, poprostu komunikaty.

 

Co do urzdzenia chciałbym sie dowiedzieć jak jest z jakoscią takiego sygnau, co z wygodą, czy funkcja wywolania glosowego nie uruchomi sie od szumu powietrza?

 

Ma ktoś doswiadczenie z tego typu urządzeniem, nie tylko na motocyklu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu 3 roznych modeli moge powiedziec tak:

- PMRy sprawdzaja sie w czasie jazdy, ale przy predkosciach przelotowych powyzej 120km/h raczej do oglaszania komunikatow niz do ciaglej rozmowy.

- jakosc rozmowy zalezy nie tylko od od samego radiotelefonu, ale rowniez od zestawu sluchawkowego. Cienki zestaw sluchawkowy zawiedzie nawet jesli wepniemy go do najwyzszego modelu Motoroli. Jesli bedziesz go uzywal stale w czasie dluzszej podrozy bezwzglednie szukaj zestawu typowo pod kask motocyklowy (plaskie glosniki + mikrofon na kiju lub wklejany). Dobrze sprawdza sie rowniez zestaw sluchawkowy z mikrofonem w postaci laryngofonu (umiszczony na krtani). Jesli preferujecie szybka jazde koniecznie zestaw musi byc wyposazony w przycisk PTT.

- na dluzsze wyjazdy warto szukac radiotefonow z wbudowanym akumulatorkiem. Inteki, ktore testowalem pozwalaly na blisko 8 godzin dosc intensywnego uzywania.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazaniem - niestety dość drogim - jest mikrofon umieszczony w kasku i przekazujacy drgania czaszki . Znajduje sie , że tak to określę na czubku głowy.Wyeliminowane sa wtedy szumy i inne zakłócenia. Rozwiazanie takie stosowane sa w kaskach policyjnych.Działa bez zarzutu nawet przy większych predkościach. Firma Motorola.

Ale cena zwala z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazaniem - niestety dość drogim - jest mikrofon umieszczony w kasku i przekazujacy drgania czaszki .

 

Drgania czaszki? Ale czy wtedy mam kontakt z bazą?

 

Dzieki za info, chyba warto zainteresować sie tym wynalazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wybaczcie mi odgrzewanie tematu ale chcialem spytac czy ktos z was spotkal sie z tym urzadzonkiem:

 

http://allegro.pl/item110186667_radiotelef..._1_pmr_lpd.html

 

I czy nadajes sie owo urzadzenie do komunikacji miedzy dwoma motocyklami w trasie.

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi!

Moje moto podróże

Jeździć póki ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...