Skocz do zawartości

Lusterko na kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

...jezdzac v-strom'em po miescie, niestety musze stwierdzic ze lusterka maja strasznie duzy kat martwy widzenia... :clap: niestety nie pomaga regulacja ramienia i/lub zwierciadla lusterka aby choc troche zniwelowac ten problem... i dzisiaj... korzystajac... z tego ze pada deszcz... i mam chwile wolnego... poszperalem... w sieci... i z ciekawszych rzeczy znalazlem cos takiego:

http://www.bugeyes.com/ oraz http://www.cycleaware.com/products/reflex.php

...czy ktos z was uzywa takich wynalazkow...?

...bo moze jest to jakas alternatywa do naklejania dodatkowego zwierciadla na 'zwierciadlo wlasciwe' :clap: lusterka... a wlasnie tego chcialbym uniknac...

 

pozdr,

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

...jezdzac v-strom'em po miescie, niestety musze stwierdzic ze lusterka maja strasznie duzy kat martwy widzenia... :biggrin: niestety nie pomaga regulacja ramienia i/lub zwierciadla lusterka aby choc troche zniwelowac ten problem... i dzisiaj... korzystajac... z tego ze pada deszcz... i mam chwile wolnego... poszperalem... w sieci... i z ciekawszych rzeczy znalazlem cos takiego:

http://www.bugeyes.com/ oraz http://www.cycleaware.com/products/reflex.php

...czy ktos z was uzywa takich wynalazkow...?

...bo moze jest to jakas alternatywa do naklejania dodatkowego zwierciadla na 'zwierciadlo wlasciwe' :icon_rolleyes: lusterka... a wlasnie tego chcialbym uniknac...

 

pozdr,

w

Prawde mówiąc nie zdecydowałbym się na taki wynalazek, wolałbym już dokleić na orginalne lusterko wypukłe małe zwierciadło albo zamocować poniżej lusterka dodatkowe coś w stylu jak mają na kursach prawa jazdy. Wątpię żeby taki wynalazek poprawił widoczność, bardziej by powodował rozpraszanie uwagi, ciężko byłoby chyba coś dokładnie zobaczyć w tym małym czymś, minimalny ruch głową i migawka w lustereczku:icon_eek:

PZDR

Edytowane przez Jenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee ..... kilaste te wynalazki....

ja bym sobie czegos takiego do kasku nie przyczepil, za nic w swiecie- nie dosc ze nie zda egazaminu praktycznego , to jeszcze wyglada jak "pol dupy zza krzaka"...

 

Z tego cyklu gdzies kiedys widzialem kask z wbudowanym systemem pryzmatow- okno na potylicy mialo umozliwiac widocznosc do tylu.... mysle ze to taki sam wynalazek jak powyzsze, jedynie bardziej "high-tech"

 

Rada na twoj problem jest natomiast stosunkowo prosta:

- wymienic lusterka fabryczne na jakies inne, aftermarket/ od innego modelu itd.

(na ebay widzialem na przyklad oferte luster do FJR pochodzacych z R1- korzysc polega na tym ze te z R1 maja dluzsza stopke, wiec nie oglada sie wlasnych barkow w lusterkach)

- po drugie, a wlasciwie po pierwsze- zadne cudo nie zastapi czujnosci :biggrin:

Trzeba jak Swiatowid- oczy dookola glowy miec :icon_rolleyes:

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Piotrek69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee ..... kilaste te wynalazki....

ja bym sobie czegos takiego do kasku nie przyczepil, za nic w swiecie- nie dosc ze nie zda egazaminu praktycznego , to jeszcze wyglada jak "pol dupy zza krzaka"...

......

- po drugie, a wlasciwie po pierwsze- zadne cudo nie zastapi czujnosci :notworthy:

Trzeba jak Swiatowid- oczy dookola glowy miec :bigrazz:

 

pozdrawiam,

Święte słowa :icon_rolleyes:

I nie dość że widzieć wszystko dookoła to jeszcze myśleć za wszystkich dookoła :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_rolleyes:

 

Jak bym zobaczył kolesia z takimi lusterkami to bym spadł z maszyny.

 

Jak dla mnie to obciach :biggrin:

Od kiedy to pprwa bezpieczenstwa to obciach?? Zacznijmy jezdzic w podkoszulce i dzinsach no i adidaskach.

 

 

Ja musze sobie kupic krzywe lustereczka do przyklejenia na lusterka bo tez mam ogromne martwe pole. Jesli jedziemy jednym pasem na zakladke to nie widze motocykla za soba. Zalezy jeszcze w jakiej odleglosci ale jesli juz jest martwe pole to nie pomaga zagladanie w lusterko. Dodatkow w lewy jest slabsza widocznosc bo jest ono troche blizej zamontowane kierowcy o moze 2cm ale powoduje ze widze swoj bark i nie idzie tego ustawic jak trzeba. Koniecznie musze taki lusterko kupic na lewe lusterko bo kiedys wjade pod samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_rolleyes:

 

Jak bym zobaczył kolesia z takimi lusterkami to bym spadł z maszyny.

 

Jak dla mnie to obciach :biggrin:

 

O kamizelkach odblaskowych myślisz tak samo?

 

Co do tego co wyszukałeś wojtasik - myśle że się to nie sprawdzi z racji małych rozmiarów tych lustereczek i wibracji powodowanych przez powietrze. Za to możnaby pomyśleć o kasku z lusterkiem wstecznym :bigrazz: Nie pamiętam nazwy, ale na 100% jest produkowany kask z zamontowanym seryjnie szczerokim lustrem działającym na zasadzie zwierciadeł i pokazującym co jest za kaskiem :notworthy: Super sprawa, ale w Polsce nie sprzedają, trzebaby sprowadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...