Skocz do zawartości

Taryfikator dla motocyklistów


Rekomendowane odpowiedzi

na to pytanie odpowiem ci aktualnie: wczoraj dostałbym 800zł :D sytuacja jaka własnie opisujesz + niby przejscie i skrzyzowanie(ktorych jednak nie przekroczyłem a zostały mi policzone)

tez mnie to zastanawia.czy jakby jechały obok siebie 2 motocykle,to byloby to wwyprzedzanie?!

 

PS.Tabliczka dla Kamilosa juz sie grzeje :) :D lepsze to niez pare stówek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazcie ze:

 

B-25 Zakaz wyprzedzania

Znak ten zabrania kierującym wyprzedzania wszelkich pojazdów silnikowych wielośladowych. Na odcinku drogi, na którym obowiązuje ten znak, kierujący pojazdem silnikowym może wyprzedzać tylko pojazdy jednośladowe oraz pojazdy niesilnikowe (np. rowery, wózki ręczne).

Znak obowiązuje do najbliższego skrzyżowania, chyba, że na drodze dwujezdniowej droga odgałęziająca znajduje się tylko z lewej strony i nie ma bezpośredniego połączenia z prawą jezdnią lub zakaz wyrażony przez znak został wcześniej odwołany znakiem odwołującym ten zakaz.

 

Czyli samochod motocykl moze wyprzedzic nawet na zakazie, motocyklem motocykl tak samo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (szczególnie kol. JONIEC może mi pomoże) odpowiedzcie mi proszę co mi może grozić jeśli miękki dowód już stracił termin ważności a poza tym mój adres zameldowania na nim nie zgadza się z tym w dowodzie osobistym?

Prócz kary cielesnej w postaci wyciśnięcia ze mnie paru stówek (i tu pytanie ilu?) oraz pkt'ów karnych, czy mogą mi zrobić coś jeszcze? Zabrać motocykl?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Boa

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasowy Dowód rejestracyjny może w takim przypadku być zatrzymany. Dodatkowo możesz zostać ukarany mandatem od 20 do 500zł. Punktów karnych za to niema. Motocykl nie może być sholowany, chyba, że niemiał byś ważnego ubezpieczenia. To tyle. Dlaczego minął termin ważności tego dowodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie najgorzej :)

 

Termin minął, ponieważ zaraz po zakupie motocykla (w zeszłym roku w październiku) został praktycznie cały rozebrany i przystąpiliśmy z kolegami do małych przeróbek... w między czasie przeprowadziłem się i zmieniłem dowód osobisty oraz zameldowanie. Przegląd minął w lutym, ale wtedy się tym nie przejmowałem, bo robota była jeszcze daleko w polu ;)

No i jak się okazało, że prace dobiegają końca a i przy okazji wyskoczyło, że będę potrzebował go na tą niedzielę, to się wszystko zaczęło sypać... znaczy chodzi mi o to, że nie mogłem przerejestrować na dowodzie miękkim, ale również nie mogłem odebrać twardego, bo minął przegląd... błędne koło :P

Ale dziś już załatwiłem przegląd i będzie ok :)

 

Oby mnie tylko niebiescy nie zatrzymali :)

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Kierowanie pojazdem silnikowym lub tramwajem przez osobę niemającą:

art. 87 ust. 1

 

art. 94 § 1

1) uprawnień do kierowania pojazdami

500zł

2) uprawnień wymaganych dla danego

rodzaju pojazdu

300zł"

 

Co oprócz mandatu może zrobić mi policja gdy nie bede mial uprawnien na motocykl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to było gdzieś w tych paragrafach cytowanych przez kolegów ale tak z życia wzięte:

ok 500m do skrzyżowania, znak zakazu wyprzedzania, podwójna ciągła, na moim pasie miejsca od cholery żeby ominąć kilka puszek. Nie przekraczam linii, auta stoją- w tym przypadku wyprzedzanie (omijanie?) to powód do ukarania? Prędkość max 30km/h, nie ma przejść dla pieszych.

Paragrafy mogą różnie nasi Walkerzy interpretować więc moje pyatanie: czy ktoś został zatrzymany/ukarany za takie coś?

I to pytanie właśnie mnie zastanawia.

Wyprzedzanie czy omijanie?

Jeśli ja bym powiedział że omijałem pojazdy stojące,a policjant że wyprzedzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkim mającym jakiekolwiek wątpliwości odnośnie:

Jazdy w korku między stojącymi samochodami

Jazdy w korku pomiędzy jadącymi samochodami (wyprzedzanie)

Jazdy wspólnie z samochodem bądź innym motocyklem na jednym pasie ruchu

itd.

itd.

 

polecam ten wątek: http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&...ewtopic&t=16727

na oficjalnym forum Policyjnym, gdzie można przeczytać wypowiedzi i odpowiedzi w tem temacie jakich udzielają pracownicy Policji pracujący w dziale Ruchy Drogowego, czyli w Drogówce jednym słowem.

 

Po przeczytaniu wątku powinniście już nie mieć żadnych wątpliwości.

 

Generalnie, prawie wszystko co robimy w tej materii jest dozwolone (nie jest zabronione ani karalne). Na dodatek katamaran, który wam jadącym między samochodami zajedzie drogę, będzie SPRAWCĄ i to jego będzie wina a nie wasza!

 

Warto poczytać.

 

Pozdrawiam.

Cielak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Informuje, że zmienił się nieznacznie taryfikator. Najwazniejsze to :

Wjechanie za sygnalizator przy świetle czerwonym mandat od 300 - 500 ( było 20 - 500 )

Zaparkowanie na miejscu dla inwalidów 500zł ( - 100 )

Jeszcze kilka rzeczy, ale to pozostawiam wam do znalezienia i czytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak czytam sobie polemikę ma temat przeciskania się w korku i skwituję to krótko:

wszystko zależy chyba w jakim kraju się mieszka. Przepisy przepisami i dużo zależy od interpretacji. Policjant jak chce to znajdzie paragraf, ale nie oto chodzi. Na codzieńjestem kierowcą busa i też mie wkurza jak stoję w korakch, ale jak widze w lusterku moto to sie odsuwam i pozwalam przejechać. Kilka godzin później sam wsiadam na dwa kółka i chce szybciej i sprawniej sie poruszać. Szkoda, że inni kierowcy samochodów o tym nie pamiętają, że to właśnie przez to, że niektórzy poruszają się jednośladami powoduje zmniejszenie sie korków. śladem krajów poludniowych

Cóż musimy się jeszcze dużo nauczyć zarówno my kierowcy moto, jak i pozastali uczestnicy ruchu czy Policja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Proszę używać czcionki normalnej wielkości - Dominik Szymański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...