Skocz do zawartości

Do czego chopper ??


afish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.... moze troche dziwne pytanie lae tak sie zastanawiam do czego sie nadają takie motocykle jak choppery bo wiadomo scigacze do szybkiej jazdy crosy na teren a chopper ?? do turystyki ... ?

Dziekuje za zrozumienie i pomoc w odpowiedzi ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tylko to wypadów rekreacyjnych .... a czy ten typ motoru nadaje sie do jakis wypadów dalszych chociarz ponad 100 km czy raczej niewygodny ??

Jest ktos kto podrózuje chopperem?? Czy do takich wypadów tylko jakis turystyk ??

(Znalazłem gdzies na forum wypowiedź ze chopper nadaje sie tylko na małe trasy i to wyłącznie po asfalcie .....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jeździ wygodnie, pozycja niczym nie skrępowana, poprostu luxus.

Co do zjazdu z asfaltu to coż, po polnych drogach pojedziesz, po błocie i górach bez dróg to wiadomo,że nie.

Zresztą ile się jeździ tymi bezdrożami?

 

Co do turystyki to coż, chopperkiem 125 cm3 bym np. do Chorwacji się nie wybrał, a swoim a i owszem.

 

Ten typ moto trzeba mieć we krwi, wtedy i po błocie pójdzie :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle,że w czwartek wyjeżdżam na Yamaha Royal Star nad Jezioro Bodeńskie, kilka dni po Alpach i z powrotem.Kolega, z który jadę , jedzie na swoim motocyklu do Maroka.

Masz więc odpowiedź :icon_biggrin:

Edytowane przez Jami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz specyficznie o choppera, czy moze raczej o cruisera? Klasycznym chopperem rzeczywiscie w dalekie trasy wybieraja sie tylko prawdziwi twardziele, ale juz cruiser to zupelnie inna bajka. Wygodna pozycja siedzaca, miejsce na bagaze. Typowe motocykle turystyczne bija oczywiscie cruisery na glowe w tej materii, no ale za to masz nieporownywalnie wiekszy 'fun factor' :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tylko chcesz jechać, nie ważne gdzie, jak daleko i na jakim motorze, co co za różnica czy jest to czoper czy inne 200. Ważne że się jedzie(no a czasem coś boli, ale chyba zależy to od wieku....motocykla oczywiście) :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie chodzi mi o motocykl do jazdy po miescie troche i na jakies wypady jak to sie ładnie mówi "niedzielne" :buttrock: :icon_biggrin:

Tylko przy wzroscie 190 to czytałem na forum ze raczej mało jest chopperów na których ise powaznie wygląda

Oczywiscie w przyzwoitej cenie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie chce to można wszystkim jeździć. Niewiem co autor topicu miał na myśli pisząc chopper? Fabrycznego Intrudera czy może składaka z silnikiem Panhead, kierownicą wysoka na pół metra, bakiem o pojemności 10 l i sztywną ramą? Pierwszym bez problemu można robić długie trasy drugim pewnie cięzko będzie dojechać z W-wy do Gdańska.

 

Jak chcesz moto do miasta to kup GS 500 lub coś podobnego. Choppery mają zasadniczą wadę - słabe hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

user koobra napisał : "Typowe motocykle turystyczne bija oczywiscie cruisery na glowe w tej materii"

chciałem sie zapytac co miałes na mysli mówiac typowe turystyki?? moze jakis przykład takiego moto.....

I jeszcze jedno pytanie ile taki chopper pali bo to tez wazne chodzi mi o pojemnosc około 600-800

( pytam o to wszystko bo zastanawiam sie jaki motor wybrac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci powiedzieć, opierając się na swoim doświadczeniu, że np. virażką 535 - typowy chopper, można z powodzeniem robić dłuższe wypady. A że tyłek troche boli? To tak jak na nartach - łydki i uda też bolą gdy brak treningu. Wszystko kwestią przyzwyczajenia.

Chopperem pojedziesz w trasę, a także polansować się po mieście powolutku. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci powiedzieć, opierając się na swoim doświadczeniu, że np. virażką 535 - typowy chopper, można z powodzeniem robić dłuższe wypady.

Mi co rok wychodzi w wakacje traska ok.6k km (Bułgaria, Grecja) i to było wszystko na 535 :icon_biggrin:

Dla chcącego nic trudnego :icon_mrgreen:

 

A do "niedzielnych" przejażdżek po miescie i okolicy armatura nadaje się na 100% :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virago mi sie osobiscie podoba ale spotykam sie z opiniami ze przy wzroscie 190 bo troche smiesznie sie wygląda na 535 ...

o ile sie nie myle 750 tez jest ale podobno równiez mała :/

 

Krasnal a Ty smigasz z plecaczkiem czy solo?? i jakie masz spalanie na trasie, pretkosc srednią i ogólnie cos napisz jak mozesz :icon_biggrin:

i czy chopperki tego typu są "miekkie" ... chyba wiecie o co chodzi :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...