Skocz do zawartości

Jawka 50 skuter niewkreca sie na obroty


radziok16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie czesi i słowacy sprowadzają chyba tłoki z polski, bo w życiu nie widziałem u nich 3 pierścieniowych tłoków.

 

http://www.inext.cz/jawa_50_typ550/zabeh.htm

 

Po pierwsze:

Ta wersja "jawki" to jest tzw. wersja rekreacyjna czyli gorsza i wolniejsza (stąd dwa pierścienie) posiadała ona półautomatyczną skrzynię biegów "niby" (nie posiadała manetki sprzęgła)

 

Wersja mustang 50 posiadała orginalnie 3 pierścienie (nawet na orginalnych tłokach 3 pierścieniowych jest wybite " cech republica "

 

A co do tego problemu jak nie gaźnik to cewki

Pożycz sobie od kogoś cewki i sprawdź jak wtedy będzie się zachowywała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak to co nam zapodał ober to jest silnik od modelu 550 to jest stara jawa która miała 2 pierścienie a o tym modelu co mówimy czyli jawa mustang i pochodny od niej silnik w ogarze jest od modelu 50/223 JUŻ 3 pierścieniowego a te silniki zarówno 1 jak 2 które opisałem wyglądają tak samo więc łatwo się pomyli ale w jawie tej był tłok z trzema pierścieniami a w ogarze z dwoma natomiast te starsze wersje jawy miały 2 pierścienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego problemu jak nie gaźnik to cewki

Pożycz sobie od kogoś cewki i sprawdź jak wtedy będzie się zachowywała

 

A co do tego maja cewki :D ?? przeczytaj najpierw co napisalem a potem udzielaj odpowiedzi !

A co do tych pierscieni to jak narazie przy kazdej jawce mustang jaka mialem to miala tłok z 3 pierscieniami natomiast przy skuterze zwykle tlok był dwupierscieniowy ot juz moja 9 jawka z kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy można wysyłkowo gdzieś dostać tłok do jawki na dwa pierścienie na 4 szlif, ewentualnie ten "tuningowy" :D ??

 

Sorry za OT.

 

Z tego co mi się zdaje to chyba nie ma 4 szlifu nie wiem moze sie myle ale pierwsze slysze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Mam teraz taki. Średnica 39 mm. Niestety na trzy pierścienie. Przerabiał ktoś tłok z 3 pierścieniowego na 2 pierścieniowy? Jak osadzić kołki uszczelniające, żeby czasem nie wyleciały?

 

Jeszcze raz sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to chyba nie wina tloka dzis sie przyjzalem cylindrowi i ma on ryse o dlugosci ok 3cm ktora prowadzi do kanalu jest gleboka na jakis 1mm i szeroka na tyle samo !! :) to przez to niewchodzi na obroty czy to dopuszczalne jeszcze ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj tak jedziesz i nie wchodzi na obroty w trakcje jazdy wcisnij lewa noga przyciska na gazniku do przelewania paliwa jak przestanie sie dusic to wina poziomu paliwa w gazniku

Raczej prawa noga :buttrock:

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj tak jedziesz i nie wchodzi na obroty w trakcje jazdy wcisnij lewa noga przyciska na gazniku do przelewania paliwa jak przestanie sie dusic to wina poziomu paliwa w gazniku

 

juz tak wczesniej probowalem i nic to samo zalewa go tak tylko chyba ale co mi sie zdaje ze to jednak ta rysa w cylindrze a jak sie nagrzeje to ona przeciez zawsze sie powiekszy bo wszystko bo na grzaniu sie minimalnie powieksza a na taki motorower to duzo poczykam innego najwyzej mam jeszcze 3 inne tylko jeden mam zeliwny to tez raczej kupa nawet nie bede go probowal zakladac :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...