Skocz do zawartości

Caberg vs Airoh vs AGV


Rekomendowane odpowiedzi

Wolałbym dolożyć 160zł i kupić SV55 sport czyli ten niemalowany. Cena na niego to w Motosprzęcie 630zł. A nasz blende przeciwsłoneczną i nie męczysz się z okularami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do kupna kasku i chciałem zapytać czy jeżdzi ktoś może w airohu mathiesse? (jakoś tak się pisze) też szczękowiec airoha tylko o jakieś 150zł tańszy niż sv55, cena tego mathiesse to ok. 440zł, czy jest to kask godny uwagi

 

Kiedys go testowalismy: http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=22

 

Jest to jeden ze starszych modeli, ale patrze wlasnie w katalog Uhmy na 2006 rok i dalej jest dostepny.

 

Ze szczekowcow bardzo fajnie prezentuje sie jeszcze nowosc Airoha - SC 66. Postaram sie go w najblizszym czasie wyrwac do testow to dam znac jak sie sprawdza w czasie jazdy.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airoh Mathisse to jest wieczny kask z tego co mi wiadomo to co roku wchodzą tylko kosmetyczne zmiany ale narazie nikt nie ma zamiaru wycofywać go z produkcji ponieważ to jeden z tańszych szczękowców na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mathiasa i użytkuję go od kilku lat, kupiłem go gdy jeszcze kosztował 750 zł i był w miarę na topie :D Kask jest trwały, nic się nie uszkodziło, no może oprócz szybki, która stopniowo się rysuje, głównie przy uszczelkach co nie przeszkadza w widoczności. Jest głośniejszy od kasku integralnego lecz hałas nie jest strasznie uciążliwy. Powyżej 200 km/h brakuje mu aerodynamiki i trzeba się mocno z głową siłować bądź schować się całkowicie za owiewką. Ciężar ma spory lecz mi to akurat nie przeszkadza. Jestem zadowolony i nie żałuję zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zdecydowąłem się na airoha matiesse tylko chce go kupić na allegro i zastanawia mnie jedna rzecz, otóż obwód głowy mam 56cm i jest to ostatni rozmiar s-ki (czyt. 55-56), czy lepiej kupić s czy już może m-ke?

 

1. To niedobry pomysł kupować bez przymierzania !! Obwód to nie wszystko, liczy się też KSZTAŁT głowy. Małżonka przymierzyła chyba kilkadziesiąt kasków...........kupiła XS pomimo tego, że rozmiarowo powinna być S - ka. A żeby było ciekawiej, to XS niektórych firm też były za duże...................... :buttrock:

 

2. Przymierz u dystrybutora airoha, a kup przez allegro.

 

3. Jak się nie dasz skusić na przymierzanie to raczej "S" - i tak się ugniecie dopasowując do twojej głowy. Za duży kask to straszna porażka !!

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka jest niezbędna !! poza obwodem głowy trzeba sprawdzić również ja się ma położenie Twojej własnej szczęki wobec szczęki kasku. Może sie okazać w zależności od kształtu głowy, że obwód jest OK ale w okolicach brody jest za ciasno. (nie będziesz mógł żuć gumy i co wtedy??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Caberga Justissimo, owszem dobrze wykonany, w miare cichy, antyfog dziala bez zarzutu. ale moim zdaniem ma jedną wade, jest wielgachny, wyglada sie w nim cokolwiek dziwnie. Dlatego kupiłem SV55. I jest super ekstra, swietna wentylacja. Ale ma pare wad: antyfog, ktory byl w pudełku to porażka, po jakims czasie odstaje od szybki, pogarsza widocznosc,. (przy okazji mozecie polecic jakis rodzaj antyfoga do tego kasku? ) aha i standardowa szybka wewnętrzna jest strasznie ciemna, naprawde nie da sie jeździc, chyba ze jak słońce wali prosto w maskę. Dlatego zmienilem ja na dodatkową taką połyskującą na złoto, + szybka zewnętrzna w podobnym stylu, taka opalizująca i teraz jest full wypas, niestety nieźle sobie licza za te szybki, bo to chyba dodatkowo 500 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AGV Gt open-model sprzed chyba dwóch lat. Jest w miare ok. Jak każdy chyba szczękowiec dośc ciężki, powyżej 140 głosny, powyżej 160 traci załkowicie aerodynamike i głową szarpie niemiłosiernie na boki. Szyba poaruje niestety jak jest chłodno lub jak pada deszcz. Tapicerke ozna wyjąc i uprać, Mechanizm szczęki i szyby działa pewnie i precyzyjnie.Wentylacja dośc dobra.

Poza tym mam integralnego Shoei Do turystyki i dalszych podróży jest zancznie lepszy od szczekowca którego używam na codzienne dojazdy do pracy i krótkie wypady.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czyli rhyno to wg was porazka? wlasnie sie do niego przymierzalam i bylam juz pewna swego ... do tej pory bylam absolutnie zachwycona cabergiem solo czy w waszej opini to tez kompletna lipa? nie interesuja mnie kaski za 1500 zl to nie ten etap pozdrawiam i czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...