Skocz do zawartości

Olej do widelca w Uralu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po konsultacjach z bardziej doświadczonymi kupiłem mineralny olej do zawieszeń Castrol 20W.

Przy spuszczaniu starego oleju pojawiła się ciekawa sprawa. Otóż po odkręceniu korków spustowych w lagach nie pociekło nic D.gif. Byłem pewien, że sucho w lagach nie jest, więc począłem udrażniać kanały spustowe jakimś druciekiem. Wygrzebałem sporo czarnych glutów (osad jakiś, nie nagar, bo awaryjnie wlany syntetyk był nowy D.gif ), badziewia które przeszkadzały w utoczeniu wadliwie dobranego oleju. Po opróżnieniu zalałem nowym olejem (130ccm na lagę) i szczęśliwy, ogromnie niecierpliwy efektu wyjechałem na drogę. Jakiś efekt?

Nie odczułem wielkiej różnicy icon_rolleyes.gif . Przód chodzi trochę lżej, jednak do wspomnianej przeze mnie Jawy mi daleko icon_mrgreen.gif .

Piszę posta by podzielić się wrażeniami, kontynuować temat "dla potomności", ale również chcąc się Was spytać... Rzadszy olej musi tochę popracować w lagach, by przepłukać, zmiękczyć ten syf? Ryzykować i kupić 10W, by tochę zmieszać z 20W? Czy może w ogóle źle kombinuję, i są to rzeczywiście "aftermarketowe" twardsze sprężyny?

A może najpierw rozebrać, przeczyścić, blablabla, remont główny amorów itd banghead.gif rolleyes.gif ?

Lewa w górze Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przy tego typu problemie powinienes rozebrac przod i wyczyscic / wyplukac syf ze sliderow ( czesci ruchomych teleskopu ).

Dopiero potem sprawdzic jak wyglada luz na tulejach i wewnatrz na sliderach i pewnie przekonac sie ze wszystko nalezy wymienic :clap:

Tak niestety stalo sie w mojej BSA.

Czeka mnie zakup nowych sliderow za $300, bo sama wymiana tulei nic nie dala.

Dalej uwazam ze masz przede wszystkim za twarde sprezyny.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...