Skocz do zawartości

Regulacja gaznika - gdzie co jest? Yamaha DT125R '90


Soku11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!

Tak jak w temacie chcialbym wyregulowac sobie gaznik bo gdy jest nie na biegu chodzi chwilke na wolnych a po chwili zamula go i gasnie (jak sie doda gazu to zamula sie delikatnie ale powoli sie wkreca, by pozniej zaczac noramlnie chodzic). Mam e-booka ksiazke serwisowa do motocykla DT 125 R ale z rocznika '88 a tam gaznik jest niestety inny. Chcialbym sie dowiedziec jak sa te sruby umieszczone (od paliwa i od powietrza; bo otwory od nich sa tak jakby po przeciwnych stronach gaznika) bo wydaje mi sie ze nie mam sruby od powietrza :-| (chociaz czy wtedy by moto wogole zapalil??) Pisze tu bo temat o DT zostal zamkniety :-( Najlepiej jakby ktos podeslal jakies zdjecia tutaj albo na [email protected] POZDRO i z gory dziekuje za odpowiedzi :-D Dodam jeszcze ze moto po zimie baaaaaaardzo slabo zapala jak jest zimny :-( Trzeba kopac z 20 razy i wtedy jakos juz pojedzie.... Nie wiem czy to tez nie wina zle wyregulowanego gaznika czy tez braku jakiejs sruby w nim.

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka wywal filterek w gaźniku(jest w gnieździe wlotu paliwa do gaźnika am gdzie weżyk ) i przeczyść go , a najleprza opcja to wogule sobie cały gaźnik rozbierz wykąp w benzynie i przedmuchaj kompresorem.

 

http://www.bikepics.com/pictures/284748/ <moj gaźnik od dt widać tu elegancko śróbke od obrotów i od powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENDURAS wez zaznacz te srubki jak bys mogle bo ja jakos ich nie widze lub nie rozpoznaje :crossy: Bo gaznik jest na 99% ten sam.

ADAM M. jak bede mial jakis dobry aparat ot pstryke zdjecia i zamieszcze je.

 

A moglibyscie jeszcze odpowiedziec co do tego czy brak srubki spowoduje ze motocykl nie zapali lub zapali ale po dlugim kopaniu??

 

http://www.bikepics.com/pictures/284759/ <== posluze sie zdjeciami ENDURASA :-) to jest wlasnie taki gaznik; wyglada identycznie jak moj :-D zdjecia z drugiej stronie nie moglem znalezc a tam jest ten otwor i nie ma tak jakby sruby (czyzby otwor do sterowania powietrzem??!!)

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troche mi to zajelo bo nie mialem ostatnio czasu ale w koncu mam te zdjecia. Oto te linki:

http://img49.imageshack.us/img49/3824/gaznik18dq.jpg

i widok z drugiej strony:

http://img238.imageshack.us/img238/2947/gaznik28ao.jpg

 

Nie wiem od czego w tym drugim widoku jest ten otwor i czy powinien on byc zatkany... :-( Probowalem ustawic gaznik (wyregulowac) ale niestety chyba mojego sie nie da. Ustawilem srube od obrotow na duzo wyzsze i moto przez jakis czas pochodzi na takich obrotach a pozniej obroty same spadaja i gasnie gdy sie nie doda gazu.... Ma ktos jakis pomysl od czego to??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal gaźnik przedmuchaj kompresorem,wyczysc ten mały filterek co ci pisałem wcześniej, zmień swiece,wywal filtr powietrzw wyczysc go nasacz olejem poskładaj, napisz jaki efekt.I coś mi sie wydaje że mogła ci walnać uszczelka pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam z fiata 126, to uklad dysz i kanałow dla wolnych obrotów jest rozdzielony od ukladu otwierania przepustnicy. Wkrecenie albo wykrecenie srubki obrotów uchyla po prostu bardziej szczeline miedzy płytką przepustnicy w gardzieli gaznika a gardzielą. Dlatego np nie mozna przy wlaczonym ssaniu dodawac mocno gazu bo silnik sie zdławi i jeszcze zaleją swiece.

Ukłąd dysz biegu jałowego był w maluchu bardzo prosty- wystarczyło sprawdzić i ew. wyczyscic dysze biegu jałowego (fabrycznie plombowaną, co nie przeszkadzało w dokonywaniu "modyifkacji" :buttrock:) delikatnie zapałką.

Podstaawa: gaznik czysty, wyregulowane zawory i kąt wyprzedzenia zapłonu, odpowiednia przerwa na przerywaczu, sprawne swiece.

 

Moze jakąś srubkę zgubiłeś .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...