Skocz do zawartości

Odbłysk reflektora


zaqui
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim motorze część odbłysku zardzewiała(tzn.nikiel odpadł :? ).Powoduje to pewne osłabienie świateł.Mam pytanie czym najlepiej pokryć powierzchnię odbłysku :?: .Dodam również,że słyszałem że niklowanie jest raczej nietrwałe,a chromowanie powoduje występowanie niebieskawego odblasku,osłabiającego przenikalność światła przez mgłę i wilgotne powietrze.Czy słyszeliście może o srebrzeniu :?: Podobno daje najlepsze efekty,lecz gdzie to przeprowadzić i ile kosztuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim Maluchu pomalowałem lustro-odblask (tyle że w tylnym świetle) srebrzanką i pomogło.... może do przedniego lepszy byłby tzw. chrom w sprayu - taki lakier co po pomalowaniu nim udaje chrom, ale tego jeszcze nie sprawdzałem - może np. nie wytrzymać temperatury i takie tam... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej i prościej nowy odbłyśnik kupić i nie świrować?:):):wink::D:wink::

 

Do starego motoru naprawdę nie jest prościej kupić jakąkolwiek nową część,a poza tym odnawiając coś samemu można się czegoś nauczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracowałem w zakładzie wysokich ciśnien PAN mieliśmy dostęp do napylarki próżniowej.Często na "fuchę" robiliśmy regeneracje odbłysników. Pod kloszem z grubego szkła umieszczało sie odbłysnik " nogami do góry".nieco niżej znajdowała sie spirala indukcyjna do rozgrzewania metalu,Następnie całość zamykana była szczelnie i odsysane było powietrze pompa prózniową.Potem wł,grzałka i nikiel w b.wysokiej tem.i prózni parował osadzając sie na wiszącym odbłysniku.Pracochłonne i kosztowne ale dało sie wtedy dzięki temu nieco dorobic do skromnej pensji pracownika instytutu badawczego :)

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...