Skocz do zawartości

Rozrzad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zmienilem lancuszek rozrzadu, probowalem dzisiaj zalozyc go na walki, ale wydaje sie byc on za krotki, poniewaz jeden z walkow nie chce wejsc na swoje miejsce. Czy jesli odkrece zebatki, wloze walki i na cos takiego bede dokrecal zebatki z zalozonym lancuszkiem to bedzie lepiej ? W sumie to w serwisowce pisze ze lancuszek nalezy rozciac, zalozyc walki i spiac lanuszek spowrotem. Stary byl spinany, ale nowy wolalbym miec w calosci jesli by sie dalo. Ma ktos jakies doswiadczenia z taka sytuacja ?

Jak takie spinanie ma sie do trwalosci lanuszka ?

Lancuszek mam kupiony taki jaki zaleca serwisowka.

Moto FZR 600 '92

 

Z gory dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez spinanie, spinka czy zakucie ?

Jak chcesz przewlec lancuch w calosci przez zebatke walu korbowego bez rozpolawiania silnika ?

Ja zawsze zdejmuje zebatki z walkow, nakladam lancuch na zebatki a potem wsuwam walki i przykrecam do nich zebatki.

Mam nadzieje ze robisz to ze zdjetym napinaczem ???

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - wyglada jakbys mial napinacz lancuszka rozrzadu caly czas wkrecony. Bez napinacza kazdy lancuszek bedzie luzny i spokojnie bedzie go mozna zalozyc. Jedna uwaga - jak juz to zrobisz to policz ilosc ogniw pomiedzy znakami na obu walkach - musi sie zgadzac co do jednego jak w ksiazce serwisowej!

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez spinanie, spinka czy zakucie ?

Jak chcesz przewlec lancuch w calosci przez zebatke walu korbowego bez rozpolawiania silnika ?

Ja zawsze zdejmuje zebatki z walkow, nakladam lancuch na zebatki a potem wsuwam walki i przykrecam do nich zebatki.

Mam nadzieje ze robisz to ze zdjetym napinaczem ???

 

Adam M.

 

Silnik rozpolawialem (wymienialem walki i zebatki skrzyni biegow), wiec lanuszek zalozylem zdjemujac wal.

Przez zapinke chodzi mi o ogniwko, ktorym spina sie rozciety lancuch. W Heidemannie sprzedaja lancuchy do FZR tylko z zapinkami , ja kupilem z larssona i niestety tam zapinke musze osobno, a to przeoczylem.

Napinacz mam zdjety, zakladam dopiero po ustawieniu rozrzadu.

 

A czy masz Adamie jakis sposob na odkrecanie tych zebatek, probowalem je odkrecic, ale sruby nie chcialo dac sie ruszyc - wlozylem walek w imadlo (delikatni i przez aluminium coby sie walek nie zniszczyl) i sruba tez nie chciala puscic.

W serwisowce jest coby lancuszek rozcinac za pomoca chain cutter, zalozyc walki i spiac lanuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sruby z kolei zawsze zluzowalem na zlozonym rozrzadzie wlasnie po to zeby nie uzywac imadla.

W twojej sytuacji zanioslbym do warsztatu i poprosil o odkrecenie - profesjonalne narzedzia maja o wiele wieksza wytrzymalosc i jakosc wykonania ( np scianek bocznych kluczy nasadowych, co ma wplyw na trzymanie lba sruby ) niz to co ma wiekszosc ludzi prywatnie.

Poza tym moga uzyc klucza pneumatycznego ( uderzenie duzym momentem ) i powazniejsze, ciezsze imadla.

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...