Skocz do zawartości

Lutowanie-spawanie aluminium??


Rekomendowane odpowiedzi

wolę dać spawaczowi 3 piwa a zrobi spawy pożądnie, to jest raczej dobre do sklejania figurek z aluminium

Z kad czerpiesz swoja wiedze, sprawdzales?? Ja tam sie figurkami nie bawie , a juz na pewno nie aluminiowymi :buttrock:

Na powaznie zalezy mi na opinii kogos kto to juz testowal, technika i chemia kolego idzie do przodu i jeszcze kilka, czy kilkanascie lat temu nikt nie myslal na powaznie o klejeniu metali, a okna szklilo sie kitem. Pzdr.

 

A piwo wole sam wypic. ( lub w milym towarzystwie).

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Z kad czerpiesz swoja wiedze, sprawdzales?? Ja tam sie figurkami nie bawie , a juz na pewno nie >aluminiowymi :buttrock:

 

ja testowalem te paleczki konkretnei do regeneracji gwintow w glowicy(gwinty dekla zaworowego-a wiec malo odpowiedzialne,raczej nei narazone na wysokie temperatury itp,itd) i w tym przypadku sprawdzilo sie wysmienicie!mialem tez wypelnic 1 gwint przy kolektorze wydechowym ale wymieklem wlasnei ze wzgledu na wysoka temperaturei w tym miejscu zastosowalem inny patent...

wracajac do paleczek to do uzytku potrzebny jest naprawde dobry palnik i dosc czesto trzeba w trakcje zalewania czyscic powierzchnie szczotka bo alu jak to alu szybko sie utlenia...ogolnie to moge powiedziec ze do jaksi mniej odpowiedzilenych zastosowan to polecam..do bardziej odpowiedzialncyh to juz wypadaloby pospawac aby uzyskac polaczenie dyfuzyjne a nie tylko adhezyjne...

PS>paleczki sa duzo twardsze od stopu alu stosowanego np.na glowice! trzeba tro wziac pod uwage przy np.recznym odwiercaniu i gwintowaniu bo jesli ci zjedzie wiertarka to w material podstawowy wjedziesz jak w maslo! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat odgrzewany, ale w miedzyczasie musialem naprawic aluminiowa kape od sprzegla. Lutowalem wlasnie tymi cudownymi paleczkami i zwyklym palnikiem do lutowania CU na butle turystyczna. Efekt bardzo dobry, przy odrobinie wprawy mozna polozyc ladna i rowna spoine. Nalozylem z malym naddatkiem, po obrobieniu i wyszlifowaniu nie ma sladu naprawy. Nie wiem jak z wytrzymaloscia mechaniczna, ale wyglada to solidnie, podczas pilowanie czuc ze to nawet jak na aluminium dosc twardy stop. Kapa naprawiona, sladu nie ma, olej nie cieknie. Koszt minimalny. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...