Skocz do zawartości

Pomocy!!! Nie mogę wyrobić wtórnika dow.rej!!!


Koomi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca bezskutecznie próbuję rozwiązać pewien problem, może ktoś pomoże, już naprawdę nie mam pomysłu co robić.

Mam dosyć nietypowy skuter - Suzuki RAN, ukradziono mi dowód rejestracyjny (już ten nowy, unijny, z rejestracją nie było problemu) i gdy chcę wyrobić wtórnik, każą mi w urzędzie podać DMC i moc pojazdu, problem w tym że za nic nie mogę go zdobyć!!!!

Próbowałem w stacjach diagnostycznych, u rzeczoznawcy z Polskiego Związku Motocyklowego, W Suzuki Motor Poland - Nikt nie jest w stanie podać mi tych danych, w internecie znalazłem jedną rosyjską stronkę w której jest podana jego moc, i nie wiem co teraz zrobić.

Motorek jest w pełni sprawny a nie mogę już jeździć bo we wtórniku muszą być te dane (tak powiedzieli w urzędzie). Może wie ktoś co w takiej sytuacji można jeszcze zrobić?

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie dziwne, bo jeśli było to w starym ( zgubionym dowodzie). to przecież wszystko mają w wersji elektronicznej, nikt tego nie trzyma na papierze wszystko na dyskach, chodzi tylko żeby wydrukować nowy.

 

W głowie się nie mieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie dziwne, bo jeśli było to w starym ( zgubionym dowodzie). to przecież wszystko mają w wersji elektronicznej, nikt tego nie trzyma na papierze wszystko na dyskach, chodzi tylko żeby wydrukować nowy.

 

W głowie się nie mieści

 

Jak się nie wie o co chodzi to się nie mieści :buttrock:

 

Jak przypuszczam Koomi miał dowód z pierwszej serii, czyli wtedy kiedy ten zejb..ty program do rejestracji pojazdów nie wymagał danych o których piszesz wyżej. Od pewnego czasu (nie pamiętam od kiedy) przy rejestracji jednośladów wymagane jest podanie tych danych bo w przeciwnym razie ten program nie pójdzie dalej. Po prostu na podstawie masy i mocy wyliczany jest współczynnik mocy do masy czy jakoś tak. Nie pytajcie się mnie po co to bo nie wiem. Zresztą panowie na HotLine też nie wiedzieli :( Jest bo jest i tyle. Pewnie "przepisy unijne" tego wymagają.

Z mojej strony to mogą poradzić Ci Koomi żebyś znalazł gdzieś te dane na necie może niekoniecznie tego sprzęta którego Ty masz ale jakiegoś podobnego. Wydrukuj, pokaż diagnoście, niech wpisze w badanie i zanieś do urzędu. To tyle.

 

A tak na koniec to powiem wam, że urząd ma prawo wysłać na badanie każdego komu brakuje jakiś danych technicznych.

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dybcio, dzięki za odpowiedź, i przepraszam za założenie dwóch wątków.

Jest dokładnie jak piszesz, Pani w okienku dała mi cały wykład o tym programie.

Z tym płaceniem to ja chciałbym żeby było tak łatwo, chętnie bym zapłacił, nawet gość z Suzuki Motor Poland chciał za podanie tych danych 100 złotych, zgodziłem się tyle że fabryka w Japonii nie odpowiedziała mu na maila czy coś takiego:/

Pomysł z wydrukiem strony jest dobry, tylko że jedyna stronka z tym skuterkiem która ma podane jakiekolwiek dane wygląda tak (szukałem dość długo) :

http://www.moto.com.ua/catalog/!Suzuki.asp?id=35

Myślisz że nada się to jako dokument z którego można wyciągnąć moc?

No i pozostaje DMC, którego w ogóle nie mam pojęcia jak znaleźć.

W katalogach suzuki tego nie ma żadnych.

Edytowane przez Koomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koomi - co do DMC to może rzeczywiście jest na tabliczce znamionowej? Chyba powinno być :) A co do reszty danych to ten adres co podałeś to trochę dziwny jest :D ja z cyrylicy nic nie kumam :D

Ja bym zrobił tak, podjechał na stację kontroli pojazdów, powiedział jak wygląda sprawa i poprosił pana diagnostę o wpisanie tych przybliżonych danych z internetu. Może akurat się uda.

Naprawdę nie wiem co Ci radzić (poza zmienieniem skuterka ;) ). Jedyne co mi do głowy przychodzi to napisałem wyżej.

  • Powodzenia życzę i Pozdrawiam

PS. Napisz jak to się w końcu skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sproboj w ten sposob. Jeśli nie namierzysz żadnego forum użytkowników tego sprzęta to wleć na www.bikepics.com. Tam jest 5 osób które mają tego pierdopęda (odliczamy jedną bo z Chin). Znajdz na tym forum kogoś kto pyka w języku jednego z nich i może gość ci poda jakiś adres albo może skan jakiegos swojego papierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam

tyle się mówi o tej mocy etc. jak w lutym rejestrowałem swojego GSa to miałem dowód unijny bez mocy i dostałem nowy, też bez podanej mocy. jak to w końcu jest?

 

BTW

a w polu masa własna mam 0kg ;)

Edytowane przez qdlaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...