Skocz do zawartości

Książka/poradnik o jeździ na motocyklu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 lat później...

Cześć, możecie podrzucić jakieś dobre tytuły książek, które nadadzą się do przygotowań na A1? Dobrze byłoby, gdyby te, z przepisami ruchu drogowego, były jak najbardziej aktualne. Z tego, co widzę, promujecie "Motocyklista Doskonały" - wziąłem to pod uwagę, coś jeszcze, godnego przeczytania?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyć się jeździć z książki? Hmmm...

Może najpierw pójdź na kurs do jakiejś sensownej szkoły, zdobądź jakiekolwiek doświadczenie, a potem skonfrontuj swoje umiejętności z literaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyć się jeździć z książki? Hmmm...

Może najpierw pójdź na kurs do jakiejś sensownej szkoły, zdobądź jakiekolwiek doświadczenie, a potem skonfrontuj swoje umiejętności z literaturą.

Właśnie nasze podejścia się różnią. Chciałbym mieć JAKIEKOLWIEK pojęcie, co do maszyny, po czym podjąć się jakiegokolwiek kursu, żeby potem właśnie uzupełniać wiedzę poczerpaną z literatury, poprzez owe kursy. Ponadto, potrzebuję książki, o przepisach ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz, jeśli wiedza książkowa będzie w opozycji do wiedzy przekazywanej Ci przez instruktora? Jest tu na forum taki wątek, w którym teoria mocno się ściera z praktyką. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz, jeśli wiedza książkowa będzie w opozycji do wiedzy przekazywanej Ci przez instruktora? Jest tu na forum taki wątek, w którym teoria mocno się ściera z praktyką. :icon_mrgreen:

Teoretycznie, możesz w sumie mieć rację, ale co do przepisów ruchu drogowego, są jedne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź nie dotyczyła książki o przepisach.

Wiem o tym i napisałem, że masz rację co do tego, że książka może uczyć coś sprzecznego z naukami na kursie, a ja kontynuuję temat i pisząc, że przepisy są takie same, mam na myśli, że rezygnuję z "Motocyklista idealny" - przynajmniej na tą chwilę, a szukam nadal coś, o przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetną pozycją na sam początek są "Strategie uliczne". Nie o przepisach ani stricte technice jazdy, za to bardzo dobrze "otwierają oczy", bo historie zagrożeń tam opisane są realne, a wiele osób po prostu sobie nie zdaje z nich sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetną pozycją na sam początek są "Strategie uliczne". Nie o przepisach ani stricte technice jazdy, za to bardzo dobrze "otwierają oczy", bo historie zagrożeń tam opisane są realne, a wiele osób po prostu sobie nie zdaje z nich sprawy.

Po sprawdzeniu, czy nie zamkną przy tym otwieraniu moich oczu, mojego portfela, śmiało mogę dodać tą książkę do koszyka na allegro. Myślę, że warto przeznaczyć te 30 zł z przesyłką na poszerzenie kreatywności i wyobraźni na ulicy. Jednakże, główny temat, nadal nie jest rozwiązany. Z "Motocyklisty Doskonałego", rezygnuję - na tą chwilę, zapytam się może na ośrodku nauki jazdy, jaką książkę warto kupić, a co do przepisów, możecie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu rezynować z motocyklisty doskonałego, to bardzo fajna książka

Jak powiedział nem tudom, teoretycznie, zgadzam się z jego zdaniem. Motocyklista Doskonały, uczy jazdy na motocyklu, techniki. Niestety, jest taka możliwość, że szkoła, w której będę się uczył na A1, będzie miała zupełnie inne zdanie, niż te, które jest przedstawione w książce, a chciał, nie chciał, muszę podporządkować się temu, nawet, gdy to jest gorsze rozwiązanie, niż opisane w książce. Tak, czy owak, Motocyklista Doskonały, zostanie przeczytany, ale po zdanym kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w drugim wątku pytasz a tą książkę. Jeśli chodzi o przepisy, to przeczytaj po prostu ze zrozumieniem raz Prawo o Ruchu Drogowym. Resztę wytłumaczą Ci na kursie. Wbrew pozorom to jest ta łatwiejsza część.

 

Egzamin będziesz zdawał Ty sam, a nie "szkoła, w której będę się uczył na A1". Sam będziesz musiał robić ósemki, slalomy, hamowania i co tam jeszcze wymyślili. Dlatego zapewne większość w tym wątku uważa, że lepiej poczytać sobie co nieco o technice jazdy motocyklem i przećwiczyć to na kursie, żeby ułatwić sobie zadanie. Większość ludzi oblewa na praktyce, nie na teorii.

 

Edit: Acha, no i po prostu wybierz dobrą szkołę jazdy, a nie najtańszą/najbliższą.

Edytowane przez _Ra_

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w drugim wątku pytasz a tą książkę. Jeśli chodzi o przepisy, to przeczytaj po prostu ze zrozumieniem raz Prawo o Ruchu Drogowym. Resztę wytłumaczą Ci na kursie. Wbrew pozorom to jest ta łatwiejsza część.

 

Egzamin będziesz zdawał Ty sam, a nie "szkoła, w której będę się uczył na A1". Sam będziesz musiał robić ósemki, slalomy, hamowania i co tam jeszcze wymyślili. Dlatego zapewne większość w tym wątku uważa, że lepiej poczytać sobie co nieco o technice jazdy motocyklem i przećwiczyć to na kursie, żeby ułatwić sobie zadanie. Większość ludzi oblewa na praktyce, nie na teorii.

 

Edit: Acha, no i po prostu wybierz dobrą szkołę jazdy, a nie najtańszą/najbliższą.

 

Właśnie o to chodzi, że technika jazdy w szkole może mieć się nijak do tej techniki w książce i może to się komuś w końcu nie spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Chyba nie będzie takiego problemu.

Nauka w szkole jazdy zwykle polega na tym że jakiś cieć ci powie byś siadł bliżej baku, a drugi powie że masz siąść dalej. I tyle z tej techniki.

Suma summarum to Ty jezdzisz i Ty zdajesz egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...