Skocz do zawartości

dolny śląsk - ciekawe miejscówki


bartic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witka. droga stu zakretow lezy w g.stolowych[od kudowy ,przez bledne skaly w kierunku Szczelinca i Radkowa .Fakt-drogi sa w fatalnym stanie[szczeg. te boczne gorskie obfitujace w przepiekne widoki

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka. droga stu zakretow lezy w g.stolowych[od kudowy ,przez bledne skaly w kierunku Szczelinca i Radkowa .

 

No wiem, dlatego te "sto zakrętów" do Złotego Stoku wzięłam w cudzysłów - po prostu ta tez bywa tak nazywana. Gdzies po drodze, mniej więcej w połowie jest pomnik w miejscu, gdzie zabił się słynny polski rajdowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadajcie do Rudnej :] ok 15km od Lubina ;] Z pewnością coś was tutaj zainteresuje hym... mamy największy w Europie zbiornik i 3 co do wielkości na świecie hehe z góry panorama na okoliczne miejscowości ;] Zjeść można na rynku w kawiarni pod ratuszem "Deja Vu" B. dobre swojskie i domowe żarło. Można też zamówić piwko czy inny napój chłodzący. Parking dla motorków jest duuuży także nie ma sie o co martwić bardzo sympatycznie jest zapraszam. Jak byście byli i widzieli typka na srebrnym simosnku to pewnie ja :buttrock: Tu macie kilka fotek ale to dopiero przedsmak tego co na żywo... Piękne zachody słońca... Widoczki z góry... Ja na Foto 1. Zapraszam do Rudnej i okolic. Gmina Rudna jedna z najbogatszych w Polsce

Foto 1 - http://img411.imageshack.us/img411/2240/hpim15160iq.jpg

Foto 2 - http://img337.imageshack.us/img337/8187/zachod1ml.jpg

Foto 3 - http://img74.imageshack.us/img74/2074/sims...cs5544719ta.jpg

Foto 4 - http://img441.imageshack.us/img441/552/sim...cs5544800we.jpg

icon3.png

-Skolioza Team-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, dlatego te "sto zakrętów" do Złotego Stoku wzięłam w cudzysłów - po prostu ta tez bywa tak nazywana. Gdzies po drodze, mniej więcej w połowie jest pomnik w miejscu, gdzie zabił się słynny polski rajdowiec.

witka :buttrock: nie zauwazylem tego cudzyslowa :crossy: kierowca ktory zginal w tamtym miejscu nazywal sie Bublewicz[pamietam ten wypadek i okolicznosci jego smierci...RIP]

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co?

Skończyły się ciekawe miejscówki na Dolnym Śl. :icon_mrgreen:

A może Rynna Zjazdowa na stoku Kolorowa? W Karpaczu :flesje:

Tylko na starcie pozwólcia poprzedzającemu was "zawodnikowi" troche odjechać, bo jak się bedzie ślimaczył, to go zaraz dogonicie i sie wk... :wink:

 

 

Tak na poważnie, na rzece Kwisie są dwie zapory: jedna koło Złotnik Lubańskich a druga koło Leśna.

A między nimi Twierdza Szyfów wg. B. Wołoszańskiego, Zamek Czocha

Wskazana lornetka bo z wieży jest niezły widok

 

Gdzie Jest Generał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby ktos chciał się wybrac na troche dłuższa wyprawe, to moge polecic Góre św. Anny w woj. opolskim, mieszkam niedaleko i ciesto sobie tam śmigam. Obok jest pełno dosyc ciekawych tras. Długie szerokie odcinki, mnustwo zakrętów, pagurki itp. I co najważniejsze więcej pleneru niż wioch. A zjeźc też coś można tu i tam, a jak komus będzie za drogo to zapraszam do mnie na kawke.. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby ktos chciał się wybrac na troche dłuższa wyprawe, to moge polecic Góre św. Anny w woj. opolskim, mieszkam niedaleko i ciesto sobie tam śmigam. Obok jest pełno dosyc ciekawych tras. Długie szerokie odcinki, mnustwo zakrętów, pagurki itp. I co najważniejsze więcej pleneru niż wioch. A zjeźc też coś można tu i tam, a jak komus będzie za drogo to zapraszam do mnie na kawke.. :icon_mrgreen:

