Skocz do zawartości

Ubranie na motor


Gość alalala333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JAk kapota skóra, to i skórzane portki pasują. Co do nasiąkania w deszczu. Skórę można jakimś szuwaksem zakonserwować i nie nasiąka. Zapytaj o ten wax Prota. Ma jakiś wypróbowany specyfik.

Ja wolę texy. Używam RetBike. Działają OK. Kask szczękowy (czyli z otwieraną szczęką), bo też jestem z klanu okularników. Nie mam problemów z założeniem kasku, okularów i okminiarki. Jak bez kominiarki, to nawet okularków nie zdejmuję.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam problem. Przez najblizsze dwa lata bede jezdzila na motocyklu 31KM. Nie bede wiec wypadala w dalekie trasy itd. Mam juz buty, bede miala kurtke i kask. I teraz - czy kupic spodnie typowo motocyklowe (skora czy material - kurtka skorzana) czy tylko jakies przyzwoite ochraniacze i latac po warszawie i okolicach w jeansach z ochraniaczami na kolanach? A co jakbym sie przewrocila? Przeciez dupa jest wogole nie zabezpieczona. Wtedy nie mam na niej skory? Ktore rozwiazanie polecacie?

 

Ale po co nas o to pytasz?? Jesli nie masz debetu na koncie to kupuj (jak nie bedziesz szlifowala to 2 lata wytrzymaja bez zgrzytow), a jesli nie masz chwilowo kasy to odloz ten zakup na pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alalala333

Ale po co nas o to pytasz?? Jesli nie masz debetu na koncie to kupuj (jak nie bedziesz szlifowala to 2 lata wytrzymaja bez zgrzytow), a jesli nie masz chwilowo kasy to odloz ten zakup na pozniej

 

Wiadomo - do mojej kasy nikt nic nie ma. Mi chodzi raczej o to, czy jak jedziecie sie przejechac a przy okazji wstapic na piwo to czy chce sie wam zakladac spodnie czy w jeansach latacie. Podobnie jak z upalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za różnica czy jedziesz sie przejechac 20 km czy 500 km, glebe mozesz zaliczyć 100 metrów od domu i wtedy docenisz to że masz na sobie porządne ubranie. Miałem dwa wypadki w odległości raz 200 metrów a drugi raz 500 metrów od domu i w jednym motoro poszedł do kasacji( przednie koło wjechało w silnik) a mi sie nic nie stało a w drugim "tylko" pęknięcie kości śródstopia w trzech miejscach. Gdyby nie porządne ubranie zakładane za każdym razem jak wyjeżdżam to sądze że skończyłoby sie o wiele gorzej, a jak widze dresy w adidasach i koszulce na ścigu z panienką w spódniczce i szpilkach z tyłu to mnie dreszcze przechodza. Także bez względu na to ile chcesz km chcesz przejechac ja doradzałbym ubrac sie za każdym razem pożądnie a kiedyś ( oby nigdy) to docenisz przy kontakcie z MATKĄ GLEBĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - do mojej kasy nikt nic nie ma. Mi chodzi raczej o to, czy jak jedziecie sie przejechac a przy okazji wstapic na piwo to czy chce sie wam zakladac spodnie czy w jeansach latacie. Podobnie jak z upalami.

 

W lecie w skórze jest cholernie ciepło i człowiek się niestety czuje troszkę niekomfortowo(dlatego chyba warto kupić dodatkowy sprzet w postaci tekstów), ale lepsze to niż zbieranie na przeszczep skóry...

Poza tym obojętnie gdzie jedziesz zawsze musisz być przygotowana na jakieś niespodzianki na polskich drogach i wtedy warto mieć porządną "zbroje" na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - do mojej kasy nikt nic nie ma. Mi chodzi raczej o to, czy jak jedziecie sie przejechac a przy okazji wstapic na piwo to czy chce sie wam zakladac spodnie czy w jeansach latacie. Podobnie jak z upalami.

 

 

nie pytaj się nas, czy zakładamy, tylko zastanów się czy TOBIE będzie chciało się zakładać. Ja nie mam gaci, ale przypuszczam, że nawet gdybym miał to 80% jazd (niedługie podjazdy, przejażdżki) by przeleżały w domu... :D

 

a moto to pewnie cagiva planet/raptor :D

Edytowane przez Kilvov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - do mojej kasy nikt nic nie ma. Mi chodzi raczej o to, czy jak jedziecie sie przejechac a przy okazji wstapic na piwo to czy chce sie wam zakladac spodnie czy w jeansach latacie. Podobnie jak z upalami.

 

no tak zakładam zawsze kurtke buty motocyklowe i spodnie jeansowe z protektorami elastomerowymi na biodra i kolana i jazda! ale nie zapierdzelam wiecje niz 80km no moze czasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alalala333

no tak zakładam zawsze kurtke buty motocyklowe i spodnie jeansowe z protektorami elastomerowymi na biodra i kolana i jazda! ale nie zapierdzelam wiecje niz 80km no moze czasami

 

Ups. To ja szybciej jezdze na skuterze w bluzce, spodniach i sandalach :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi raczej o to, czy jak jedziecie sie przejechac a przy okazji wstapic na piwo to czy chce sie wam zakladac spodnie czy w jeansach latacie. Podobnie jak z upalami.

 

W poprzednim sezonie zalozylem spodnie skorzane tylko kilka razy. Szlifa zaliczylem jak mialem je na dupie i wlasnie wtedy zupelnie przekonalem sie do zakladania ich, mimo ze jezdze tylko motorowerem. W zime dokupilem jeszcze buty i cholera mam problemy z kregoslupem nawet w nich nie pojezdzilem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups. To ja szybciej jezdze na skuterze w bluzce, spodniach i sandalach :)

 

 

no wiesz kazdy jezdzi jak chce. ja dla bezpieczeństwa jezdze powoli jak jade bez spodni i butów i kurtki tylko sam kask i pas nerkowy w razie wywrotki przy 50km to moze sie jakos wykaraskam a przy 80km to trumna. ja jade z kurtka sama no to max 100km to MOJE ZASADY!!! kazdy moze miec inne:)

 

 

 

 

ps. zasady sa poto by je ŁAMAC :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...