Skocz do zawartości

opony do Suzuki GS500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czeka mnie wymiana przedniej opony w moim GSie,wiem tylko tyle co podaje serwisówka - że ma to być opona 110/70-1754H. Domyślam się ( może jestem w błędzie :buttrock: ), że pierwsze cyfry to rozmiar opony - co oznacza 1754H? Nie znam się na oponach kompletnie - nie wiem, czy mam szukać sportowych, turystycznych ( czy w ogóle można mówić o takim podziale?) ?

Na forum jest wielu użytkowników GSów, liczę więc na wasze porady wynikające z doświadczeń - opony jakiej firmy polecacie, jaki typ konkretnie itp....Zaznaczam, że jeżdżę spokojnie, wręcz "geriatrycznie" :crossy: ....Oczywiście myślę o kupnie opony nowej, nie używanej.

 

pozdrawiam

 

Olga

 

PS. Aha, jeszcze jedno pytanie - czy opona z przodu powinna być tej samej firmy i tego samego typu co tylna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110/70-17 54H-110szerokość,70 profil opony,17 wielkość w calach,54 indeks nośności,H indeks prędkości.Co do opon do GS masz wybór z tańszych-Heidenau K63 i 64,Maxxis Promaxx,z troche droższych np.Pirelli Sport Demon,Metzeler Lasertec i wiele innych.Co do tego czy opona przednia powinna być tej firmy co tylna-najlepiej jak jest z przodu ten sam model jak z tył ale zwłaszcza spokojnie można tez jeżdzić na róznych oponach z przodu i z tył.

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

ostatnio kupiłem opone do tylu a do przodu juz zamowiona dunlop sp maxx(jak pisalem wczesniej temat to pomylilem sie w modelu tam pisalem arrow max d 103 ale jednak nie :>) , do tylu zalozylem 140/70/17 opona bardzo dobrze trzyma sie drogi (wczesniej byly zalozony opony 10-letnie[w marcu kupione moto])

a przód jak fabryka dala 110/70/17 zobaczymy jak bedzie smigac... :crossy:

 

Pozdrawiam, bolo :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeżdżę GPZ 500 ale GS500 z tego co wiem ma te same opony. Ja wymieniałem w Autokompleksie w Warszawie na Starzyńskiego 10 (tel. 22 423-34-94). Pirelli Sport Demon. Cena rozsądna a za kupno obydwu wymiana była gratis. Mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czeka mnie wymiana przedniej opony w moim GSie,

 

Hej

 

IMO najlepszy wybor do GS'a i podobnych motocykli to Pirelli Sport Demon.

Nawet jesli jezdzisz spokojnie to warto kupic porzadne kapcie bo w naglych przypadkach bedziesz miala margines bezpieczenstwa do wykorzystania . Juz kilku uzytkownikow forum "ubralismy" w komplety Sport Demonow , sam tez jezdze na takim komplecie (tylko w troche wiekszym rozmiarze). :)

Ostatnio znajomy pozamykal je na drogach Rumunii na TDM'ce obladowanej pasazerem i kuframi :buttrock:

 

Co do zakladania takich samych opon przod tyl to takie sa zalecenia producentow. Oczywiscie nie oznacza to ze nie mozna mieszac roznych opon ale ciezko wtedy przewidziec koncowy efekt.

 

 

 

P.S. Chwilowo mamy brak frontów w Twoim rozmiarze bo popyt przekroczył moje prognozy i czekam na dostawę :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogmerałam trochę w necie i wyszukałam następujące opony, które wg info na stonach, z których ściągałąm te informacje pasują do mojego motocykla....Jeśli jest inaczej, to proszę o korektę - tzn. jeśli któreś z ww się nie nadają do GSa.

 

Cotinental:

Avenue CC 140 - [110/70-17 M/C 54H TL] -405,00PLN

 

Dunlop:

ARROWMAX D 103 - 110/70R17 54H

ARROWMAX GT 501 - 110/70R17 54H

GT 401 G - 110/70R17 54H

 

PIRELLI:

MT 75 Front 110/70-17 M/C 54H

Diablo Front 110/70R17 M/C 54H

MTR 01 110/70R17 54H

Sport Demon Front 110/70-17 M/C 54H

 

METZELER:

Lasertec Front 110/70-17 M/C 54H

 

 

które z ww typujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ta opona Pirelli Sport Demon kosztuje ? i dlaczego tak duzo :biggrin:

 

Detal to 320 PLN (przód) oraz 388 (tył), od tego dostaniesz u nas jakiś rabat :icon_rolleyes:

 

 

Dzisiaj porządnie przetestowałem zachowanie się Sport Demonów na mokrym (około 40km jazdy podczas ostrego deszczu i burzy) - trzymają rewelacyjnie, jedyna wada to to że są dosyć wrażliwe na "białe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeżdżę GPZ 500 ale GS500 z tego co wiem ma te same opony. Ja wymieniałem w Autokompleksie w Warszawie na Starzyńskiego 10 (tel. 22 423-34-94). Pirelli Sport Demon. Cena rozsądna a za kupno obydwu wymiana była gratis. Mogę polecić.

 

 

Mam gs 500e ale zrobiłem dokładnie to samo w tym samym miejscu, koszt ok 600 pln (nie pamiętam dokładnie bo jeszcze olej wymieniałem, ale jak na mnie to cena bardzo przystępna) Jak wsiadłem to nie poznałem moto, w porównaniu z tym co bylo wcześniej to 3ma sie drogi jak przyklejony, zrobiłem z 1000 km na razie bez problemu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...