Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Shadow łączcie się!


caninus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie sprawy:

2. Chciałbym "pro publico bono" usystematyzować i skatalogować wszystkie techniczne sprawy związane z Hondą Shadow. Wygospodarowałem już miejscówkę w internecie.

 

Shadok, jaki poziom zaawansowania informacji nt. Hondy Shadow zakładasz ? Stopień podstwowy ( np dane techniczne), średni (fiszki) czy też superzaawansowane (poradniki naprawy) ? Tak naprawdę to większość już można znaleźć we necie, ale w większości po angielsku, przykładowo:

 

- tutaj specyfikacje techniczne wszystkich modeli honda od 1970r (każdy model i każdy rocznik osobno):

 

http://www.bikez.com/brand/honda_motorcycles.php

 

- tutaj fiszki wszystkich modeli i roczników Honda z linkami do numerów części OEM Honda i cenami dużego amerykańskiego dealera:

 

http://www.ronayers.com/fiche/getdesc.cfm?man=ho

 

- poradniki naprawcze w postaci ksiązkowej - polecam Clymer (lepsza) i Haynes (gorsza) - po ok 120 zł, np tutaj do nabycia:

 

http://www.moto-akcesoria.pl/index.php?cPa...237_247_277_302

 

- tutaj testy róznych modeli cruiserów, w tym sporo shadow, w wersjach amerykańskich:

 

http://www.motorcyclecruiser.com/roadtests...ad_test_finder/

 

Problem z językiem jest oczywisty, można by tłumaczyć, ale... potrzebna zgoda autorów niestety. Jeżeli planujemy takie przedsięwzięcie to ja chętnie wemę udział.

Edytowane przez mario_BS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień szukam danych technicznych i eksploatacyjnych, coby je usytematyzować według modeli i roczników w możliwie obszerny i jasny sposób. Niestey na bikez.com jest sporo byków - najlepszym źródłem są fabryczne książki od motocykli (lub Clymer-y, które zresztą osobiście używam).

Pamiętam sam jak usilnie poszukiwałem danych różnych modeli - wcale nie jest to takie proste.

Jak łatwo się domyślić składam strony www pod adresem który podałem w mailu - szczegóły całego zamierzenia oczywiście wkrótce podam. Chciałbym tam umieszczać również opinie użytkowników więc jeżeli ktoś z Was ma zapęd pisarsko-dziennikarski i chce popełnić artykuł "Mój Shadow" w całym szerokim zakresie - to będzie na to miejsce i gorąco zapraszam do współpracy. :bigrazz:

Liczę np. na najblizsze shadowisko, w temacie zrobienia fotografii poszczególnym modelom.

 

A co do fiszek etc. - są to sprawy, nazwijmu je "niezbyt oficjalne", chyba oprócz "Honda Common Manual", i można za to być "ścignietym". Ale to z Honda juz oficjalnie trzeba będzie załatwiac. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień szukam danych technicznych i eksploatacyjnych, coby je usytematyzować według modeli i roczników w możliwie obszerny i jasny sposób. Niestey na bikez.com jest sporo byków - najlepszym źródłem są fabryczne książki od motocykli (lub Clymer-y, które zresztą osobiście używam).

Pamiętam sam jak usilnie poszukiwałem danych różnych modeli - wcale nie jest to takie proste.

Jak łatwo się domyślić składam strony www pod adresem który podałem w mailu - szczegóły całego zamierzenia oczywiście wkrótce podam. Chciałbym tam umieszczać również opinie użytkowników więc jeżeli ktoś z Was ma zapęd pisarsko-dziennikarski i chce popełnić artykuł "Mój Shadow" w całym szerokim zakresie - to będzie na to miejsce i gorąco zapraszam do współpracy. :buttrock:

Liczę np. na najblizsze shadowisko, w temacie zrobienia fotografii poszczególnym modelom.

 

A co do fiszek etc. - są to sprawy, nazwijmu je "niezbyt oficjalne", chyba oprócz "Honda Common Manual", i można za to być "ścignietym". Ale to z Honda juz oficjalnie trzeba będzie załatwiac. :icon_mrgreen:

Cześć shadok.Mam obiecaną instrukcję w języku polskim shadow 0d 600-1100.Zrobię ksero i wyślę ci.Podaj mi na pw adres.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień szukam danych technicznych i eksploatacyjnych, coby je usytematyzować według modeli i roczników w możliwie obszerny i jasny sposób. Niestey na bikez.com jest sporo byków - najlepszym źródłem są fabryczne książki od motocykli (lub Clymer-y, które zresztą osobiście używam).

