Skocz do zawartości

pierwszy motocykl pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym sie was poradzic otóż mam 22 lata i kat.A1 (kiedys zrobiłem bo mnie ojciec namawiał) i chciałbym w zwiazku z tym kupic sobie honde nsr 125 (wczesniej po zdaniu prawka na A1 nigdy nie miałem zadnego motocykla) chciałbym go wziac ze wzgledu iz poprostu chciałbym narazie sie poduczyc jazdy na moto a 125 wydaje mi sie idealne dla poczatkujacego. Za 2-3 lata bede robił prawko A. mój sasiad który ma moto jawe 350 gdy powiedziałem mu iz chce kupic jakas 125 wysmiał mnie twierdzac ze:

1.Na 125 bede smiesznie wygladał to jest zabawka i lepiej zebym kupił sobie cos wiekszego to bedzie przyszłościowe(cos wiekszego to planuje kupic jak zdam na A)

2.125 przy jego 350 wygladaja jak skuter gdyz sa mniejsze

3.125 nie ma takiego kopa i niejezdzi tak szybko jak 350

i wogole iz wieksze moto sa lepsze niz 125

Chciałbym sie was poradzic co wy o tym wszyskim myślicie???

zgóry dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chciałbym dodac do tematu ze kat A1 jest na motocykl do 125 cm szesciennych ... i 11kW

pisze to dlatego ze nie wydaje mi sie ze scigacz taki miesci sie w 11kW co w przeliczeniu daje 14-15KM

jesli sie myle to mnie poprawcie ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chciałbym dodac do tematu ze kat A1 jest na motocykl do 125 cm szesciennych ... i 11kW

pisze to dlatego ze nie wydaje mi sie ze scigacz taki miesci sie w 11kW co w przeliczeniu daje 14-15KM

jesli sie myle to mnie poprawcie

to taka sama teoria, jak ograniczenie motorowerów do 45km/h :buttrock:

 

nsr-ka bedzie ważyła tak na oko 120 kg, 30 kilka koni , 160km/h na bank (a są szybsze w tej klasie, np aprilia rs) więc niech sąsiad się z tą jawą nie wychyla :crossy:

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu znalazlem - Honda NSR wazy 132 kg i ma mocy 10,9 kW czyli 15 kM - jest dopasowana fabrycznie moca do kat. A1. Wszystkie przerobki odblokowania, tuning nie musza byc wykazywane w papierach, ale z drugiej strony im motocykl starszy i wiecej przerabiany tym trwalosc silnika gorsza.

 

Jesli gustujesz w scigaczach, co moim zdaniem jest najlepszym wyborem, to bardzo dobrze wybrales. Jesli masz juz kat. B to moze okazac ze ponowne robienie prawka na A nie bedzie potrzebne, wystarczy A1

Edytowane przez MichałKaczmar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napisałeś że masz 22 lata, zrób A jak najszybciej, nie baw się w 125ccm bo tylko wydasz kase w błoto. Kup jakąś pięćsetke na niej się doskonale nauczysz jeździć. Taka moja drobna sugestia. Zrobisz jak uważasz.

Pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie narzekasz na brak kasy, a chcesz na razie pojeździć na 125 , to czemu nie.

NSR to typowa pilarka i jawe to ona łyka bez problemu, z palcem w tym chudziutkim wydechu :D

 

Osobiscie ja proponowałbym ci enduro. DUUUŻO lepsze na nasze polskie drogi, zreszta wyobraź sobie jazde przy 160 przy tak niewielkiej wadze na naszych drogach, plus jak jeszcze jakis boczny w owiewke zawieje, to na prawde nie preferowałbym.

 

Ja bym ci proponował zrobić A tak w ciągu roka, puki co kup sobie 2T, zawsze bedziesz miał doświadczenie z tym silnikiem, może sam do niego czasem zaglądniesz, może spodoba ci sie enduro?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...