Skocz do zawartości

OC - brak


Rekomendowane odpowiedzi

W celach "motocyklistycznych" sprzedaje swoj stary samochod - 19 letnie Renault 11. Samochod stoi u mnie na prywatnej posesji w garazu, ma blachy ale nie ma juz OC. Na allegro ma juz satysfakcjonującą mnie cenę. Mam jednak pytanie, jezeli podpisze z gosciem umowe kupna-sprzedazy i on pojdzie przerejestrowac samochod i oplacic OC co sie stanie? (Kupujący jest świadom brku OC, bo jest to w opisie)

 

1. Dupną mnie za jakis czas, ze samochod przez rok nie mial OC?

2. Kupujący bedzie miał jakiś problem?

3. Nic się nie stanie, bo nie ma stosownej wymiany informacji pomiędzy towarzystwem ubezpieczeniowym a wydziełem komunikacji?

 

Proszę o pomoc.

 

pozdr.

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujący musi zawrzeć umowę OC najpóźniej w dniu zakupu. jeżeli pójdzie z tą polisą do U.Kom. to nie powinien mieć żadnych problemów. Dane o tej polisie zostaną wysłane do centralnej ogólnopolskiej ewidencji. I tu zaczyna się problem. Jeżeli system komputerowy ewidencji "skojarzy" że była luka w ubezpieczeniu OC tego pojazdu to pewnie przywali się do Ciebie UFG. Jeżeli nie skojarzy to będzie cisza. A system jest podobno baaardzo kulawy...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.... Słyszałem też o tym, że pojazd musi mieć OC jeżeli przebywa na drodze publicznej. A skoro nie przebywa? Wiem, że jak zapytam agent a z PZU to on mi przecież powie, że musi mieć OC, bo wtedy sobie zarobi na składce i odsetkach. Chodzi o to, że nie ma kogo spytać, bo UFG tez nie ma w tym żadnego interesu aby mnie poinformować, że np. nie muszę mieć OC. Pojazd nie jeździł przez ostatni rok. Nie opszczał garażu więc... Gdzie można o tym poczytać? Chodzi mi o źródło w postaci regulacji prawnych.

 

Dzięki

 

P.S. Swoją drogą tak mi szkoda tego samochodu :icon_mrgreen:

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w prostych słowach jest tak, że obowiązkowi ubezpieczenia OC kom. podlega każdy pojazd zarejestrowany oraz taki który nie jest zarejestrowany chociaż powinien być. Nie ma tu żadnego znaczenia czy pojazd jeździ, czy leży w częściach (czy są same papiery hehe) czy stoi w garażu. Podlega obowiązkowi i już. Podobnie jak pojazd który nie ma żadnych dokumentów ani tablicy rejestracyjnej ale normalnie powinien mieć. On również podlega temu obowiązkowi.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Trudno. Dzięki za odpowiedź. Już wiem co zrobić :icon_mrgreen:

 

Pozdr.

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...