 

witam, mam zamiar tu przycupnąć (na odpoczynek) w sobotę 29-04, jadę z okolic Wrocka autostradą aż na Kalwarię Pacławską na weekend majowy. Jest dojazd na samą górę z autostrady, jakieś ciekawe miejsca w okolicy?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dodajemy nowy punkt na mapie:

'przystań u francuza' - niby to mietków, ale bardziej maniów mały :crossy: duży zalew, świetne miejsce na zlot!!! 3 stoiska do smażenia, stoły kryte, domek od wynajęcia, ale nie na tyle urokliwie, aby nie można było puścić z dymem ;) ;)

pozdrawiam

 

 

mam pytanie:

-gdzie jest ciekawa trasa w radiusie 100km, gdzie można znaleźć ciekawe winkle! mam ochotę poćwiczyć przeciwskręt i przytrzeć podnóżki :flesje: :) :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodajemy nowy punkt na mapie:

'przystań u francuza' - niby to mietków, ale bardziej maniów mały ;) duży zalew, świetne miejsce na zlot!!! 3 stoiska do smażenia, stoły kryte, domek od wynajęcia, ale nie na tyle urokliwie, aby nie można było puścić z dymem ;) :)

pozdrawiam

mam pytanie:

-gdzie jest ciekawa trasa w radiusie 100km, gdzie można znaleźć ciekawe winkle! mam ochotę poćwiczyć przeciwskręt i przytrzeć podnóżki :flesje: :buttrock: :buttrock:

 

pozdrawiam

:flesje: BYSTRZYCA KŁODZKA-STRONIE ŚLĄSKIE :)

bedzie pare kilosow, a winkle takie ze zanim wyjdziesz z 1 to juz wpadasz w 3 przelatujac 2 :crossy:

a tak na powaznie to dzis jechalem ta trasa i bylo extra :) ancwalt super,a o widokach to trzeba samemu zobaczyc.zreszta sam dojazd w tamte rejony to poezja[szczeg.z wrocka tr.nr.8]

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodajemy nowy punkt na mapie:

'przystań u francuza' - niby to mietków, ale bardziej maniów mały :icon_mrgreen: duży zalew, świetne miejsce na zlot!!!

hehe bartic - zobacz >TU<. Miejsce jest już znane.

Byłem w zeszłym roku, w tym najprawdopodobniej też się wybiorę :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz mozna dodac mozna zachaczyc o potezny klasztor cystersow w LUBIAZU.
Ten potezny klasztor wcale nie jest taki potezny :icon_mrgreen: Bylem niedawno - do zwiedzania jest oddana na razie sala ksiazeca i jakies tam male wystawy (m.in. cukru (sic!)).

Ogolnie traska calkiem spoko i niedaleko. No i bardzo mile (choc juz w lekko podeszlym wieku) kobietki w Karczmie Cystersow nieopodal palacu.

 

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten potezny klasztor wcale nie jest taki potezny :icon_mrgreen: Bylem niedawno - do zwiedzania jest oddana na razie sala ksiazeca i jakies tam male wystawy (m.in. cukru (sic!)).

Ogolnie traska calkiem spoko i niedaleko. No i bardzo mile (choc juz w lekko podeszlym wieku) kobietki w Karczmie Cystersow nieopodal palacu.

 

Pozdro

Konik

Slowo potezny nie odnosi sie do pomieszczen udostepnionychdo zwiedzania. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nie napisalem zlego slowa o tym Palacyku - tylko szkoda troche :icon_mrgreen:

Choc podobno teraz jakos na czasie jest organizowane cos na wzor dni otwartych i beda oprowadzac bo wielu ciekawytch, jeszcze nie wyremontowanych miejscach - to dopiero moze byc gratka (ale chyba juz po imprezie).

 

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...