Skocz do zawartości

drgania MZ


komcir GT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, w mojej eci jak jeszcze była złożona przy obrotach rzędu 2000 tyś wpadała w takie drgania że... czułem że siedze na wiertarce udarowej, wyżej było już ok. Może najwyższy czas oddać wał do centrowania, co ?? :wink:

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne sa drgania na niskich obrotach, gdzies do kolo 2000, takie drgania ze caly motor skacze i nic nie widac w lusterkach to normalne w etz. ale jak masz drgania ponad te 2000 i takie ze przeszkadzaja to cos nie tak, etka ma bardzo malo drgan i jest wygodna wiec jak odczuwasz :wink: , wiele powodow, jak drga jak zminy to nie jest calkiem zle ale jak juz cieply to lozyska, pierscienie, zle przymcowany silnik itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Te drgania to normalka przy jednocylindrowym silniku bez wałków wyrównoważających.

Konstruktor musiał iść na kompromis i tak wywarzył układ korbowy że największa amplituda drgań przypada na wolne obrotu które podczas jazdy używane są bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drgania to normalka przy jednocylindrowym silniku bez wałków wyrównoważających.

Konstruktor musiał iść na kompromis i tak wywarzył układ korbowy że największa amplituda drgań przypada na wolne obrotu które podczas jazdy używane są bardzo rzadko.

 

;) To normalka jak napisał Pipcyk po pierwsze to singile i bez wałków...a po drugi e w mz silnik jest miękko zawieszony stąd na wolnych obrotach drgania są bardziej wyczuwalne...Coś za coś lepiej że drga jak jest na wolnych obrotach niż miał by drgąc podczas jazdy gdy silnik pracuje na większych obrotavh ..niezła masakra by była....schodziło by sie z motoru i cały bys sie trząsł jak galareta...hehehhehehehhe

 

 

Pozdrawiam

 

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świete słowa to MZ a nie wypasiona japonia i do tego Einzcylinder :buttrock: ZweiTakt wiec nie ma sie co dziwić cos kosztem czegoś :clap: pozdro u mnie drga radośnie sobie motorek i lubie nawet te uczucie wibrowania chociaz póxniej czuje ze motorem jezdziłem a nie jakims klockiem ;) :mrgreen: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej wyczuwal delikatne drgania (choc silnik do roboty bo lozyska w karterach chodzą) ale nie ma mowy o drganiach ze dupe z siedzenia zwala ;)

 

Pozdrawiam Veteranos!!! :buttrock:

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...