Skocz do zawartości

jak to właściwie jest z tym videoradarem ???


Rekomendowane odpowiedzi

:wink: Mam pytanie:czy nieoznakowany radiowóz z videoradarem jadący za mną w terenie zabudowany np 100km/h przypdakiem też nie łamie przepisów ruchu drogowego ? Bo przecież jest jasno określone jakie sygnały powinien wydawać pojazd uprzywilejowany , a jak Cie nagrywają to raczej nie jadą na "kogutach" i nie włączają syreny , więc czy po zatrzymaniu mnie przez w.w. pojazd i po to zeby wlepić mi mandat moge powiedzieć policjantowi , zeby najpierw sobie wypisał mandat lub poprosił o to kolege bo on też złamał przepisy . Wiec wie może ktoś jak to wygląda prawnie ?? Czy wideoradary nagrywają nas legalnie , nie łamiąc przy tym przepisów????? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge powiedzieć policjantowi , zeby najpierw sobie wypisał mandat lub poprosił o to kolege

 

:) - musze to kiedys wyprobowac

 

Jak z kontrola biletow:

"- bilety poprosze do kontroli!

- rower.

- jaki rower?

- jakie bilety?"

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury... RudyXJ, stosując Twoja logikę, a właściwie jej brak, dla policji nie mogliby pracować wywiadowcy działający w cywilnych ubraniach i nie afiszujący się odznaką policyjną. Oni często zmuszeni sią dokonywać rzeczy niezgodnych z prawem prowadząc swoją działalność wywiadowczą i zbierając dowody przeciwko przestępcom - taka praca. Tak samo nieoznakowany radiowóz, prowadząc działalność wywiadowczą i gromadząc dowody, czyli filmując incognito Twoje wyczyny na drodze może to robic, a dopiero w momencie zatrzymania policjanci sią zobowiązani do właściwego okazania swoich insygniów, włączenia sygnału dzwiekowego, podania stopnia etc. - to chyba logiczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekture tygodnika "MOTOR". W dzisiejszym numerze znajduje się spory artykuł o foto i wideoradarach. Ale sprawy poruszonej przez RudyXJ nie wyjaśnili :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy policjan ktory namierza cie suszarka tez musi miec jakies koguty wlaczone ?? to nie logiczne. policjant ma parwo cie zatrzymac i wlepic mandat. niezaleznie od tego czy na sygnale czy nie. nawet straznik miejski jeli ma mozliwosc to moze zarejstrowac twoje lamanie przepisow i przekazac tasme policji w celu ukaranie twojej osoby (sam osobiscie tego zrobic nie moze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy policjan ktory namierza cie suszarka tez musi miec jakies koguty wlaczone ?? to nie logiczne. policjant ma parwo cie zatrzymac i wlepic mandat. niezaleznie od tego czy na sygnale czy nie. nawet straznik miejski jeli ma mozliwosc to moze zarejstrowac twoje lamanie przepisow i przekazac tasme policji w celu ukaranie twojej osoby (sam osobiscie tego zrobic nie moze)

Nie musi , ale z tego co wiem musi być w pełni umundurowany , więc nawet policjanci na matocyklach wożą w kufrach czapki, a wracając do videoradaru to chyba w jakimś celu jest wyjaśnione czym powinien charakteryzować sie pojazd uprzywilejowany , są jasno wyjaśnione jego przywileje. Jest może na forum jakiś policjant z drogówki ??? Bo widze, ze niektórzy są jeszcze mniej poinformowani niż ja. Prosze nie myśleć , ze ze mnie jest jakiś cwaniak na szlifierce który kozaczy , ze mu wszystko wolno-poprostu lubie znać swoje prawa i przywileje , a jeśli komuś to przeszkadza to niech nie czyta. Pozdrawiam :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę poniższego dokumentu:

http://lex.sztab.org/ustawa-Policja.htm

 

Dla ułatwienia radzę zacząć od następującego tekstu:

Art. 144a. Nie popełnia przestępstwa, kto, będąc do tego uprawnionym, wykonuje czynności określone w art. 19a ust. 1 i 2, a także kto wykonuje czynności określone w art. 19b ust. 1.

 

a następnie przejść do wspomnianych w nim artykułów. W ustawie zapisano też kiedy policjant jest zwolniony od pelnienia służby w mundurze, oraz czy musi poruszać się oznakowanym pojazdem czy nie w trakcie prowadzenia postępowania dowodowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...