Skocz do zawartości

Skaczące wskazówki


Fat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bry.

 

Jest sobie ZX-6R '98, w którym trochę irytuje mnie ostatnio pewna rzecz. Otóż jadąc sobie i utrzymując stałe obroty wskazówka obrotomierza lubi sobie "skakać". Amplituda skoków często wynosi nawet 1000 obrotów w obie strony, więc trochę to takie upierdliwe. Zauważyłem, że zajwisko występuje praktycznie tylko przy wyższych prędkościach (>130) oraz gdy obrotów mam powyżej 7-8 krpm (wskazówka ustawiona praiwe pionowo), a z kolei nasila się na dziurach i przy mocnym wietrze ;) Podobnie przy ostrym przyspieszaniu z niskich odbrotów na wysokie - wskazówka obrotmierza nie wspina się w górę płynnie, a skokami. Prędkościomierz też lubi sobie czasem "skoczyć", ale zdecydowanie rzadziej niż obrotomierz. Oba zegary oczywiście analogowe, pędzone prądem (linek brak).

 

Jakieś koncepcje? Nie żeby mi to przeszkadzało, ale lubię mieć wszstko tip-top :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimaka to tam raczej nie uświadczysz ;) Może poprostu gdzieś coś zaśniedziało na którejś kostce, co powoduje zakócenia sygnału z modułu, który który steruje obrotomierzem. Ewentualnie coś siadło w samym obrotomierzu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem prawe cos takiego samego w jajku.Otórz po jednej stronie silnika jest wkrecone jakieś takie cuź do sie krecie jak przyspieszasz i to jest przykrecone na sztywno, ale mi sei to pouzowało i tak własnie sie działo.Po przejechaniu 80 km (bo to było na trasie) licznik przestał działc.jak dojechałem do domu to miałem dziure w deklu i brakowało tego pierdolnika.

Sory ze tak opisuje ale laik jestem ;-)

 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...