Skocz do zawartości

Szkoła jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra szkoła jazdy to pojęcie względne. W poznaniu masz sporo ośrodków. Jagielonka, Lider, Atut, LOK, Posnania, Kolejorz, itd...

 

Chodzi o to ze nie tylko zrobie papiery, ale tez czegos sie naucze, potrzebuje konkretne namiary : nr tele imie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja prawko robiłem w LOK Poznań. Teraz trochę wrażeń. Gość od wykładów sumiennie się wywiązał z zadania. Odbyły się wszystkie wykłady i prowadzone były z sensem. Na wszystkie zadawane pytania udzielał odpowiedzi. Oczywiście :) był wiązany B + A więc czysto o motocyklach niewiele chbyba, że się pytałem.

Jazdy, tu gorzej. Jedyna zaleta to to, że moto takie jakie wtedy było na egzamine. Standardowo jakieś 5-7 godzin placyku bez jakiejkolwiek kontroli i pokazania o co chodzi. Ile się nauczysz to twoje. Reszta jazd to miasto, okolice Czechosłowackiej, Cegielskiego itd. W każdym razie trasę egzaminacyjną objechałem we własnym zakresie i własnym samochodem. Parę razy zapędziłem się z gościem na autostradę.

Teraz o moto. Czuć było, że miał ten pierdopęd już parę wywrotek, jeździło się nim ciężko co poczułem jak wsiadłem na moto egzaminacyjne - tu było przyjemnie. Na ostatnich jazdach nie działały kierunkowskazy i trzeba było robić ręczny "wiatrak" na skrzyrzowaniach.

Nie doradzę Ci czy masz się tam zapisać bo miałem 1 podejście tak do szkoły jak i egzaminu i innych szkół nie znam.

Jak masz jakieś konkretne pytania lub potrzebujesz namiar na gościa od jazd to napisz na priv.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja właśnie zacząłem kurs kat.A w Red Car Moja dziewczyna robila tam kat.B i jest bardzo zadowolona. Na temat LOK'u i szkoły przy samochodówce czytalem raczej negatywne opinie na tym forum ale o tej szkole pisali pozytywnie) Po pierwszych zajęciach jestem pozytywnie zaskoczony-fajna atmosfera i duże zainteresowanie kursantem. Ale zobaczymy jak będzie na jazdach-jak zaczne napisze coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja właśnie zacząłem kurs kat.A w Red Car Moja dziewczyna robila tam kat.B i jest bardzo zadowolona. Na temat LOK'u i szkoły przy samochodówce czytalem raczej negatywne opinie na tym forum ale o tej szkole pisali pozytywnie) Po pierwszych zajęciach jestem pozytywnie zaskoczony-fajna atmosfera i duże zainteresowanie kursantem. Ale zobaczymy jak będzie na jazdach-jak zaczne napisze coś więcej.

 

Pisz, pisz ja chcę dziewczynę wysłać na kurs a w większości szkól to dają ci motocykl i każą jeździć zamiast uczyć więc jakieś opinie mile widziane.

 

P.S.

Widzę też masz 251 za rok na zlocie cię widzę :D

http://www.mzclub.delfinet.pl/viewtopic.ph...9a853b1d0e18df3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie w Efekcie koło ronda Przybyszewskiego, kurs jak kurs, jedno co jest fajne to to, że jeżdze nówką sztuką - Honda CG 125, niby małe ale jednak przyjemnie jak coś jest nowe...ale jeśli nie miałeś wczesniej żadnej stycznosci z motocyklami to nie wiem czy Cię tam dużo nauczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra szkoła jazdy to pojęcie względne. W poznaniu masz sporo ośrodków. Jagielonka, Lider, Atut, LOK, Posnania, Kolejorz, itd...

 

W przypadku Lidera raczej nie wchodzi w grę to określenie. Moim zdaniem jest tragiczna i bynajmniej nie w pojęciu względnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Trochę późno się odzywam ale wolałem napisać o swojej szkole (Red Car) po fakcie- czyli po zdanym egzaminie :biggrin:

 

Część teoretyczna podobnie jak w przypadku Kaszpira- niewiele o kat.A ale wykładowca spoko.

 

Jazdy Tajfunkiem (motocykl egzaminacyjny) i to naprawdę przydało się na egzaminie!

Skrzynia potrafi mieć swoje humory- generalnie zdarza się, że trzeba sporo popuścić sprzęgło żeby zaczęła w ogóle reagować. Niby drobiazg ale dwóch egzaminowych towarzyszy nie miejących doczynienia z ową chińszczyzną miało pewne problemy.

Musieli też sumiennie operować gazem bo pod cięższym zawodnikiem to to słabiutkie 150 niechętnie współpracuje na placyku bez "dopingu".

 

Instruktor (Rychu) bardzo spoko. Miły, uczynny i na prawdę wie jak odpowiednio przygotować do egzaminu.

X-Man moja dziewczyna ceniła sobie Rycha za spokojne i nie stresujące podejście. Wracając do kat. A - moim zdaniem mogło być więcej jazd po mieście (było ok.5h ) ale do samego egzaminu tyle wystarczy. Widać, że zależy mu na dobrym przygotowaniu kursanta ale jak piszę - jest to raczej przygotowanie do egzaminu niż do efektywnej jazdy motocyklem w ruchu miejskim (na ile to możliwe w 20h).

 

Reasumując: zdobyte w szkole doświadczenie pozwoliło mi możliwie bezstresowo zdać egzamin- za pierwszym razem :biggrin:

 

Widzę też masz 251 za rok na zlocie cię widzę

http://www.mzclub.delfinet.pl/viewtopic.ph...9a853b1d0e18df3

He he dzieki - dawno nie zaglądałem na forum ale jeśli do tego czasu będę jeszczę miał Etkę to postaram się ją tam zabrać :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...