Skocz do zawartości

aprilia rx- problem z gaźnikiem (?)


gurufarmi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po tym jak moto nagle zaczeło wchodzić na max obroty i nie reagowało na rączke gazu odkręciłem w rx50 (80) gaźnik.... noi luzem było tam - po wyciągnięciu przepustnicy- takie złote triko.. od środka gwintowane, dolna część kwadratowa , górna okrągła.. ;/

 

niewiem coto i w jakiej pozycji powinno tam być (niewiem gdzie)....

 

no ale z nikąd sie nie wzięło, 1 raz rozbieram taki gaźnik i niewiem jak to ułożyć- gdzie. nie wiem też czy to to (raczej tak) było powodem wchodzenia moto na max obroty- cos nie zamykało dopływu pliwa widocznie...

 

:clap:

 

nie wiem co tera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej :)

 

śruba od skrzynki z filtrem powietrza wpadła przez rure przelotową do gaźnika ;)... na dodatek miała taki mylący kolor :D...

 

robra.. teraz operacja sprzegło :clap:

 

no chcesie dostac do szprszegła ...

 

odkręciłem śruby , troche misie rozlało tego płynu zielonego (chłodniczego?) . wylałem z silnika a w chlodnicy jest nbadal... ja neiwiem jakie te połaczenia są... a potem którędy to wlać? :|

 

http://www.bikepics.com/pictures/403123/

 

nie wiem też czemu nieche pokrywa zejść po odkręceniu wszystkich srubek .. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech widze ze jeszcze laik jestes. Gdzie uzupelniasz plyny: z lewej strony , pod lewa owiewka baku masz zbiorniki ktore wyrownuja poziom plynu w ukladzie chlodzenia, jeden jest do oleju do dozownika, drugi do tego plynu. Pewnie na chlodnicy masz korek, tam tez mozesz uzupelniac plyn. Ale nie jestem do konca tego przekonany bo nie mialem rx, tylko tyle ze ze zdjec sie domyllam. A co zdjecia pokrywy sprzegla. To pewnei trzyma ja mocno uszczelka. Poszukaj na okolo tej pokrywy czy nie ma takiej kieszeni na srubowkret plaski, i przekrecasz i juz idzie. Podobne rozwozanie ma simson. Jezeli tego nie znajdziesz, to popukaj nie za mocno mlotkiem gumowum z kazdej strony tej kapy i powinna juz isc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...