Skocz do zawartości

Pomocy z Aprilią RX


morel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli taki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=95473621 to odręc komore pływaka (to czarne na dole) i odkręć śrubke która jest w środku koła pływaka. Popatrz pod słońce. Jak zajebana to wyszyść. U mnie po takiem zabiegu musiałem sie mocno kierownicy trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Anety też jest Dellorto 19, a ta śrubka przy pływaku to właśnie dysza główna.

Jak będziesz czyścił to zerknij jak możesz jaki masz rozmiar, jest wybity no dyszy (2 cyfry), przy okazji zerknij jaki jest rozmiar dyszy wolnych obrotów (ta najmnejsza po środku) między dyszą ssania a główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec powiem krotko nie interesuje cie moze Derbi senda r 80 cm malossi a co do rx ustaw zaplon na znaki wymien kabel i fajke podlacz dobrze kable do modolu np w ten sposob jak czerwony do czerwonego na modole bialy do bialego jak cos to pisz jestem ze srody slaskie moge ci pomoc pisz na gg

 

Wiec powiem krotko nie interesuje cie moze Derbi senda r 80 cm malossi a co do rx ustaw zaplon na znaki wymien kabel i fajke podlacz dobrze kable do modolu np w ten sposob jak czerwony do czerwonego na modole bialy do bialego jak cos to pisz jestem ze srody slaskie moge ci pomoc pisz na gg http://www.bikepics.com/pictures/560328/ tu sa zdjecia daj na masa senda

 

 

Wiec powiem krotko nie interesuje cie moze Derbi senda r 80 cm malossi a co do rx ustaw zaplon na znaki wymien kabel i fajke podlacz dobrze kable do modolu np w ten sposob jak czerwony do czerwonego na modole bialy do bialego jak cos to pisz jestem ze srody slaskie moge ci pomoc pisz na gg http://www.bikepics.com/pictures/560328/ tu sa zdjecia daj na masa senda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym się dowiedzieć które rocznikiApriliRx 50 polecacie,jakie zmiany w nich zachodziły przez cały okres ich produkcji,słyszałem że od któregoś roku były inne ślniki wsadzana,Prawda to ?

 

 

Minareli Am4 i AM6 ;]polecam roczniki od 96 w gore;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zysio napisał:

jak masz gaźnik 19 a chcesz mniejszy to moze zamiana ja ci moge dac moja seryjna 14? co ty na to

 

Ta Twoja seryjna 14 to się do niczego nie nadaje, brak tam jakiejkolwiek regulacji poza obrotami, nawet iglicy ten gaźnik nie posiada.

Wszyscy wymieniają te gaźnki na takie z pełną regulacją, wczoraj byłem w serwisia Apki i mają tych gaźników na kilogramy.

Chyba że posiadasz gaźnik Dellorto PHBG 14 , to wtedy mogę się zastanowić nad wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam chyba ten zje*any gaźnik. Nie ma regulacji i jak jeszcze mój sprzęt jeździl to sie nawet nie dąło wolnych obrotów wyregulować.

 

Sprawdz oznaczenie jak jest na nim oznaczenie 14 to właśnie ten, ssanie w nim polega na tym że zamyka się taką przesłonką dostep powietrza , prościej już być nie może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz oznaczenie jak jest na nim oznaczenie 14 to właśnie ten, ssanie w nim polega na tym że zamyka się taką przesłonką dostep powietrza , prościej już być nie może

Wiem na czym polega ssanie w tym gaźniku. Tak to jest "14". :icon_mrgreen: Kupiłem większy na allegro ale koleś leci w h...... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkońcu doszedłem co bolało RX-a, dostawał poprostu za mało paliwa, postanowiłem usunąć przegrodę z gaźnika którą wcześniej założyłem i zrobić tak jak być powinno.

Gaźnika nie zmieniałem, została ta 19-ka, zmieniłem tylko dyszę i iglicę, obecnie dzysza główna to 95 a iglica jest podniesiana na max do góry, silniczek zaczoł się ładnie wkręcać i wygląda na to że jest ok.

Przy okazji rozebrałem cylinder, wymieniłem pierścionki bo tamte były strasznie miękkie, tłok jeszcze był znośny a cylinder w stanie rewelacyjnym. Wymieniłem wszystkie uszczelki bo poprzednicy poskładali wszystko na sylikon. wymienić jeszcze chcę mębranki, oriętuje się ktoś ile one kosztują, i jakię są najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kml ja mam pytanie gdzie zaopatrujesz sie w czesci do aprilki bo ja mam z nimi nie lada problem . Obecnie potrzebuje przede wszystkim uklad napedowy , pozniej jakis gaznik 19 - 21 ( obecnie mam dell orto SHA14\12 - to ten zje*any?? ) . Oprocz tego ma ktos info o jakims rx na czesci?? potrzebuje lewa oslone na lagi , podnozki dla pasazera , ten plastik do trzymania sie pasazera ( na blotniku ) slimak , pokrywka na licznik, przerywacz. Prosze daj znac gdzie kupujesz czesci i czy sa od reki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części eksploatacyjne dostaniesz w MotoRomie http://www.motoroma.prv.pl/

Naogół takie żeczy jak tłoki, klocki itp. mają na miejscu, ewentualnie mogą Ci ściągnąć w ok 2 tyg.

Co do używanych części czasami mają, w tej chwili żadnego Rx-a nie widziałem u nich, ale może w magazynie mają jakieś graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...