 

Chętnie pomogę - mam zarówno Clymera i Hynesa do VT750 (DC i C) jak i fabryczną książkę VT750DC. Ksero ? Tłumaczenie ? inne propozycje ? :buttrock:

 

Chciałbym tam umieszczać również opinie użytkowników więc jeżeli ktoś z Was ma zapęd pisarsko-dziennikarski i chce popełnić artykuł "Mój Shadow" w całym szerokim zakresie - to będzie na to miejsce i gorąco zapraszam do współpracy.

 

Jakoś tak się składa że i zapędy i doświadczenie mam (vide artykuły na łamach Bractwa Suzuki jaki i papierowego 'Chopper Magazine') - chętnie wezmę udział w przedsięwzięciu. :biggrin:

 

A co do fiszek etc. - są to sprawy, nazwijmu je "niezbyt oficjalne", chyba oprócz "Honda Common Manual", i można za to być "ścignietym".

 

Fiszki na Ronayers są jak najbardziej legalne i można z nich korzystać. Służą do zamawiania części u tego dystrubutora a nie do oficjalnych porównań z danymi Honda. Proszę poczytaj 'legal notices' na tej stronie :biggrin: BTW, Honda nie przyznałaby tej firmie miana najwięszego dystrybutora czesci w Stanach gdyby było coś nie tak. Na własny uzytek nie widzę przeszkód do korzystania. W ten sposób dowiedziałem się że nowy bak odchodzi w zapomnienie - niech sobie będzie lekko wgięty (szkoda 500 baksów) :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Literatura będzie przydatna do weryfikacji mam nadzieję już wkrótce.

Fiszki u Rona A. są legalne, ale po pierwsze nielegalne byłoby ich ściągnięcie i prezentowanie u siebie, a po drugie nie ma sensu tego robić skoro są gotowe. Wystarczy odpowiednio polinkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Literatura będzie przydatna do weryfikacji mam nadzieję już wkrótce.

Fiszki u Rona A. są legalne, ale po pierwsze nielegalne byłoby ich ściągnięcie i prezentowanie u siebie, a po drugie nie ma sensu tego robić skoro są gotowe. Wystarczy odpowiednio polinkować.

Racja dac dobre linki i będzie ok

Na marginesie może zrobilibysmy jakies koszulki "okolicznosciowe"

Shadok dostales maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maila z CSManual? Dostałem, dzięki. Lektura dodatkowa, powiedziałbym wręcz obowiązkowa do każdej instrukcji Hondy. Parę razy uratowała mi już samopoczucie... :)

 

Koszulki? Spoko... Jak stwierdził jeden złośliwy, jak się zbierze dwóch motocyklistów to chcą klub zakładać, a jak dojdzie trzeci, to już koszulki zamawiają... :) Cierpliwości zatem... Sie zrobi...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Tak zbieracie sie na shadowisko i zbieracie:)

co jakis czas sprawdzam czy moze jakis termin sie pojawil i nic.

pozostaje mi tylko liczyc, ze moze koniec pazdziernika bedzie realny - i poznam szacownych wielbicieli shadowek.

no... coz to czekam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Tak zbieracie sie na shadowisko i zbieracie:)

co jakis czas sprawdzam czy moze jakis termin sie pojawil i nic.

pozostaje mi tylko liczyc, ze moze koniec pazdziernika bedzie realny - i poznam szacownych wielbicieli shadowek.

no... coz to czekam dalej :biggrin:

 

Niestety muszę się zgodzić z redshadow... Zbieramy się jak stare baby... :buttrock:

 

Zróbmy coś. W ten weekend jest propozycja jakiegoś wypadu z Wawy w okolice jakieś nie za dalekie w tempie rozważnym, nie za szybkim (akurat na nasze maszynki). Kto jedzie ? :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o shadowisko w tym roku to ja niestety wypadam 27.10 jadę do Kołobrzegu na 3 tygodnie z rodziną. :buttrock:

 

Janek prześlij mi na priva nr komórki bo gdzieś posiałem, ja mam do kołobrzegu 30km to jak bedzie Tobie i mi pasowało to się w któryś dzień spikniemy na browarku :bigrazz: może jeszcze pogoda bedzie to motocyklem Ciebie odwiedze. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek prześlij mi na priva nr komórki bo gdzieś posiałem, ja mam do kołobrzegu 30km to jak bedzie Tobie i mi pasowało to się w któryś dzień spikniemy na browarku :flesje: może jeszcze pogoda bedzie to motocyklem Ciebie odwiedze. :D

Bardzo chętnie nr.przesłałem :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...