Skocz do zawartości

Dziwne sprzęgło........


piotr123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po jeździe zaobserwowałem, że jak silnik sie rozgrzeje zwieksza sie luz na klamce sprzegła i przy wbijaniu jedynki motocykl (DR) szarpnie.Tego zjawiska nie ma jak moto jest zimne.Luz na raczce jest znikomy a 1ka wchodzi bez szarpniecia.

Czym to może być spowodowane?Poprzedni własciciel niby zmieniał tarcze i sprężyny w tamtym sezonie.

Nie chodzi mi już o te szarpniecie przy wrzucaniu jedynki(to ma prawie kazdy japończyk) ale dlaczego dzwignia sprzegła ma wiekszy luz...hmm .Miał ktos z was taki przypadek?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

luz na klamce powinien byc zawsze ok 10-20 mm cos kole tego. mi motocykl tez czasami delikatnie szarpnie przy wrzucaniu 1go biegu podobno to nic zlego i nie ma sie za bardzo czym przejmowac (oczywiscie zalezy od skali zjawiska) jesli cie rzuca jak wsciekly rumak to lepiej zajrzec do sprzegła moze wystarczy tylko podciagnac lub poluzowac linke skoro piszesz ze poprzedni własciciel wymienial co trzeba

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chciales napisac 1-2 mm ????, bo 10-20 to lekka przesada.

 

Zapewne chodziło o luz mierzony na końcu klamki - przy kulce :banghead:, wiec jak najbardziej prawidłowa wartość.

 

mi motocykl tez czasami delikatnie szarpnie przy wrzucaniu 1go biegu podobno to nic zlego i nie ma sie za bardzo czym przejmowac

 

Postaraj się nieco wcześniej rozłączać sprzęgło i za kilka sekund właczyć pierwszy bieg - mi to pomogło, 0 stuków, 0 szarpnięć.

Edytowane przez viperPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło hydrauliczne, czy linka?

 

Na zimno wszystko pracuje inaczej, olej jest gęsty, także przy zmianach temperatury na pewno poczuje się róznice. Kwestia tylko jak duża jest różnica? Mając sprzęgło sterowane linką ustalałem ruch jałowy na około 3mm. Teraz, przy hydraulicznym nie mam teoretycznie żadnej regulacji.

Być może trzeba to po protu zaakceptować, ale to zależy od skali zjawiska.

Edytowane przez embe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr-oczywiscie linka.

Musze wyczuc wrzucanie jedynki.Jezdze dopiero drugi dzień tym sprzetem i na wszystko jestem wyczulony...Słysze kazdy stuk i dziwne objawy-tak wiec mysle że po tygodniu jazdy przywykne i nie będe panikował.

Po dzisiejszym dniu widze że nie jest tak źle.Mam na to sprzęgło sposób.

 

pozdrawiam-wszystkich przeczulonych :banghead:

 

Ps.co ma się zepsuc i tak się zepsuje......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...