Skocz do zawartości

kawa vn-15


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam vn-15 z 92, miernik pokazuje na akumulatorze 12,6 po odpaleniu 12,4 jak dodaje gazu to tylko troszkę się zwiększa, ale żarówka troszeczkę jaśniej świeci. przewody i kostki raczej są ok, co może być? podpowiedzcie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą elementów uk. ładowania proponuję sprawdzić poszczególne elementy.

 

Na pierwszy ogień weź uzwojenia alternatora. Sprawdz rezystancje pomiędzy 3 fazami, sprawdz też przebicie do masy poszczególnych faz.

Wartośc rezystancji znajdziesz w manualu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli czujesz sie na silach toserwisowka i miernik w reke i sprawdz cala instalacje oprocz podzespolow o ktorych mowil viperpl.

Sa jakies przyczyny, dla czego cos w instalacji padlo i prosta wymiana elementow uszkodzonych moze sie skonczyc nastepnym uszkodzeniem wymienionych elementow.

Najczestsza przyczyna jest kiepska jakosc polaczen w samej instalacji i kiepskie polaczenia na mase motocykla. Kostki trzeba porozpinac, poczyscic, naladowac smarem diaelektrycznym, polaczenia masowe rozkrecic, oczyscic z rdzy, zabezpieczyc smarem i skrecic. To samo przelaczniki na kierownicy ( kilka strzalow z "Liquid Wrench" w spray`u czyni cuda ) i polaczenia w lampie.

To jest szczegolniee wazne, jezeli motocykl ma juz kilka latek i jakis czas temu przybyl droga morska z USA.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

udało się!!!!!!!!!!!!

teraz tak najpierw przewinąłem alternator-wydałem 120zł ładowania nie ma

no to wyczytałem na naszych forach że na 100% regler- kupiłem 139+ wysyłka dalej nie ma

ale wcześniej popsułem swój orginalny regler bo się bawiłem (mechanicznie)

wkońcu cudem znalazłem przepalone przewody wychodzące od alternatora (w gumie co jest przy silniku) oczywiście gość który mi robił ater powinien to zobaczyć i poprawić ale wiadomo (każdy mechanik czy elektryk to też człowiek)

teraz ładowanie jest na wolnych 13.5 wyżej do 14.5

sprawdzajcie pierw przewody i łączenia na mase!!!!! :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...